ONZE BUITENGEWONE ALGEMEENE VERGADERING. PAG. 112 - A J AX CLUBNIEUWS onze juniores en adspiranten! En daarom deed het ons zoo'n groot genoegen, dat de echte Ajax? junioren? wing Koning?v. Wijngaarden tegen Beogradski speelde alsof ze de nu reeds lichtelijk grijzende club? en jeugdleider op de tribune, een eeresaluut wilden brengen namens onze junioren. Dat spel moet wederom een gevoel van voldoening bij Jan teweeg hebben gebracht. Als het ware de proef op de som, dat Jan's werk niet voor niets is geweest. Gesteld dan, dat zulk een proef op de som nog noodig zou zijn, om te bewijzen, dat Jan Schoevaart gewerkt heeft voor Ajax. Het is niet sportief iemand te benijden, Jan, en toch doe ik dat op dit moment, want het spijt me, dat ik niet de gave bezit om van die geestig rake coupletjes te dichten, die vaak meer rechtstreeks den weg tot het hart vinden, dan een stukje proza het kan doen, doch ook op dit gebied ben je in onze kringen zonder weerga. Waarmee dus tevens tot uitdrukking komt, dat we je eigenlijk niet kunnen missen, laten we hopen, dat daar aan de boorden van het Rokin spoedig een besluit zal vallen, waardoor je wéér verplicht zult zijn te ver? huizen, maar dan weer van Arnhem naar Amster? dam. En als dat weer mocht gebeuren en we hebben weer onze schoenen in de Kruislaan?modder ge? dompeld, dan gaan we na afloop als vanouds naar de Vami, warmen onze voeten en geven een chocola? met gevulde koek?fuif! We hopen èn voor Ajax èn voor Jan Schoevaart, dat zulks spoedig het geval zal mogen zijn, ze kun? nen niet buiten elkaar! Donderdagavond 21 December 1933 9.15: „De Algemeene Vergadering keurt de huurt overeenkomst tusschen het Gemeentebestuur en Ajax goed". Donderdagavond 21 December 1933 11.03: „De Algemeene Vergadering machtigt het bet stuur een AjaxtStadion te bouwen". Wij vleien ons niet met de hoop, dat ons nage? slacht bovenstaande jaartallen nog eens in de vaderlandsche geschiedenisboeken zal vinden, of dat Romein ze verwerkt in z'n wereldgeschiedenis. Maar hier in onze Ajax?krant, waar onze club haar levensbeschrijving krijgt, mogen boven? staande data wel op een bijzondere manier ge? memoreerd worden, zij zijn voor onze club van groote beteekenis. Nog zijn we er niet, tallooze moeilijkheden kunnen en zullen zich nog wel voordoen, doch met eensgezinden wil van bestuur en leden, zooals deze in de algemeene vergadering tot uiting kwam, zullen alle hindernissen zeker overwonnen worden en het best mogelijke resultaat een Ajax?stadion, groot en toch gezellig, mooi en toch solied, zal de belooning zijn. Zeer vele bestuursleden hebben in den loop der jaren, dat de onderhandelingen gaande waren, hun krachten aan de totstandkoming van dit werk ge? geven, doch geen hunner zal het kwetsen als we hier drie hunner naar voren brengen: Koolhaas, Smit en Roodenburgh. Eindelijk zijn dus eens de teekeningen door Roodenburgh niet vergeefsch gemaakt en is er ge? gronde hoop, dat datgene wat u op de binnen? pagina's van dit nummer kunt aanschouwen over een jaar in werkelijkheid betreden en zien kunt. De gedachtenwisseling tusschen bestuur en leden over de plannen, die mogelijk waren, resp. A en B genoemd, waren natuurlijk te uitge? breid om ze hier allen te memoreeren. De voor? naamste meeningsverschillen waren, of men in dit bijzondere geval méér geld mocht uitgeven dan men heeft en of de „Overdekte" noord?oost, dan wel zuid?west moest komen te staan. Tenslotte heeft de vergadering met opzijzetting van alles wat men persoonlijk prettig of minder prettig vond, het plan A goedgekeurd, waardoor onze „Overdekte" wel is waar met het front naar het noord?oosten, doch daarbij ook in het centrum der speelvelden komt te liggen. Daarnaast werd besloten de soliedste uitvoering te kiezen: beton en voor de kap der overdekte tribune ijzercon? structie. Dat deze besluiten zoo genomen zijn, danken we aan de heldere uiteenzettingen van Roodenburgh, die objectief van beide plannen de voor? en na? deelen belichtte.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4