OUD EN NIEUW. A} AX CLUBNIEUWS - PAG. 125 Soccer: Zoo Ajax, hoe ging het met je in 1933? Een tijd niet gezien. Ik zou je bij het verlaten van '33 nog wel wat willen vragen. Ajax: Dat 's best. Wat wil je, een intervieuw, of zoo iets? Of misschien een soort Thomasvaer en Pieternel, zooals wij op 1 Januari altijd in onzen Stadsschouwburg hebben? Zeg het maar, en je zult op je wenken bediend worden. Soccer: Nu je 't zoo vraagt. Aan die intervieuws heb ik het land. Maar zoo iets als bij jullie in den schouwburg lijkt me beter, maar dan niet op rijm. Ajax: Ik maak je er even op attent, dat zooiets altijd komt na het Vondelstuk: „Gijsbrecht van Aemstel". En om dan maar meteen van wal te steken: „Waer werd ter wereld opreghter trouw gezworen dan tusschen bal en veld? Soccer: Nu, dat is nog al makkelijk. Natuurlijk op het Ajaxveld. Maar laten wij die Oud?Hol? landsche schrijfwijze maar achterwege laten, dat is beter! Ajax: Daar heb je gelijk in. Er wordt bij ons „merakel" hard getraind. Het is zelfs zoo, dat wij voor de jeugdelftallen nog een zekere meneer van Hout, pardon, de Bois, erbij hebben genomen zoo groot was de toeloop. Soccer: Dat is tenminste flink, maar hoe staat het met de andere spelers? Komen die ook ge* regeld? Ajax: Ja, wat zal ik zeggen! Dat kon beter. Soccer: Beter, zeg je. Dat begrijp ik niet. Ik schuim wel eens verschillende terreinen af. Maar ik moet nog zoo'n „service" ergens anders vinden. Ajax: Dat zullen wij in onze krant zetten. Die gratis aanbeveling zal vele wegblijvers van onze trainingsavonden zeker inspireeren vanaf heden geregeld te komen. Soccer: Dat zullen wij dan maar hopen. Maar wat hoor ik, hebben jullie ook een eigen krant? Ajax: Zeker! Het Bestuur spaart moeite nog kosten om 't den leden zoo aangenaam en gezellig mogelijk te maken. Helaas wordt het niet altijd geapprecieerd. Je moet weten, dat onze krant „door en voor" de leden is. Slechts weinigen zen? den hun artikelen in. Er zijn echter, wat je noemt nog een aantal prima „auteurs", van wie we zelden of nooit een artikel ontvangen. Soccer: Ja, dat is niet leuk. Die luidjes beginnen echter vast morgen reeds hun pennevruchten in te zenden. Je zult zien het volgend nummer is twee? maal zoo dik als gewoonlijk. Maar hoe heeft het er verleden jaar bij jullie gestaan? Ajax: Wat zal ik zeggen, in 't begin van 1933 stond ons eerste er niet slecht voor. We stonden toen nummer twee achter de Stormpieten. En aan het einde der competitie stonden wij even vér. Soccer: Konden jullie nog niet een plaatsje hooger? Dat behoefde toch niet zooveel moeite te kosten? Ajax: Maar vergeet vooral niet, dat voetbal nog altijd voetbal is. En dat is maar gelukkig ook, want anders zou er niet veel aan zijn. Je weet het zelf het best. Je bent bol en rond en zóó'n ronde knik? ker wil niet altijd zooals men wil. Socper: Trainen, jong, trainen! Kijk maar eens naar de Engelschen en Oostenrijkers, die kennen dat dan toch wel beter. Ajax: Over Oostenrijkers gesproken. Weet je, dat wij met Paschen „Admira" uit Weenen bij ons te gast hadden? Van het spel van die Wieners hebben we genoten. Het leek „geregeld" wel een „Wiener Wals". Wat een elegance, wat een brio, in een woord phenomenaal. We kregen dan ook flink klop. Soccer: Dat is niet erg, als je er tenminste maar wat uit geleerd hebt. Ajax: Een beetje wel. Verschillende onzer spelers trokken reeds de aandacht van de Tech. Commissie. Anderiessen staat geregeld op de spilplaats van ons nationale elftal, terwijl van Reenen, Diepen? beek en Mulders ook reeds verschillende malen het Oranje?shirt droegen. Soccer: Dat is ongetwijfeld een mooi resultaat. Ja jong, technische voetballers blijken op den duur toch meer waard. Maar, apropos, wij praten maar steeds over het eerste, hoe staat het met de andere elftallen? Ajax: Werkelijk, Soccer, dat kon, wat het tweede en derde elftal betreft wel wat beter. Het vierde eindigde op de tweede plaats, evenals het vijfde. Zes en zeven werden kampioen. Soccer! Dat is tenminste nog eens werk zie je. Twee kampioenen! En de jeugdelftallen?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 17