.Wed9tkud Ver&agen PAG. 130 A J A X CLUBNIEUWS VAN „HET VIERDE". Volewijckers II met 31 geslagen. Alvorens met een verslag van bovengenoemden wedstrijd een aanvang te nemen wensch „Sunit" u namens het Vierde een gelukkig en voorspoedig 1934 toe en hij hoopt, dat hij u van de nog door Ajax IV te spelen wedstrijden in dit seizoen veel goeds zal kunnen vertelen. In ieder geval werd het nieuwe jaar goed ingezet. Vole wijckers II, waarvan op het Mosplein met 42 werd verloren, moest nu met 31 in ons hun meerdere erkennen. Het veld was zwaar, vooral de doelen, bovendien stond er een straffen wind, die het spel nu niet ten goede kwam. Ajax speelde in de eerste helft tegen den wind in. Met verre trappen tracht men onze voorhoede aan het werk te zetten, doch meestal belandde de bal niet op de juiste plaats. De tegenpartij probeerde, door de vleugels goed aan het werk te zetten onze verdediging te passeeren, doch deze laatste was in uitstekenden vorm, zoodat doelpunten uitbleven. Toch zou de rust nog met een voorsprong voor Ajax ingaan, toen Hetebrij bij een goeden aanval onder den vallenden keeper in schoot 1—0; de Rüijter redde nog eens op keurige wijze door een door Volewijckers in het verlaten doel geschoten bal over de lat te koppen. Na de rust speelde Ajax, nu met wind mee, aanmerkelijk beter dan de tegenpartij en spoedig was de stand dan ook 20. De Volewijckers kwamen slechts sporadisch over de helft en den enkelen keer, dat hun dat gelukte, vonden zij onze achterhoede op haar post verder onheil te voorkomen. Toen Hetebrij bij een aanval door twee tegenstanders werd „ge kreukeld", kende de scheidsrechter een penalty -toe, die Bot- schuyver via de deklat in een doelpunt omzette. Ongeveer een kwartier voor het einde gelukte het den Volewijckers door haar linksbuiten het eenige tegenpunt te scoren. Zoo veroverde het Vierde twee kostbare puntjes, die ze, gezien haar plaats op de ranglijst, best gebruiken kon. SUNIT. VAN „HET VIJFDE". „Pettin in the Park, Mmm, Mmm", is een aangelegenheid waar onze jongens van het Vijfde nooit in betrokken willen worden. Of dat nu komt door de groote koude van den laat- sten tijd of dat geen „Anschluss" kan worden verkregen, laat ik in het midden. Doch, ondanks dat in het Vijfde allemaal degelijke kerels zitten, werd er van Electra met 10 verloren en hield vrouw „Fortuna" geen rekening met onze kampioens kansen. Aan wie de schuld! Zeker niet aan onze spelers, die gedaan hebben wat in hun voetbalvermogen was. De een past zich nu eenmaal beter aan dan den ander en het is maar gemakkelijk om te zeggen een voetballer moet zich in alle omstandigheden weten aan te passen, doch daar zou ik op kunnen repliceeren, dat onze training van dien aard is, dat steeds fair spel, zonder gooien of smijten, voor oogen wordt gehouden en ja, dan wordt je wat voorzichtiger. Ik durf daarbij gerust te zeggen dat type's zooals onze waarde clubgenoot Schoevaart, dat op zijn pittige wijze onlangs in het clubblad weergaf (want ze zijn er inderdaad), in het Vijfde niet voor komen. En toch, zouden ze mij voor de keus stellen een paar heete rondjes in den ring door te brengen (al wist ik vooruit dat ik verliezer zou zijn, wat natuurlijk daarop neerkomt, dat je minstens een keurig gekleurd oog op zou loopen, om van gebroken neusbeenderen etc. nog maar niet te spreken) en op zoo'n terrein te voetballen, zooals wij dat tegen Electra moes ten doen, voorwaar met gretigheid zou ik het eerste aannemen. Net zoomin als je op een geribde dansvloer zou kunnen dansen, kan men op zoo'n terrein voetballen, want ik kan tot mijn spijt niet zeggen, dat het een voetbalveld in den modderigen zin des woords was. Gelukkig hebben onze jongens het kalm aan ge daan en zijn we er oppervlakkig bekeken tamelijk zonder kleerscheuren afgekomen, al heeft van Zutphen een val gedaan, waar hij naar weken nog over klaagt, terwijl Koes en onder- geteekende ook „even" gevallen zijn, zoo heel zachtjes, maar toch heb je het gevoel of je geradbraakt bent en moet je maar doen of je er goed van afgekomen bent. En wie misschien nog meer, het wordt zoo'n gewoonte tegenwoordig met geblesseer den te eindigen, dat er bijna geen gewag meer van gemaakt wordt, dat komt wel weer in orde. Zoo'n scheidsrechter, de eenige persoon, die vóór spelen was, heeft natuurlijk geen kans om ongelukken te krijgen en kan gemakkelijk laten spelen. Ondergeteekende heeft hem als goed huisvader nog gewezen op de groote verantwoordelijkheid tegenover eventueele na zaten, doch dat scheen niet den minsten indruk te maken. Enfin 22 spelers waren „tegen", Mr. de scheidsrechter „voor" spelen, dus daar ging het dan „voor je genoegen bij 9 graden onder 0 als 22 hoopen shirts en broeken tegen elkaar optornen" (liefst een beetje hard). Over den wedstrijd niet veel bijzonders. Electra heeft ver diend gewonnen, met een goal, die het ((Wunderteam" vast van hen heeft afgekeken, zoo'n ongeluksgoaltje, waar niemand wat aan kan doen, dat door beide partijen gemaakt wordt. Eendrachtig werd gewerkt om toch maar een goal te maken, waar geeft niet, maar toevallig was dat nu in ons doel. Onze achterhoede die een „radicale" verandering van zegge één back ondergaan had, was er uit (door die verandering) en dat kwam keeper Schmidt niet erg gelegen. Ik kan me dan ook heel goed voorstellen, dat deze, die toch heel goed werk kan verzetten, daardoor wel eens een misgreep doet, en het moet me daarom van het hart, dat we Dick Brouwer erg missen. Het woord is thans aan de Elftalcommissie, die daar een goede oplossing voor zal moeten vinden, anders zal er een ramp met ons kampioenskansje gebeuren. Een extra-vergadering voor het „back-vraagstuk" van het Vijfde!!!! Of weet Lammers misschien een geschikte plaatsvervanger voor zijn ex-backge- noot Brouwer? Dan aan jou het woord. Als ik iets heb wat me hindert of waarover ik me ergeren moet zal ik mijn kring van familie en vrienden, noch uiterlijk, noch door daden (de onaangename natuurlijk) daar iets van laten merken, doch mijn vrouw moet de 21 nederlaag tegen W.M.S., toen ik haar bij het Eerste ontmoette, op mijn gezicht en wel met een niets aan duidelijkheid te wenschen over latende manier, gelezen hebben, want wat we te slikken kregen,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 22