ONZE RESERVES. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 99 dan ook achterwege, al moest Hoeboer menigmaal bij schermutselingen en teruggespeelde ballen, de han den uit de mouwen steken. De tweede helft begon met *n overwicht van Hil versum, waarbij Huizinga soms als zesde aanvaller deelnam. Hoeboer kreeg nu inderdaad 'n paar goede schoten te keeren. Goed positie- en samenspel deed plotseling de balans weer naar onze zijde doorslaan. Met correcte lage centers ging de bal via v. Deyck- Wim Anderiessen-Scihubert naar v. Reenen, bij wien de verdere expeditie van het ronde ding in goede Voeten" was en zonder dat de Hilversummers een moment vat hadden gekregen op het snelle en afge meten samenspel lag no. 3 in de Hilversumsche tou wen. 'n Paar minuten later volgde no. 4. Mulders schoot tegen het doelhout en v. Reenen was er als de kippen bij den terugspringenden bal in het doel te jagen. In snel tempo voltrok onze voorhoede het vonnis. Goed gesteund door de halflinie werden een serie aanvallen ondernomen, die, ondanks de beheerscht- heid, waarmee ze werden uitgevoerd, aan snelheid niets te wenschen overlieten. Een pracht kei van Blomvliet stopte Bottenberg keurig, doch even later bracht een juist op tijd door gegeven bal v. Reenen alleen voor Bottenberg, die uitloopende, Piet's venijnige schuiver langs zich zag gaan en toen, bij gebrek aan bal, v. Reenen's hoofd bewerkte. Eén van de vele uitingen van misnoegen, waarmee de Hilversummers in het laatste wedstrijddeel hun spel ontsierden. Mulders maakte ten slotte via den paal uit 'n moei lijke kans, den zesden goal. De zeventien minuten, die toen nog restten, heeft de Hilversum-defensie zich door de buitenspeltaktiek zij het ook vaak op 't nippertje weten staande te houden en trachtte Huizinga in de voorhoede al thans nog een tegenpunt machtig te worden. Diepen- beek-Anderiessen en v. Deyck zetten hem echter steeds op het beslissende moment den voet dwars en de 0 op de Hilversumsche zijde van het scoringbord bleef tot het einde. Bekijk een wedstrijd altijd los van den uitslag, is steeds ons devies geweest. Dat brengt met zich, dat we na een nederlaag meermalen prijzend over onze spelers schreven, doch ook dat bij een overwinning dikwijls de aandacht op een zwakke plek in ons spel gevestigd werd. Met zwakke plek bedoelen we niet een uit-vorm-zijn van dezen of genen, zooiets laten we in den regel buiten beschouwing. Waar het om gaat, dat is onze linkerverdedigings- helft GrasStrijbosch, die ons nog steeds niet het volle vertrouwen kon inboezemen. Nu is Gras 'n de butant en we zijn er van overtuigd dat hij zoo goed speelde als hij kon. Met Strijbosch staat de zaak echter anders. Strijbosch kan een der beste halfback's van ons land zijn en met Anderiessen en v. Deyck een middenlinie vormen, die binnen onze grenzen haar weerga niet vindt. Dat Strijbosch niet de hoogte van z'n partners haalt, is aan iets toe te schrijven, dat de een arrogan tie, de ander laksheid noemt. Bij herhaling zien we momenten, dat Strijbosch zich niet ten volle geeft en de tegenpartij zich in het bezit van den bal kan stellen. Iets wat te fnuikender is, daar z'n medespelers hierop niet rekenen en nog steeds bouwen op 'n 100 pCt. Strijbosch. Toe Piet, gooi dat ééne schepje, dat noodig is, om je van 'n gewoon tot 'n prima halfback te promovee- ren, erop! Over Hoeboer wenschen we niet veel te zeggen, het was na 'n langen tijd z'n eersten wedstrijd. In het begin maakte hij 'n paar fouten, doch later was hij voor z'n taak berekend. Wat we tenslotte nog te zeggen hebben is dit: Nu de Stormvinken Zondag j.l, in de Koog ge- ,,Mold" zijn, hebben we 'n kans gekregen om toch nog den kampioenstitel voor onze club te behouden. Deze kans is, gezien den goeden vorm van ons elftal, zeer reëel, doch eischt een feilloos afwerken van het resteerende zware programma-gedeelte met uitwed strijden als tegen K.F.C. en D.F.C., waar men tegen over voetballers van goede technische scholing komt te staan. Alle spieren van het Ajax-lichaam zullen zich moe ten spannen om de zware, doch zeer eervolle taak tot het gewenschte einde te brengen. Vooruit lui, de bel voor de laatste ronde gaat, tracht onze club als eerste over den eindstreep te brengen. Op den 2en Kerstdag zagen we ons tweede elftal zes goals scoren tegen Stormvogels 2. Dat we des ondanks met 45 verloren, kwam doordat twee onzer doelpunten in eigen net geplaatst werden. Bovendien misten onze menschen 'n penalty en werd de strafschop, welke Stormvgels te nemen kreeg, wel in een doelpunt omgezet. Uit deze korte inleiding zal het den lezer duidelijk zijn, dat onze reserves niet bepaald 'n ,,Masseligen" wedstrijd gespeeld hebben.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 3