mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 115 LANGS DE LIJNEN, zaken en tevens met zooveel geestdrift, dat Feijen? oord eigenlijk heel weinig kans op succes gehad heeft. Hoe Ajax speelde. Slechts Puttelaar in de verdediging maakte een niet al te sterken indruk, maar veel beteekenis had zulks niet, omdat Diepenbeek voor twee speelde en Keizer opnieuw het bewijs leverde, dat hij een paar jaren geleden bij Arsenal en Charlton de kunst van doelverdedigen perfect geleerd heeft. Van Schubert is bekend, dat hij een nuttige voor? hoedespeler is, maar sinds gisteren weten we, dat hij ook in de middellinie z'n plaats dubbel en dwars waard is. Is 't nog noodig te zeggen, dat de inter? national Anderiessen, die nog voortdurend voor? uitgaat, weer een prachtige spilpartij vertolkt heeft? En ook van Deyck, al is z'n stijl weinig soepel, speelde een degelijke half?back?partij. Er zat verband tusschen verdediging en middel? linie, maar vooral ook tusschen middellinie en voorhoede, waardoor het aanvalskwintet steeds z'n volle spel kon ontplooien. Van Reenen mag dan geen ideale leider van de voorhoede zijn, voor elke verdediging blijft hij een gevaarlijke klant, omdat hij de kleinste fout weet uit te buiten. Zijn tweede doelpunt was inderdaad een juweel. Ajax miste in de voorhoede van Wijngaarden, zoodat Mulders weer naar den vleugel verhuisd was, maar de invaller Koning bleek ook al een speler te zijn, die uit het goede hout gesneden is. Deze jongeling, die keurig dribbelde en fijne openingen maakte voor z'n partners, zal in de toekomst nog wel meer van zich doen spreken. De vleugel Ten Have— Volkers trad 't meest op den voorgrond, maar in het succes had toch de geheele voorhoede de hand. „Het Rotterdamsche Nieuwsblad En „what about Ajax"? Op haar spel kan men het gezegde van toepassing verklaren: goede wijn behoeft geen krans. Het spel, dat zij ons gisteren weer heeft laten zien, staat op 'n zeer hoog peil en krijgt men in Nederland niet elke week te aan? schouwen. Men kon geen zwakke plek ontdekken in het elftal, dat zonder eenigen twijfel nu regel? recht op het kampioenschap afgaat en in het tournooi om den landstitel stellig hooge oogen zal gooien. JEUGDV OETBAL. Allereerst wat uit „de oude doos". Wij bedoelen hiermede dan nog een verslagje van de op 24 De? cember 1933 gespeelde wedstrijden. Onze Junioren A ontvingen D.W.V. op bezoek. Met 20 bleven onze jongens overwinnaar. Gaat zoo voort, jongens. Dit was een nuttige over? winning, waarmede jullie het seizoen besloten. Jammer genoeg was dit niet het geval met onze Junioren b. Deze moesten aan de Kruislaan in Blauw?Wit haar meerdere erkennen. Zij verloren eervol met 23. In aanmerking genomen, dat zij nog al eenige invallers hadden, is dit resultaat wel verklaarbaar.In het nieuwe jaar echter beter,hoor! Onze adspiranten a konden het tegen D.W.S. niet verder brengen dan een gelijk spel 11. Of het nu komt, dat zij in een tijd niet gespeeld hadden, of dat de ware lust bij sommige spelers ontbrak, weet ik niet, hoewel het laatste mij het meest waarschijnlijk voorkomt. De manier waarop de voorhoede eenige „geheide" kansen om zeep bracht, gaf tot deze gedachte aanleiding. Onze Jack, die langs den kant stond, kon op die momenten zijn haren wel uit z'n hoofd trekken. Dat moet vanaf heden veranderen, jongens. Onze adsp. b trokken naar den IJpolder om S.D.W. te bestrijden. Met acht man werd tenslotte nog een magere 21 overwinning geboekt. Den wegblijvers worden natuurlijk door hun vrienden „vriendelijk" bedankt. Zoo zagen wij één dezer jongens op de Kruislaanvelden verschijnen, onder vermelding van het heugelijke feit, dat hij zich had verslapen en deswege maar niet gegaan was. Voor? waar, een goed besluit van 1933. Dat moet je nog eens probeerên, vriend! Onze adsp. c kwamen eveneens met een over? winning thuis en wel van D.W.V. met 13. Gaat maar rustig verder op het goede pad. Onze puk? ken, de adsp. d vielen na hun reeks overwinningen uit den toon. Aan deze nederlaag was echter niet te ontkomen. Met 71 moesten zij tegen Tavenu het onderspit delven. De jongelui van Tavenu zijn op één na allen minstens tweemaal zoo groot als onze jongens, zoodat ze begrijpelijkerwijze wel eens wat bang waren. Maar wij hebben afge? sproken, dat ze het er niet bij zullen laten. Met

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7