DE COMPETITIE. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 113 Nadat onze penningmeester uiteenzette, hoe het met de Ajax?finantiën zou staan op het moment, dat de plannen werkelijkheid zouden geworden zijn, kwamen de leden aan het woord. Algemeen bleek men voorstander van plan „A". Egeman en Grootmeyer steunden het bestuurs voorstel, dat tenslotte met haast algemeene stem? men aangenomen werd. Toch kunnen we ook waardeering hebben voor den tegenstemmer Hemmen, die zijn eenmaal ingenomen standpunt niet prijs wilde geven. Dat was zooiets van: „De garde sterft, maar geeft zich niet over". We willen hier bekennen nog tot voor kort volkomen Hemmen's standpunt, dat een voetbalclub nooit en nooit mag leenen, gedeeld te hebben. Dat we ten? slotte van dit standpunt teruggekomen zijn, is, omdat goedkooper bouwen zou beteekenen: meer onderhoudskosten en bovendien hadden en hebben we nog de lichte hoop, dat als aanbe? steding en ontwikkeling der Ajax?finantiën in de naaste toekomst gunstig verloopen, leenen toch niet noodig zal zijn. Laten we hopen, dat deze optimistische gedach? tengang later zal blijken de juiste te zijn geweest. Ons eerste heeft het nieuwe jaar op voortreffe? lijke wijze ingezet. Feyenoord's ploeg moge min? der sterk zijn dan voorheen, met 41 aan den Dordtschen straatweg te winnen is niettemin een prestatie, die niet velen ons team na zullen doen. We waren niet persoonlijk bij dezen wedstrijd aanwezig, doch vonden Jan Schoevaart bereid het verslag voor ons blad te verzorgen. Intusschen zijn we op Feyenoord 9 punten uitge? loopen en dat is iets waar we ons, steeds als we het ranglijstje bekijken, over verbazen. Inderdaad is, zooals we van verschillende onzer menschen hoorden, Feyenoord niet meer de sterke ploeg van weleer en gaven de cijfers 41 feitelijk nog onvolkomen de Ajax?meerderheid weer. Nu kan men zich eensdeels over de Ajax?superioriteit verheugen, aan den anderen kant is de teruggang van Feyenoord voor ons één der symptonen van den achteruitgang van het Nederlandsche voetbal in het algemeen en nu moge het prettig zijn op volkomen onbedreigde wijze kampioen te worden, op den duur zal het ontbreken van gelijk of bijna gelijkwaardige tegenstanders ook voor ons eigen spelpeil niet bevorderlijk blijken. Oorzaak? Valkema! Intusschen ligt voor ons elftal een nieuw record voor het grijpen: In Januari kampioen worden. Gezien het feit, dat onze menschen reeds zoo? veel zware karweitjes als 't ware in 'n handom? draaien verricht hebben, kan het. Vooruit lui, als we toch kampioen moeten worden, dan maar zoo gauw mogelijk! Ajax 2 zette het seizoen slecht in, met een 23 nederlaag op eigen veld tegen Zeeburgia 2. Wat we er van vernamen was niet veel moois, een zonder animo spelend elftal, dat denzelfden samenhang als droog zand vertoonde. Invaller Reiss was de eenige, wiens spel ik hoorde prijzen. Zeeburgia nam de leiding en vóór de rust scoorde Heins den gelijkmaker. In de tweede helft ver? overde Zeeburgia opnieuw een goal voorsprong, waarna de stand weer gelijk werd door een penalty, door Blomvliet ingezet. Vlak voor het einde kopte Vunderink in verkeerde richting en een Zeeburgiaan joeg den voor z'n voeten neer? komenden bal in ons net en bezorgde daarmee z'n elftal een 32 overwinning. Ajax 3 won in een aardigen en prettig gespeelden wedstrijd met 53 van Velox 2. Onze nogal ge? havende ploeg vertoonde vooral in de eerste helft een vlot samenspel, waarin onze rechterwing zich onderscheidde. Knijn gaf diverse uitstekende pas? ses en schoten en Kant liet tal van mooie boog? ballen voor het Velox doel neerdalen, waar de Utrechtsche doelman handen vol werk aan kreeg. Behalve een snellen uitval van den Utrechtschen centervoor, waarbij deze den bal over het doel joeg, dreigde er vóór de rust weinig gevaar voor onzen goal. Slechts enkele tamme schoten ver? eischten Happel's werkzaamheid en het meeren? deel der aanvallen werden door onze goed spelende verdediging in den kiem gesmoord. Vrij spoedig hadden onze jongens een 20 voorsprong door twee kopballen van Ypma, uit even vele voorzetten van Kant. Knijn, die reeds verschillende goede schoten had gelost, kreeg na een slecht weggeslagen voorzet van Arema het leder voor z'n voeten en joeg het op onberispelijke wijze ineens in het doel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5