A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 101 Waardoor zijn deze twee spelers zoo'n gevaar voor hun tegenstanders? Door hun techniek niet, daarin worden zij door velen geëvenaard, doch het is hun snelheid, zoowel van loopen als van handelen, die de kroon zet op hun overige uitstekende tactische en technische kwa liteiten. Zij weten vóór zij den bal spelen reeds wat ze er mee zullen doen en zijn in staat, die in eens, zonder te stoppen te spelen. Het eerst neerleggen van den bal is prachtig als men ruimte heeft, doch met een of meer aanstormen de tegenstanders in directe nabijheid, is het uit den booze. Behalve 'n verloren kans loopt men tevens het risico van 'n flinken opstopper. Kijk eens naar de resultaten van het Duitsche elf tal! Uitsluitend prima voetbaltechnici en wat berei ken ze? Men begrijpe ons goed, baltechniek is den grondslag voor iederen voetballer, die het verder wil brengen, dat geven we volkomen toe, doch alléén techniek is als 'n schitterende Cadillac met pracht motor, doch zonder benzine. Mooi om naar te kijken, doch je komt er niet verder mee. We hebben in 'n reeks van jaren, veel van onzen tijd gegeven aan het verzorgen van ons jeugdvoetbal en het zou ons méér spijten dan we zeggen kunnen, als de jeugdige spelers, die we op 1 Januari in actie zagen en die het ver kunnen brengen, hun doel niet zouden bereiken. Tempo, Tempo, TEMPO! Wat er verder te vermelden valt, is niet veel. Ajax 3 en 4 werden door Pluvius op wachtgeld gesteld en slechts Ajax 5, 6 en 7 kwamen binnen de witte lijnen. Zij deden het keurig en begonnen alle drie het nieuwe jaar met een overwinning. Ook hierover zal de rubriek wedstrijdverslagen aan de belangstellende lezers inlichtingen verschaffen. Tenslotte wenschen we aan het slot van dezen kroniek een spoedig herstel toe aan den Gooi-speler J. Cohen, dien op zoo'n ongelukkige wijze op den len Kerstdag op ons veld een. been brak. Gelukkig is zijn herstel, zooals we van den Voor zitter van 't Gooi vernamen, al 'n heel eind gevor derd en is Jaap Cohen reeds uit het ziekenhuis weer naar den huiselijken kring vertrokken. Spoedige algeheele beterschap en terugkeer in z'n elftal wenschen we hem vanaf deze plaats toe. JEUGDVOETBAL. De junioren A hebben j.l. Zondag een vergeefschen tocht naar den Polder gemaakt. Het Spartaanveld werd afgekeurd. In de Meer zagen wij dezen Zondag drie elftallen in de weer. Ten eerste onze junioren B, die den strijd moesten aanbinden tegen één van hun zwaarste concurrenten, n.l Swift, en het diemt hier erkend op keurige wijze. Er is door beide partijen keurig voetbal ten beste gegeven terwijl er werd gestreden tot het bittere einde, In het begin eenig terrein verkennen van beide partijen. Swift komt het eerste flink opzetten en zij weten na eenigen tijd te scoren 01, Onze jongens laten den moed niet zakken, doch pakken energiek aan en bij één hunner aanvallen zet Beckermann keurig voor en van Laar brengt de partijen op gelijken voet. Er wordt zeer goed gevoetbald, en onze ach terhoede v Groningen, Pokorny, Post is prima en geeft Swift geen kans. Geerlings krijgt den bad toegespeeld en (geeft ons met een flink schot de leiding 21. Hij schijnt echter een trap te hebben gekregen en verlaat het veld, zoodat tot de rust met 10 man wordt verder gespeeld, doch in den stand komt geen verandering. Na de thee blijkt onze spil Verburgt geheel uitgespeeld. Je hebt je in de eerste helft teveel gegeven, Ko. Bedenk dat een wedstrijd 2 x 45 minuten duurt. Geerlings valt uit en Fischer komt de zaak completeeren. Deze knaap pakt de zaken ter dege aan en hij heeft ongetwijfeld het grootste aandeel gehad in de beide doelpunten, die daarna door onze jongens werden gemaakt. Bedankt Gerrit! De eindstand kwam met een verdien de overwinning van 42 Jullie staat thans mooier dan ooit. Goed vasthouden, hoor. Onze adspiranten A zijn op den goeden weg, ditmaal sloegen zij D.W.S, A met 42. Gaat zoo voort, jongens! Een paar overwinningen kunnen jullie best gebruiken om uit de beroerde onderste helft van de ranglijst te verdwijnen. En zij komen ook, daar ben ik zeker van, maar dan moet er goed aange pakt worden, net als Zondag. Over den wedstrijd het volgende: Na den aftrap wordt direct flink aangepakt en het spel goed opengehouden Rotgans zet goed voor, doch de bal wordt weg gewerkt en komt bij v. Leeuwen, deze zet weer voor en Ter Horst is er als de kippen bij en het is 10 voor onze adsp. Even daarna kruipen wij door het oog van een naald, als één van de D.W.S.-spelers voor open doel hoog overschiet. Het is edhter uitstel, want direct daarop scoren zij toch een tegen- punt 11. Na den aftrap wordt het spel weer goed door onze vleugels geleid en Rotgans zet voor, de kleine Groenewoud ziet een gaatje en het is 21. De Weerd laat het er niet bij zitten en gaat er vanaf het middenveld alleen van door en scoort num mer drie. Hierna is het rusten. In de tweede helft scoort Fischer onzen vierden goal, terwijl D W.S, slechts eenmaal het net weet te vinden, waarna het einde komt met een verdiende 4—-2 overwinning voor onze jongens. De adsp, B moesten in V.V.A, hun meerdere erkennen en verloren ondanks het feit, dat zij meestal in den aanval waren, verloren zij met 5 tegen 3. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 5