ONZE BOUWPLANNEN. 'mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmvm PLAN A. PLAN B. PAG. 118 - A J A X CLUBNIEUWS Ter toelichting van de op de 3 volgende pagina's voorkomende teekeningen, laten we hier de rede volgen, waarmee onze architect Roodenburgh de plannen A en B op onze algemeene vergadering ingeleid heeft. Mijne Heeren! Als wij eindelijk na jarenlange besprekingen voor u verschijnen met plannen voor een nieuw eigen Ajax?home, dan kunt u zich voorstellen, dat ons dit met blijdschap vervult,maar tegelijker? tijd drukt op ons de verantwoording, die ons noopt, de door „Ajax", in den loop der jaren bij? eengebrachte penningen zoo goed en zoo eco? nomisch mogelijk te besteden. Aan den anderen kant mogen wij de „standing", welke onze vereeniging in de voetbalwereld in? neemt, niet uit het oog verliezen en moeten wij trachten, die in ons terreinencomplex met accomo? datie tot uitdrukking te brengen. Mijne heeren, voorwaar geen gemakkelijke taak; wij timmeren aan den weg, en aan critiek, ook in ons eigen milieu zal het ons niet ontbreken; maarlaten zij, die zich aan critiek wagen, ge? leid worden door den ernstigen wil hun club te dienen! Mijne heeren! Ik zal trachten u in zeer korte trekken een overzicht te geven van de gemaakte plannen. Toen het „Bestuur" mij de opdracht gaf een stadion en kostenbegrooting te ontwerpen, op het daartoe door de gemeente aan ons voor veertig jaren te verhuren terrein, ging men uit van het standpunt: le dat het plaats moest bieden aan pl.m. 20.000 toeschouwers; 2e dat alle toe? en opgangen aan de achterzijde der tribunes moesten zijn, om zooveel mogelijk het publiek van het speelveld te houden; 3e indien mogelijk, een indoortraininglokaal enz. Op de nevenstaande afbeelding ziet u aange? geven twee toegangswegen, vanaf den Middenweg leidende naar ons hoofdterrein, en dat zich voor het stadion twee oefenvelden bevinden, eveneens als het hoofdterrein, van internationale afme? tingen. De beide oefenterreinen zijn van die afmetingen, dat zij voor de zomersporten geschikt zijn. De eerste gedachte: waar moet de overdekte tribune, met haar kleedkamers voor het le en de lagere elftallen, de bestuurskamer, het indoor? traininglokaal, het café enz. liggen ten opzichte van het terreinen?complex? En de tweede ge? dachte, waar moet die tribune liggen ten opzichte van de windstreken en de zon deed ons besluiten, deze voorname tribune te plaatsen in het centrum van onze speelvelden. Daarbij zij opgemerkt, dat de laagstaande zon, tijdens ons speelseizoen en de zuidwester regenbuien aan de achterzijde der overdekte tribune zijn, waartegenover staat, aan de voorzijde de koude noord?oostenwinden. De bedoeling is de achterzijde der overdekte tribune voor een groot gedeelte van glas te voor? zien. De overdekte tribune biedt plaats aan pl.m. 4500 toeschouwers, waaronder begrepen zijn pers? en official?plaatsen. De daar tegenover liggende open?zittribune biedt eveneens plaats aan pl.m. 4500 toeschouwers. De beide staantribunes achter de doelen kunnen elk 6500 toeschouwers bevatten. Totaal 22000 plaatsen. Ziedaar in 't kort Plan A. De onoverdekte tribune is hier in 't centrum der speelvelden geprojecteerd, waaronder een indoor? training?lokaal en de kleedkamers voor de lagere elftallen; de overdekte tribune aan de daar tegen?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 10