mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmsmmm PAG. 132 A J AX CLUBNIEUWS Ik doe het echter niet, ik ben maar aanvoerder van het Vijfde en door ons slecht resultaat zal de club niet ten onder gaan, en daarbij heb je wel gezien wat „Kloris en aanhang" mij beloofd hebben. Maar je zou mij gelijk geven als ik jouw voorbeeld zou volgen, dat durf ik te beweren Doch ondanks de stiefmoederlijke verzorging, die we genoten hebben, sloegen wij ons er doorheen en wonnen met 5-2, een zachte pleister op de wonde. Hartog, op de rechtsbuitenplaats, heeft gedaan wat hij kon en dank ik hem hartelijk voor de spontane wijze waarop hij zich beschikbaar gesteld heeft, na een reeds gespeelden wed strijd. Dat we hem op die plaats moesten zetten was niet zoo aangenaam voor hem, doch dit kon nu eenmaal niet anders. Reeds in het begin van dezen wedstrijd, met sterken wind tegen, waren we in de meerderheid en werd een door den middenvoor aangegeven bal door Koes in een doelpunt om gezet Daarna ontwaakte „Ontwaakt" pas en scoorde twee doelpunten, die onze keeper beiden had kunnen voorkomen. Hoe we ook in de zware klei werkten, de gelijkmaker kwam voor de rust niet meer. De thee scheen ons goed gedaan te hebben en ontstond er een ware belegering voor het doel der Ontwaakters, zooals ze zich zelf noemen. Het leek dan of een deel van „Ontwaakt" was ingedut en werden slechts enkele tegenaanvallen ondernomen, waar echter onze Knaack, ge steund door Kemper, (de debutant in 't Vijfde) wel raad mee wist. Knaack was buitengewoon op dreef en zouden we hem gaarne op de back-plaats willen zien spelen in de toekomst. Ook Dukker, als spil deed niet in spelkwaliteit voor Knaack onder en gaf de bijna tweemaal langeren middenvoor der tegenpartij geen kans, terwijl de aanvallen steeds door hem werden geleid en het spel naar de vleugels werd verplaatst. Goed zoo Han, dat was puik. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Na een hard schot van Dukker op de lat had Parmentier voor het intrappen 2—2. Kort daarna een corner, op keurige wijze door Koes genomen, werd door Posthuma ingezet en hadden we een voor sprong. Een geluk voor ons was, dat niet te veel werd op gedrongen, zoodat we het spel open konden houden. Daardoor werd menige gevaarlijke en verrassende aanval op het Ont- waakt-doel ondernomen, en gevolg was dan ook, dat nog twee doelpunten konden worden gemaakt, door den middenvoor en door Koes. De scheidsrechter die ons leidde, heeft eenige voor beide partijen zeer vreemdsoortige beslissingen genomen en werd daardoor het spel onnoodig onderbroken. Onze concurrent Electra speelde intusschen gelijk 11 tegen R.C.A. en nemen wij dat cadeautje dankbaar in ontvangst, we hebben de puntjes noodig. Ik neem hierbij afscheid voor een week en eindig met het bestuur en clubgenooten de beste wenschen aan te bieden van het Vijfde Elftal. Moge 1934 beginnen, zooals 1933 voor Ajax geëindigd is en u kunt tevreden zijn. Ik had hier eigenlijk wel mee kunnen beginnen. HAANTJE. VAN „MET ZESDE". Ajax Vl—Avog II 3—0. In een heel goeden en vlot gespeelden wedstrijd heeft het Zesde het oude jaar besloten met een overwinning. Bij den aanvang bleek, dat Fontaine en Reeders niet verschenen waren, zoodat de wedstrijd met 20 minuten oponthoud, met als in vallers Natkiel en van Laar, begon. In het bijzonder Van Laar verdiend een pluim, deze knaap heeft tegen zijn veel grootere tegenstanders uitstekend partij gegeven. Met den wind mee trappen we af en al dadelijk nemen we het spel in handen. Het wordt goed opengehouden en herhaaldelijk worden de vleugels aan het werk gezet. Koster op den vleugel had plei- zier in de voor hem nieuwe plaats en menig goeden voorzet volgde. Al spoedig had de Bruin het net gevonden, terwijl even later Levert zijn voorbeeld volgt 2—0. Echter ook Avog zat niet stil, maar onze middenlinie en achterhoede hadden hun dag. In de tweede helft is Avog iets sterker, maar langzaam weten de onzen zich los te werken en moet de Avog-verdediging telkenmale handelend optreden. Op komische wijze doelpunt Adriaanse uit een vrijen schop 3O en de scheidsrechter blaast inrukken. Aan de heeren Delsen en Piet van Reenen onzen dank voor de belangstelling. B.P.C. II—Ajax VI 2—1. Pech!! Aan deze kleine nederlaag hebben de jongens, die vandaag de eer van het Zesde tegen de leiders van onze zware afdeeling verdedigd hebben, geen schuld! Dit keer verschenen de Bruin (hoe is 't mogelijk) en invaller Hombroek niet op het appèl. Dus konden we den wedstrijd met 10 man aanvangen. Ten minste dat dachten we. Levert had z'n identiteitskaart ver geten, de B.P.C.-aanvoerder keurde niet goed, dat hij er zonder speelde, dus was de boodschap halen of met 9 man spelen. Dies stopten we Levert in z'n voetbalplunje in een taxi en wij begonnen met ons negenen. Iedereen kan begrijpen, dat we onder deze omstandigheden onze huid zoo duur mogelijk zouden verkoopen. Uitstekend en enthousiast werd er gespeeld en dank zij ons aller harde werken hielden we stand en waren zelfs in de meerderheid. Vele aanvallen op het B.P.C.-doel volgden terwijl onze achterhoede, of laat ik liever zeggen, wij allen, indien noodig, verdedigden en andersom de voorhoede allen steun had van middenlinie en backs. Inmiddels was Levert weer verschenen en hadden we tenminste 10 man. Hein Delsen, de onvermoeibare, moedigde ons luid aan en bij een goed opgezetten aanval krijgt hij reden tot juichen, wanneer v. d. Wateringe ons de leiding bezorgt 01, met welken stand de rust ingaat. In de tweede helft zijn de eerste minuten voor B.P.C. en ziet Schoonderwald zich al spoedig onhoudbaar gepasseerd. Niet ontmoedigd trapten we af en ontspant zich een mooien gelijk opgaanden strijd, met beide doelen om beurten in ge vaar. In deze periode valt het keurig keepen van Schoonder wald te prijzen. Er is werkelijk spanning, vooral van de zijde der talrijke B.P.C.-supporters. En dan één minuut voor tijd, zien we ons zoo meer dan verdiend gelijk spel op ongelukkige wijze in rook opgaan, wanneer een onzer den bal verkeerd op z'n schoen krijgt en onhoudbaar in eigen doel schiet 21. Het geweldige gejuich der B.P.C.-supporters deed Lotte opmerken: 't is net echt! Een compliment aan allen voor het goede en enthousiaste spel, is wel op z'n plaats. Neen! aan den wil ont breekt het bij het Zesde gelukkig niet. OPTIMIST.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 24