wedstrud Ver&agen. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 103 VAN HET „VIJFDE VAN HET „ZESDE S.D.Z. 2—AJAX 5 2—8. In een goed gespeelden wedstrijd zijn wij er in geslaagd S.D.Z. een groote nederlaag te bezorgen. Na een langdurige af wezigheid was Lammer» weer van de partij, docih Knaack en Bartelsman ontbraken op het appèl (heb je er genoeg van Jan?) Het begin was reeds veelbelovend, want na eenige mi nuten wist invaller v d. Wateringen ons met een mooi schot de leiding te geven, terwijl dezelfde speler er even later 20 van maakte. Nu kwam S.D.Z. opzetten, doch hun aanvallen leverden niets op, maar toen even later v. Keulen zich de weelde permiteerde een penalty te missen, gaf dit feit de tegen partij zoovéél moed, dat zij er in slaagden den achterstand te verkleinen. Ajax kwam nu weer verwoed opzetten en Haentjes Dekker bracht met twee mooie doelpunten den stand op 41. Even vóór de rust ging Neubauer er in zijn eentje van door en bracht den stand op 51, Na de rust was S.D.Z, geruimen tijd in het offensief, doch de verdediging wist doelpunten te voorkomen. Langzamerhand verplaatste zich het spel weer en brachten Haentjes Dekker (2) en v Wateringen (1) den stand op 81. Even voor het einde werd het volhouden van S.D.Z. beloond met een verdiend doelpunt, zoodat het einde aanbrak met 82 zege voor Rood-Wit. KRABBELAAR. EEN 19—0 OVERWINNING OP S.N.A. Wij dachten 2001!de S.N.A. spelers 21de scheids rechter zei 19 stuks en aangezien we in dezen wedstrijd niet op een doelpunt mochten kijken, bleef het 190. Kemper viel voor Monnik in, terwijl onze nog steeds geblesseerde keeper, Dorus Dreese, zoo een beetje als trainer fungeerde. Uitgezonderd het eerste kwartier was het een spelletje van kat en muis en hadden de S.N.A,'ers absoluut niets in te bren gen. Het eene doelpunt volgde op het andere; Parmentier en de Bruijn maakte ze om beurten, en voor de resteerende ben ik de namen der makers vergeten, wel weet ik, dat de geheel,e voorhoede gedoelpunt heeft. Beter kan het niet!! Het talrijke publiek, dat voor ons tweede was gekomen keerde zidh (tenminste wat de linkerhelft betreft) naar ons en verschillende hunner vroegen naar Gerard de Jongh, daar ze met alle geweld nu de toegang vrij was, vermakelijkheidsbe lasting wilden betalen. Het spijt me voor de luitjes van S.N.A,, maar het was af en toe werkelijk om te lachen hoe onbenullig er door hun gespeeld werd. Parmentier passeerde eenmaal 5 spelers, pingelde de keeper, maakte zijn doelpunt en bracht onder onbedaarlijk gelach van publieke zijde, den bal weer zonder mankeeren naar het mid denveld terug. Misschien een beetje te demonstratief, maar de verstandhouding in het veld was best, zoodat dit wel door den beugel kon. Met dat al zijn we alweer een stap dichter naar het kampioen schap, dat ons nu eigenlijk niet meer ontgaan kan dus...... mogen we niet mopperenOf eigenlijk toch ook weer wel, want bepaald prettig was het niet, wanneer je bemodderd van het veld de kleedkamer in komt, moet constatereren dat er geen water engeen handdoeken zijn. OPTIMIST, AJAX 7—R.C.H. 7. Op een zeer zwaar terrein hebben wij kans gezien R.C.H. 7 een 40 nederlaag toe te brengen. R.C.H, had zeer zeker wel een tegenpunt verdiend voor het onvermoeide zwoegen, doch onze achterhoede geholpen door middenlinie verdedigde stug, zoodat er geen doorkomen aan was. R.C.H. beschikt over een goed technisch spelende ploeg; hun voorhoede moet beter leeren schieten, doch m.i. leek het zware veld wel een han dicap voor hen. Voor onze voorhoede niets dan lof, hoewel mij een paar opmerkingen van het hart moeten, ten eerste moet v. d Wa teringen de bal snéller afgeven en moet Fontaine meer voor zetten in plaats van zelf te schieten. Ze hebben beiden overigens best gespeeld. Voor de rust gélukte het Bruyntjes twee doelpunten te maken, de eerste uit een voorzet vanFontaine ineens ingeschoten, de tweede uit een voorzet van Pieters met een rnooien koplbai. Na de rust kostte het ons aanvankelijk groote moeite om tegenpunten te voorkomen, doch door slecht schieten van de R.C.H.-voorhoede gingen eenige kansen verloren. Fontaine ziet dan kans alleen door te breken en na een schermutseling te scoren, v. d. Wateringen brengt dan de bal goed op, doch de keeper van R.C.H. staat op de goéde plaats. Takes denkt er anders over, pikt de ibal op en met een schuin schot via de paal verdwijnt de bal in het net, R.C.H. probeert het nog eens aan den anderen kant, maar ze kunnen het niet verder bren gen dan een cornerbal, wélke door den goed spelenden Van Zutphen weggewerkt Wordt. Het begint reeds duister te worden, als de scheidsrechter inrukken blaast en hebben wij een prettigen wedstrijd gespeeld met de uitnOodiging om een revanche-wedstrijd te komen spe len in Haarlem, welke wij gaarne via het Bestuur willen accepteeren. Mag ik besluiten met zoowel ieder persoonlijk, als ons „Ajax" het beste te wenschen voor het nieuwe jaar. YRREF. LIEF EN LEED VAN DE VETERANEN. Zaterdag 24 Dec. wonnen we met 50 van de „Handelsrei zigers". Deze vriendschappelijke wedstrijd, was wel in alle op zichten een „friendly-game", van dat echte genoeglijkheids voetbal, waarbij je gerust eens een kans mag missen, zonder direct als „onvolwaardig" te worden beschouwd. Onze mannen «peelden (op een enkele uitzondering na) een puik partijtje, vooral Wim Dubois en Wim Ingenbleek speelden zeer goed. Jan de Boer, vind ik te beleefd voor half speler, hij komt n.l, alle ballen persoonlijk aan de voorhoede brengen; we zijn je hiervoor zeer erkentelijk Jan, maar in het vervolg mag je den bal gerust trappen hoor. Als ik nu nog zég, dat onze achterhoede met Schaffer aan het hoofd, lekvrij was, dat weet U zoo ongeveer „het lief" van de veteranen, en kan ik mij tot „het leed" bepalen. Ajax Vet.A.K.V.B, 23. De min of meer officieele wed strijd tegen de vertegenwoordigende Kantoorvoetballers is op een nederlaag uitgeloopen. Op ziclh zelf genomen is dit natuur lijk niet erg; van een sterken tegenstander verliezen is geen schande, om echter met negen spelers in het veld te komen, is

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 7