PAG. 114 - A J A X CLUBNIEUWS Kort vóór het einde der eerste helft scoorde Knijn nogmaals, met een scherp onder de lat inge? schoten bal. Na de hervatting wilde het aanvan? kelijk niet vlotten en de tegenscore ging angstig de hoogte in; 41 werd het na een snellen uitval van Yelox' rechterwing; 42 toen de rechtsbuiten een corner van z'n linker?collega in eens in ons doel joeg; 43 toen Happel uitloopend miste, waarna de Velox?centervoor weinig moeite had om te scoren. Onze voorhoede was tusschen deze bedrijven door niet fortuinlijk, toen een taktisch boogbal? let je van Kant over den doelman heen van den paal terugketste. Na het derde tegenpunt herstelde ons elftal zich gelukkig en werd de strijd weer grootendeels op de Velox?helft overgebracht. Na twee afgeslagen corners bracht Knijn met een goede pass Berk* hout en Kant in actie en scoorde Berkhout ons vijfde doelpunt, dat den strijd beslistte. Ajax 4 won met 31 van de Volewijckers 2, een verdienstelijke prestatie. Hetebry gaf ons vóór de rust de leiding, die daarna door Botschuyver tot 30 vergroot werd. Nadat Volewijckers haar tegenpunt gescoord had, doorstond ons doel nog een paar benauwde momenten, doch verandering in den stand kwam er niet meer. Ajax 5 was uitgeslapener dan „Ontwaakt" en aanvoerder „Haantje" kon weer een nieuwe scalp aan z'n gordel hangen. Ajax 6 verloor van B.P.C. 2 op onfortuinlijke wijze met 12 en Ajax 7 verloor van Schelling? woude 2. Het zal u misschien verwonderen géén verslag van Ajax?Beogradski in deze rubriek te hebben aangetroffen. Met enkele woorden wil ik hier het waarom toelichten. Ik mag het wel als bekend veronderstellen, dat ik, als het gaat tegen alles wat het voetbalspel ont? siert en onaangenaam maakt, geen blad voor den mond placht te nemen. Dat zulks hier en daar wel eens ontstemming veroorzaakte, daar was ik mij van bewust, niets is zoo onaangenaam als de waarheid. Het bestuur heeft mij, om den lieven vrede wille, verzocht géén critiek op speelwijzen der diverse tegenstanders meer uit te oefenen. En nu begrijpt u waarschijnlijk meteen waarom ik géén verslag van Ajax?Beogradski maak. Er restten mij hier slechts twee mogelijkheden, óf te schrijven zooals ik het niet meen, óf niet te schrijven. Dat laatste prefereer ik in dergelijke ge? vallen. Mocht het zich soms in de toekomst wéér voordoen, dat u geen verslag aantreft van een door mij bijgewoonden wedstrijd, dan kunt u zooal niet weten, dan toch wel vermoeden hoe mijn oordeel is. UIT DE PEES. „Dagblad van Rotterdam". Het Amsterdamsche Ajax is in de Maasstad altijd een graag geziene gast en daarom viel het niet te verwonderen, dat het gistermiddag op het terrein van Feijenoord mud?vol was, ook al wist men, dat de wedstrijd met betrekking tot het kam? pioenschap min of meer van belang gespeend was. De aanhangers van Feijenoord, die in dichte drom? men het veld omzoomden, hoopten natuurlijk op revanche in de hoofdstad won Ajax met niet minder dan 71, terwijl de supporters van Ajax, die ook in grooten getale aanwezig waren, vuriglijk een overwinning voor hun club verlangden, omdat daardoor het kampioenschap weer wat dichter binnen het bereik van de hoofdstedelingen zou komen. Welnu, tot een revanche is het niet gekomen en toen de wedstrijd een half uur oud was en Ajax reeds twee doelpunten vóór was, stond bij ons vast, dat de bezoekers op de overwinning beslag zouden leggen, 't Ging er verder alleen nog maar om, met welke cijfers Feijenoord geklopt zou worden. De aanhangers van Ajax hebben een prettigen middag gehad, want niet alleen won hun club met 41, maar ook het door Ajax vertoonde spel moet hun tevredenheid hebben weggedragen. 't Kan zijn, dat Ajax vele jaren geleden wel eens een ploeg in het veld gebracht heeft, welke supe? rieur was aan die van gisteren, maar ook dit Ajax? team speelde toch wel met zooveel kennis van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 6