mmmmm/mmmmm/mm/mmmk PAG. 104 - A J A X CLUBNIEUWS en vooral bij zulk een wedstrijd wel erg. Gelukkig kwam Jaap Swijnenlburg onze jongens nog te huilp, doch onze elfde speler moesten wij zoeken onder de reserve's der kantoorvoet- balllers. Hoe zooiets mogelijk is, waar verschillende spelers hunkeren naar een partijtje voetbal, is mij een raadsel, en is zullks dan ook niet goed te praten. Hiermede doel ik hoofd zakelijk op de spelers, die 'hun elftal zoo zonder meer in den steek hebben gelaten. Waar onze invallers zaten is mij even eens duister. Gedane zaken nemen echter geen keer, het was een slechte beurt voor „Ajax", doch zooiets zal bij ons geen tweede keer voorkomen, Rest nog een woord van dank aan onze spelers, tot de laatste seconde is er gestreden, en met een beetje meer geluk had het nog een gelijk spel gebleven. Voor de opkomers was dit een nederlaag met eere. JAMES. AJAX 2—BL. WIT 2. Ons terrein aan de Kruislaan was j.l. Zondagmiddag nagenoeg uitverkocht. De talrijke aanwezigen zullen ongetwijfeld van hun gang naar ons veld geen spijt gehad hebben Jammer was het, dat het veld gelijk een modderpoel was, zoodat kort passee- ren langs den grond vrijwel onmogelijk was. Boven verwachting edhter heeft het meerendeel onzer spelers zich goed aan de omstandigheden aangepast, zoodat wij tenslotte nog een goe den vlotten wedstrijd hebben gezien. Prettig vooral was het enthousiasme en den wil van beide partijen om te winnen, temeer waar ons tweede elftal den laatsten tijd een aantal zwakke vertooningen ten ibeste had gegeven. De scheidsrechter zorgde er goed voor, dat het spel niet buiten de perken ging, hoewel tegen het einde een kleine poging werd ondernomen om den rustigen gang van zaken te verstoren. Keeper Thuman moest al spoedig de kleedkamer weer op zoeken wegens een gapende wonde onder het oog. Gelukkig treft hier niemand schuld, hoogstens hemzelf. Keeper Knijn nam gelheel onvoorbereid, zijn plaats onder den lat in. Wat dit heerschap heeft vertoond was werkelijk heel goed. Met veel bravour en durf heeft hij zijn doel schitterend verdedigd. Een eere-saluut komt hem zeker toe. v, 't Huil moest eveneens plotseling de links-lbackplaats innemen, daar v Os was weg gebleven. Ook zijn spel was heel goed. Vooral in de tweede helft. Gaat zoo door! Ben Vogel was er goed in, een paar mooie doelpunten waren dan ook een verdiende belooning voor hem. v. Wijngaarden begon ais links-binnen en eindigde door uitvallen van Henk Twelker als links-ibuiten. Op beide plaatsen was zijn spel uiterst snel en handig. IJpma, die later inviel, speelde te week. Een kerel als hij met zoo'n stoere body kan veel flinker en onder nemender spelen. Een beetje meer zelfvertrouwen en initiatief en je komt er zeker, Ypie. De vreugde met de overwinning was na afloop groot, zoodat het gemopper van voor den wedstrijd gauw vergeten was. De organisatie op ons Kruislaan-veld was dezen middag wel ge brekkig, Vooral het niet aanwezig zijn van water is een ellen dig geval Dat er echter diverse spelers waren zonder shirt en schoenen, was op zijn minst gezegd erg nonchalant. Ieder spe ler behoort toch te zorgen, dat zijn spullen in orde zijn, althans indien er niet op den Middenweg gespeeld wordt. Dat de secr. E.C. zich opofferde en zich als een waar clubman liet gelden door als fietsjongen te fungeeren, bracht uitkomst, doch is toch zeker geen reclame voor de zaak en op zijn minst gesproken schandalig. Enfin, den volgenden keer beter zullen we maar zeggen. ERVE. HET KERSTDINER IN TRIANON. ue aonkere aagen voor iversueest waren voorb^, en net stemmige rverstieest was aangeoroiten. ïverstavona, verncnt aoor auizeuacii sterren en ïliKkerenae Kaarsjes, aocn bovenal verncnt door ho meten, ja zeker, ivnjnneer, hom eten bij lrianon, zoo stonü net bijna woordelijk op mijn uitnoodiging en ik kwam. INu is net natuurlijk logisch, dat ik als nieuweling- dineerüer, genoten neb, maar ook de veteranen- dineerders, en nierbij doei ik hooldzakelijk op net college acnter den horizontalen taiel zag ik ge regeld glunderen van genoegen. De sympathieke '1'rianon-Directeur spaarde ook geen moeite om het zijn gasten zoo aangenaam moge lijk te maken, en vooral den door hem uitgedachten danswedstrijd is een succes geworden. Het moet voor ons bestuur wel een genoegen ge weest zijn, een dergelijke homogene Ajax-tamilie om zich heen geschaard te zien; een homogeniteit, die wel duidelijk tot uiting kwam in de gezellige stem ming, die tot de laatste minuut bewaard is gebleven. Hoewel ik geen astroloog ben, heb ik na dezen avond toch werkelijk een zwak voor Kometen gekre gen, waarvan ik ons bestuur tot mijn spijt de schuld moet geven. Na afloop zijn we nog even een kerstboom gaan versieren of was het aftuigen en hebben we nog even het spel van den telefoon en de baby-box gespeeld. Namen noem ik niet, maar verschillende Ajacieden kunnen U hierover inlichtingen ver strekken. Hartelijk dank voor dezen avond, en wachten wij slechts op de reprise, oftewel op het kampioensdiner. JAMES. 14 NOVEMBER 1932. De strijd om de leiding is gestreden, en wel iets geflatteerd vermeerderde Stormvogels haar puntenvoorsprong op ons met 2 punten tot een totaal van 5, met een nog gelijk aantal te spelen wedstrijden. Waar men nu komt en gaat, hoort*men daar niets anders dan: Ajax moet nog oppassen, anders degradeert ze nog, Ajax uitgeschakeld, Ajax dit en Ajax dat, zelfs de pers is het onder ling roerend eens dat Ajax dit jaar geen kampioen wordt. Menig Amsterdammer en de Ajax Supporter in hart en nieren en niet te vergeten je eigen Clubvrienden zijn figuurlijk gebro ken na deze nederlaag. Is er dan geen enkele Optimist onder U allen??? De Club die Kampjpen wordt is Ajax!! Uw Ajax!! Ons Ajax!! Juist na dezen wedstrijd zijn de spelers er allen van over tuigd, dat wij het worden en dat kan ook makkelijk! Hebben wij wel eens niet meer getoond een reeks van 10 wedstrijden, wanneer het moest zooals ook in dit geval, tc winnen! Deze bijdrage ontvingen we nu precies twee maanden ge leden van onzen rechtshalf Piet v. Deijck. We vonden het destijds wat al te optimistisch, doch geven het nu aan de openbaarheid prijs. Is „Red Peter" met den „helm" geboren?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 8