PAG. 100 - A J AX CLUBNIEUWS Reeds het begin was ongelukkig, twee snelle aan vallen, resp. over den linker- en rechtervleugel, in de eerste minuten ondernomen, bleven zonder resultaat, omdat de eerste ten onrechte afgebroken werd voor een vermeend buiten spel staan van Stam en de tweede nog juist op den doellijn gestopt kon worden. Na deze goede Ajax attaques trok de linkervleugel van de Stormvogels op Tlhumann af, Doon's afweer- taktiek faalde en no. 1 lag in ons net. Weer trokken onze aanvallers 'n paar maal vergeefsch op het Stormvogelsdoel af, opnieuw antwoordden de IJmui- denaren met een uitval en 'n ongelukkig moment van Thumann vergrootte den achterstand tot 02. Deze achterstand in te halen was geen lichte taak, vooral omdat de gevolgde taktiek tegen de weliswaar primitieve, doch robuste en trapvaste backs der tegenpartij, niet de juiste was. Opvallend weinig werden de vleugelspelers in den strijd betrokken. Meest werd het binnentrio met korte centers gevoed en waar onze binnenspelers eiken bal netjes wilden stoppen en dan verder spe len, zorgden de Stormvogel-backs er voor, dat er van het laatste gedeelte niet veel terecht kwam. Toen evenwel ons eerste doelpunt door een goed schot van Heins ter wereld was, scheen er eenige verandering ten goede in ons aanvalsspel te komen. Een paar snelle rennen van Twelker stelden dezen in staat 'n paar gevaarlijke voorzetten te geven. Eén daarvan werd op 'n haar na door Stam gemist, doch vlak voor de rust lukte het onzen rechtsbuiten uit een voorzet van Twelker den gelijkmaker te scoren. Even vóór half time was Heins wegens 'n blessure uitgevallen en werd bij het begin van de tweede speel- helft door v. Wijngaarden vervangen, waardoor we twee uitgesproken linksche binnenspelers in onze voorhoede kregen. Nauwelijks waren we aan de tweede speelhelft begonnen, of Doon nam een voor zet van den rechtsbuiten der Stormvogels verkeerd op het hoofd en via den paal lag no. 3 in ons net. De kans om gelijk te komen door 'n penalty bleef on benut en even later leverde een overeenkomstig ge val tegen ons, het vierde tegenpunt op. Geruimen tijd bleven onze menschen hierna in den aanval, zonder dat het tot 'n tastbaar resultaat kwam. Stormvogels nam toen het offensief weer over en bracht den stand op 52. Toen volgde er een inderdaad betere aanvalspe- riode onzerzijds. Twee fraaie goals van v. Wijngaarden en Twelker brachten den eindstand op 45. Er werd nog geprotesteerd tegen het niet toeken nen van een strafschop, doch ook deze tweede penalty bleef onbenut en zou o.i. toch niet veel ge baat hebben, daar het geval door den scheidsrechter verkeerd waargenomen was. Het verblijdende feit, dat ondanks de nederlaag niet verdoezeld kon worden, was dat er stukken beter gespeeld werd dan tegen E.D.O. 2. Er zat weer lijn en samenspel in ons elftal en slechts het ontbre ken van alles, wat ook maar 'n beetje op geluk leek en de periodes, dat er „te kort" werd gespeeld, wa ren de oorzaken, dat de puntjes ons ontgingen. Zondag j.l. namen onze menschen op keurige wijze revanche voor de nederlaag op 't Nieuwediep geleden en klopten de Zebra-reserves met 42. Roef Vunderink vertelt er onder de rubriek wed strijdverslagen meer van. Het is in 't algemeen niet onze gewoonte in deze rubriek gewag te maken van vriendschappelijke wed strijden van diverse Ajax-combinaties. Voor het partijtje voetbal, dat we op 1 Januari zagen en dus ons voetbal-hors d'oeuvre was in het nieuwe jaar, willen we echter 'n uitzondering maken. Laten we beginnen de artisten van deze nieuw jaarsopvoering aan u voor te stellen: Vis v. Munster van 't Huil Van Keulen Holtzappeil Nieuwenlhuijzen Stam Aulkema Louwaard Koning v. Wijngaarden De ingewijden zien het direct: 'n keurkorps jonge ren uit de laatste juniorenlichtingen. Het keurkorps voldeed echter niet aan de verwachtingen. Ie Gebrek: Het team „sloot" niet. Mogelijke oor zaak: Het was een combinatie, dus geen vast elftal, waar de spelers op elkaar ingesteld zijn. 2e Gebrek: Het plaatsen was slecht. Mogelijke oor zaak: Het veld was hard en zeer effectvol. 3e Gebrek: Er zat geen tempo in. En hiervoor kan slechts één mdgelijke oorzaak op genoemd worden: Het absoluut verkeerde denkbeeld, dat alléén techniek voldoende is, om een goed voet baller te zijn. De betrokken jongelui, voor wie in hoofdzaak deze regelen bestemd zijn, weten, hoe we steeds en steeds weer op datzelfde aambeeld van tempo, tempo, hebben gehamerd. Onlangs hadden we een gesprek met Doon en deze bevestigde thans de juistheid onzer opmerkingen in vollen omvang in te zien en het hoogere tempo in de eerste klas, als de moeilijkst te overwinnen factor te beschouwen. Kijk eens naar de twee beste aanvallers, die ons land telt: Adam en v. Reenen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 4