mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 152 - A J A X CLUBNIEUWS mondje dicht. Er werd nog wel niet gekankerd, maar het ging er veel op lijken. Houd je met je spel bezig en begaat iemand een fout, ga deze dan niet onder den wedstrijd bespreken. Vooral nu we onzen kans op het kampioenschap hebben te verdedigen, kan dat niet worden toegelaten. Zooals begrijpelijk was de stemming in de kleedkamer, toen we tevens van het kampioenschap van het Eerste hoorden, uitermate vroolijk. De scheidsrechter scheen de vreugde te willen deelen, daar we een zeer groote verdenking tegen hem koesteren, dat hij Dukker's hemd heeft aangetrokken. Ik weet niet of de schuldige dit clubblad onder oogen krijgt, doch weet dan, dat onze vriend Dukker den ruil nog zoo slecht niet vond, dus draag het in vrede. Alleen zou ik wel eens willen weten, hoe deze beide mannen, aannemende, dat de scheidsrechter ook getrouwd is, zich thuis hebben kunnen verantwoorden. Zijn er nog getrouwde Ajax-leden, die ook van dat smoesje gebruik zouden willen maken, laten zij zich opgeven, zooals je ziet kan men in penible omstandigheden gebracht worden. Ik eindig met de hartelijke gelukwenschen voor spelers, be stuur en functionarissen met het kampioenschap Zondag j.l. behaald. Dat is tenminste het goede voorbeeld geven en is de moeite waard om na te volgen. HAANTJE. <AN „HET ZESDE". Ajax VISchinkelhaven III 41. Deze overwinning heeft twee oorzaken; ten eerste het betere spel van de onzen en ten tweede, dat de Schinkelhavenspelers meer aandacht aan hun tegenstanders wijdden dan aan den bal. Over den wedstrijd het volgende. De eerste helft was een gelijk opgaanden strijd met vaak momenten van goed voetbal. Schoonderwald stopt tweemaal achtereen harde schoten, ter wijl de Schinkelhaven-doelman geluk heeft wanneer de bal buiten zijn bereik tegen den paal vliegt. We behouden nu het beste van het spel, doch het binnentrio weet de haar veel geboden kansen niet te benutten. Vooral aan Reeders is te merken, dat hij langen tijd niet gespeeld heeft. Neem eens paar lessen bij Jack, Jan!! Fontaine probeert het alleen, handig passeert hij een tegenstander, rent snel op doel af en doelpunt onhoudbaar 10. Een keurig doelpunt. Schinkelhaven echter laat het er niet bij zitten en nog voor de rust is de stand weer gelijk 11. Tijdens de rust dronken we melk en dat we gesterkt het veld weer ingingen getuige de 3 doelpunten. Toch waren de eerste aanvallen voor Schinkelhaven, doch Schoonderwald geeft niet thuis. Fluyt, op de spilplaats, weet het spel uit stekend te verdeelen. En het duurde niet lang of Reeders kopte vanuit een voorzet in 21. Even later wordt de Bruin, vrij voor doel staand, op minder faire wijze genomen en zet Fluit den toegestanen strafschop in een doelpunt om, terwijl kort voor tijd Fontaine den eindstand op 41 brengt. Rest mij nog te vermelden, dat Lotte voor een gelukkig niet ernstige knie blessure in de tweede helft vervangen werd door Pieterse v. Wijk en zeg ik de beide Theo's, t.w. Brokman en Schetters dank voor hun belangstelling. Waarachtig, het is het Zesde gelukt in een fraai gespeelden wedstrijd het sterke D.W.S. IV met 42 (op eigen terrein nog wel) te slaan. Een verslag van dezen wedstrijd komt er dit keer van mij niet, gezien Wim v. Qelderen voor dezen keer mijn taak overgenomen heeft, maar wel wil ik even wijzen op de prettige samenwerking, die er dit jaar is met de Elftal commissie. Er werd niet geaarzeld om de veranderingen, die het meerendeel van het elftal graag zag, te doen plaats vinden en het eerste resultaat is een uitstekend gespeelden wedstrijd. Zonder de anderen te kort te doen, kan ik Koster en Schoon derwald een extra pluim geven. Jullie speelden vanmiddag een puik spelletje. En danja laat ik namens het Zesde aan Wim Volkers en zijn mannen, Jack, Bestuur en Elftal commissie feliciteeren met ons hernieuwd Kampioenschap. Wim, zeg aan je mannen, dat ze zorgen, dat Elias pleizier van ze heeft. Dat ze zorgen datenfin je begrijpt me wel. OPTIMIST. D.W.S.sAJAX OVER OME FMONTEN. Het begin voorspelde niet veel goeds, want onze adspiranten b moesten in den strijd om de de bovenste plaats de over winning met 10 aan D.W.S. adsp. b laten, maar laat ik er onmiddellijk aan toevoegen, dat onze jongens hun huid zoo duur mogelijk verkocht hebben en minstens een gelijk spel verdienden. Het zat nu eenmaal niet me, ook niet wat de scheidsrechterlijke beslissingen betrof, hoewel de man zeer zijn best deed en buiten kijf onpartijdig floot. De einduitslag was reeds met de rust verkregen en hoewel onze jongens daarna den sterken wind in den rug kregen, gelukte het maar niet den welverdienden gelijkmaker in het net te deponeeren. De adsp. c brachten het er even later op het zelfde veld beter af en haalden den 10 achterstand bij de rust glad in en wonnen verdiend met 31. Eerst nadat wij met D.W.S. gezamenlijk een scheidsrechter hadden opgesnuffeld, kon de wedstrijd D.W.S. IVAjax VI een aanvang nemen. Hoe het kwam weet ik niet, maar ik vond Jaap v. Praag reeds goed, voordat hij een bal had aangeraakt, hetgeen ik hem ook mededeelde. Hij keek me eens aan en kreeg den eersten bal toegespeeld, dank zij een uitmuntenden misser van een der D.W.S.-backs. Als een haas ging Jaap met den bal naar binnen en doelpunte van dichtbij. Ajax bleef iets sterker, maar toch zag D.W.S. kans uit een heftige doelworsteling gelijk te maken, met welken stand de rust inging. Het was zeer spijtig voor den debutant linksback Butter, dat hij even na rust, bij een poging om nog te redden wat er te redden viel, in eigen doel schoot. Hierdoor aangemoedigd kwam D.W.S. langzamerhand in de meerder heid, maar de kleine Levert vatte vooral in deze periode zijn taak als verbindingsspeler in de voorhoede zeer goed op en haalde onvermoeid steeds maar weer ballen op. Een uitnemende pass van hem aan De Bruyn, stelde dezen in staat via den paal in te schieten en vlak hierop kon de D.W.S.-achterhoede een snelle ren van Fontaine slechts gedeeltelijk afslaan, de bal kwam voor de voeten van v. Praag, die resoluut inknalde. D.W.S. voelde, dat haar bovenste plaats in deze afdeeling leelijk in den knel begon te geraken en door wilskracht sterk werd haar veldoverwicht steeds grooter en grooter, maar thans bleek onze doelverdediger, Frans Schoonderwaldt, uit het beste hout, dat er maar te vinden is, gesneden te zijn en de lof na afloop hem toegezwaaid door de tegenpartij en de ovatie in de kleedkamer van zijn eigen jongens was meer dan verdiend. Hulde knaap! Even voor tijd werd een uitval over den rechtervleugel van ons D.W.S. nog noodlottig. Een prima voorzet van Jaap werd door Fontaine netjes ingeloopen. Ook de nietgenoemde spelers een pluim voor hun kranig willen. WIVAQEL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 20