rfTjflWEltfrRUP. VERfLAGEN mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm BAG. 150 - A J A X CLUBNIEUWS VAN „HET DERDE". Ajax III—U.V.V. II. Onder ideale weersomstandigheden, doch op een zwaar te bespelen terrein zouden we dan even van U.V.V. winnen. Maar jawel! Al direct bleek, dat de gasten niet met zich lieten spotten. Nu dient direct gezegd, dat we nog geen wedstrijd zoo slecht gespeeld hebben als dezen. In de voorhoede was alle verband zoek. Slechts een enkelen aanval werd goed op de vleugels geopend en dan kwam het nog steeds van de middenlinie, die deze middag heel goed op dreef was. Verder werd er een spelletje kick and rush gespeeld, hetgeen al direct verklaart waarom U.V.V. zoo'n vat op ons spel had. Enfin, we kunnen technisch stukken beter spelen, terwijl een 21 overwinning ook 2 punten oplevert. Intusschen hebben we elke week een andere opstelling, die niet de sterkste genoemd kan worden en die we toch de res- teerende vijf wedstrijden noodig zullen hebben. Nu waren Reys en Kant afwezig, zoodat het elftal er als volgt uitzag: v. Groningen van Rooy Paternotte Nieuwenhuysen v. Munster van Leeuwen Kreugel Kooyk Berkhout Ypma Arema Al direct zitten we voor het U.V.V.-doel, maar de backs van de gasten blijken op te kunnen ruimen. We blijven in de meer derheid en de enkele aanvallen van U.V.V. komen vooreerst niet verder dan de backs. De keeper van U.V.V. blijkt voor onze voorhoede een soort mutfr te zijn. Er is geen doorkomen aan; waar de bal is, bevindt zich ook de keeper. Eens stevende Berkhout in z'n eentje met de backs op zijn hielen op hem af, maar het harde schot kwam weer precies in zijn handen terecht. Een anderen keer werd de bal driemaal achtereen ingeschoten, maar de keeper stopte alles, hoewel hij hier ook veel geluk had. Intusschen ondernam de rechtervleugel van U.V.V, een aan val, die heelemaal niet gevaarlijk leek, maar toch een doelpunt opleverde. De rechtsbuiten zag kans langs Paternotte te glip pen, trok de rechtsback naar zich toe en scheen den bal te willen trekken. Inplaats daarvan schoot hij zelf en hoewel het schot zacht was, had v. Groningen zeker ook op een voorzet gerekend 01. Dit was het sein om een hevig offensief op het U.V.V.-doel te openen, maar de verdediging van U.V.V. retourneerde alles, zoodat we de rust met een kleinen achterstand ingingen. Na de rust pakten we direct flink aan. U.V.V. gaf echter niet thuis en antwoordde met eenige gevaarlijke tegenaan vallen, die echter ook geen resultaat hadden. Aan den anderen kant blijkt de keeper weer het grootste struikelblok te zijn. Uit een voorzet van rechts kopte Berkhout van dicht bij langs den keeper 11. U.V.V. komt thans niet verder dan onze middenlinie, zoodat we een tijdlang in de meerderheid zijn. Uit één van de vele aanvallen zet Ypma goed door en scoort met een laag schot in den benedenhoek 21. Met onver- anderden stand kwam het einde. A. C. VAN ROOY. VAN „HET VIERDE". Een gelijk spel tegen Z.F.C. III. Het is „het Vierde" gelukt in een prachtig gespeelden wed strijd, den leiders in deze afdeeling een puntje afhandig te maken, hoewel een overwinning aan onze zijde meer de juiste verhouding had weer gegeven. De manier, waarop Ajax en Z.F.C. elk haar beide doelpunten maakte, verschilde hemels breed. In de eerste helft, waarin we een 20 voorsprong ver kregen, speelde Ajax IV een spelletje, waaraan de Zaandam mers niet konden tippen. Met flinke trappen werden de vleugels aan het werk gezet, terwijl het binnentrio herhaaldelijk de grootste verwarring voor het Z.F.C.-doel stichtte en al spoedig den bal in het doel wist te werken. Onze halflinie buitengewoon! Vooral Eman speelde een sublieme partij. Ook „achter" was alles volkomen „safe". Potdicht! Toen Hetebrij uit een keurigen voorzet van Joop Schelvis, den bal even keurig keihard in de touwen joeg, bleef Eman meer achter en was er voor de Z.F.C.-voorhoede heelemaal geen doorkomen meer aan. Een enkele corner en een hard schot van den rechts buiten leverden al evenmin succes op, zoodat we gingen rusten met een welverdienden 20 voorsprong. In de tweede helft had onze verdediging veel last van de laagstaande zon. Z.F.C. speelde nu iets beter dan de eerste drie kwartier, doch tot doelpunten kwam het niettotdat een kopbal van den centervoor door v. Tuyl met den borst uit het doel gedrukt werd. De scheidsrechter constateerde echter een overtreding, dus penalty! Deze werd naast ge schoten, doch ondergeteekende had, volgens den arbiter zich te vroeg verplaatst, waardoor de strafschop werd overgenomen en weer werd naast geschoten. Wéér overnemen, aldus de scheidsrechter, wéér had ik mij te vroeg bewogen, tenminste zoo zeide de scheidsrechter mij, vóór den bal een volledige omwenteling had gemaakt. Of die bal nu één keer heelemaal omgedraaid is, mijn geachte lezers, dat durf ik niet te ont kennen, maar dit ik absoluut stilstond weet ik zeker. Enfin, Z.F.C. kreeg haar doelpunt, want de penalty werd nu wel benut, terwijl kort hierop een draaibal via den paal in het doel rolde 22. Ik wil het hierbij laten, omdat ik anders wellicht in strijd zou komen met de belofte van Adé tegenover het Bestuur. Na afloop werd door Z.F.C. geweigerd R. Vunderink bij den scheidsrechter toe te laten; ons E.C.-lid werd netjes buiten de deur gezet. In uitstekende stemming bereikten we Amster dam en behoorden de Zaansche trips van Ajax IV voor dit seizoen alweer tot het verleden. SUNIT. VAN „HET VIJFDE". Nu onze wedstrijd tegen Schinkelhaven Zondag niet door ging en er daardoor niets te verslaan valt, neem ik deze ge legenheid waar om nog even op mijn verslag, ingezonden in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 18