A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 151 het laatste nummer van ons Clubblad terug te komen, en wel speciaal op dat gedeelte gericht aan aanvoerder Volkers. Men zou wellicht geneigd zijn dit als een critiek op het beleid der verantwoordelijke leden te beschouwen, doch, geachte lezers, dit was geenszins de bedoeling. Het lag meer in mijn bedoeling om te laten zien in welk een benarde positie een elftal kan komen, door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden, zooals dat op den betreffenden Zondag het geval was, ten gevolge van wegblijven van eigen spelers, terwijl spelers voor andere elftallen werden weggehaald etc. Dergelijke feiten zullen uiteraard in het Eerste Elftal niet voorkomen; zal daar nog eens, wat zeer weinig voorkomt, een speler plotseling verhinderd worden, een reserve is onmiddellijk gevonden, in dien deze niet reeds klaar staat en hoogst waarschijnlijk er naar hunkert om te mogen meespelen. Een dergelijk enthou siasme is echter bij de spelers van lagere elftallen niet altijd aanwezig, doch daarom moet ik deze dan ook aansporen om, indien maar eenigszins mogelijk, op te komen en ervoor te zorgen, dat administratieve paperassen in orde zijn. Door jullie wegblijven en vergeetachtigheid zijn de diverse leden, als je medespelers, elftalcommissie en niet te vergeten, de lagere elftallen, die weer spelers aan ons zouden moeten afstaan, de dupe. Ik verwacht dan ook, dat de elftalcommissie streng tegen deze onregelmatigheden, door wie dan ook teweegge bracht, zal optreden. Ik hoop dat mijn publiciteit, als ik het zoo mag noemen, daartoe zijn steentje zal hebben bijgedragen. S.D.W. Ill—Ajax V 0—1. Het was Zondag voor onze jongens van het Vijfde een vreugdevolle dag. Het eerste elftal, waar we natuurlijk ge weldig belang in stellen, won van V.S.V., wij zelf wonnen met 10 en onze concurrenten Electra en W.M.S. verloren beiden. Wat kan men nog meer verwachten. Op een voor Ajax-elftallen zeer smal veld, met tengevolge van de ongelijkheid een levendigheid, die veel overeenstemming vertoonde met het schitterende voorjaarsweer, is vooral voor de rust door onze spelers een partijtje gegeven, wat lang niet kwaad was, de omstandigheden in aanmerking genomen. Eerst waren onze tegenstanders, die het terrein kennen, in de meer derheid, doch spoedig namen wij het initiatief over, toen wij eenigszins aan het terrein gewend waren en werd menigen aanval op het doel der S.D.W-.ers ondernomen met als slot een door Muller goed gescoorden goal. Het was moeilijk om den bal onder controle te krijgen en door het smalle veld gingen er ieder oogenblik ballen over de zijlijn, wat het spel niet ten goede kwam. Het was dan ook niet te verwonderen, dat de een naar den ander, zoowel tegenstanders als eigen menschen, over den bal heen trapte en werden daardoor de mooiste kansen om zeep gebracht. Desondanks was het spel niet van slechte kwaliteit, werd er hard gewerkt en de span ning steeg meermalen ten top. Onze spil Dukker heeft dan ook heel wat moeten verzetten en werd door de achterhoede goed gesteund. De voorhoede kon minder bekoren, maar was toch steeds gevaarlijk en waren een paar doelpunten zeker wel verdiend, terwijl op een normaal speelveld (van goede afmeting en een beetje gelijker) deze goals zeker niet achter wege waren gebleven. Nu gebeurde het dikwijls, dat goede voorzetten van de vleugelspelers Posthuma en Muller slecht verwerkt werden, hetzij door slecht schieten of door het groote aantal menschen wat steeds voor doel stond, waardoor steeds een been of een hoofd aanwezig was om den bal op te vangen. Verder wist de S.D.W.-achterhoede ook van geen wijken, maar over geluk konden zij niet klagen. Zoo ook bij ons waren gelukkige momenten in de achterhoede en kwamen we er zonder kleerscheuren (in den vorm van doorboringen) af. We hebben echter afgesproken om deze competitie met vollen moed te eindigen. i 'J V i .-/ Ajax V—Z.S.G.O. 2 5—1. Een uitslag, waarvan ge zult denken, lezers van dit clubblad, dat we dat „op onze sloffen" gehaald zouden hebben. Maar weet dan dat ge dit mis hebt, het tegendeel is waar. We hebben het gehaald wel op „onze sloffen", maar met 2 K.G. netto klei aan iedere slof en met verhitte gezichten van het harde werken. Als ik de stand in de rust noem, 11, dan zult ge kunnen zien, dat we dit niet cadeau kregen. Vooral voor de rust was er van den uitslag nog niet het minst te zeggen, toen was Z.S.G.O. dikwijls sterk aanvallend en waren er momenten, dat Ajax V geen bal aanraakte. Toen dan ook nog onver wacht, door het uitglijden van een onzer backs de bal in ons net werd gedeponeerd, laaide het enthousiasme bij onze tegen partij geweldig op en had de achterhoede, vooral op de linker zijde, veel moeite de Z.S.G.O.-ers in toom te houden. Hoewel we steeds weer tegenaanvallen ondernamen, leverden deze niet het. te verwachten resultaat op; slechts een goal werd uit een voorzet van Griese gemaakt, terwijl alle aanvallen voor het doel (dat veel gelijkenis toonde met een varkensstal in optima forma) strandden. Na de rust scheen Z.S.G.O. haar kruit grootendeels te hebben verschoten, want Ajax domineerde steeds weer op haar helft, hoewel de tegenaanvallen gevaarlijk waren. Toen echter kort achter elkaar door Bulté 2 goals werden gescoord, was de tegenstand van Z.S.G.O. gebroken en zakte het spel als een kaartenhuis ineen. Een kolfje naar de hand der Ajax-Vijfers, die toen hun spelletje konden spelen en dat goed deden ook. Het was een meer dan zwaar veld, bovenal in het midden en moet ik Dukker een pluim op zijn hoed steken voor het vele en goede werk wat hij verricht heeft. Geheel verkeerd was het volgens mij, dat hij, die van het begin tot het einde een zwaar gedeelte te bespelen had, door zijn medespelers ieder oogenblik den bal kreeg toegespeeld. Maar je hebt je er heel goed doorheen geslagen, Han. De achterhoede kon er verder zijn, Knaack was weer safe als back, Lammers en van Zutfen hebben goed werk verricht, terwijl Schmidt geen fout gemaakt heeft. Kemper ga zoo door en we gaan je zelfs hoog op prijs stellen. De voorhoede, uitgezonderd Bulté en Griese, heèft nog al eens fouten gemaakt, doch dit lag grootendeels aan het veld, dat bijna niet te bespelen was. Bulté maakte drie doelpunten, was steeds gevaarlijk en met een beetje geluk hadden er van zijn kant nog een paar bijgezeten. Parmentier zou ik graag nog wat actiever zien en zou ik je willen verwijzen naar Klaas Koes, die je dat dan wel bij zal brengen. Verder heb ik geen aanmerkingen op je spel te maken, je geeft goed en misschien wel wat te veel af. Zoo nu en dan mag je gerust wat egoïsme laten blijken, dat zal niemand je kwalijk nemen. Doch hard werken moet je in ieder geval! Nog iets heb ik op het hart; wat ik tot nu toe riet hoorde en wat ik ook niet meer zal tolereeren „er werd nog al veel tegen elkaar gesproken" om het matig uit te drukken. Denk erom jongens, als je gekanker uit het team wilt houden, dan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 19