PAG. 98 A J A X CLUBNIEUWS OE het resultaat van HilversumAjax zijn zal, zal afhangen van de bui, waarin Ajax Hilversum aantreft, zei de heer Hollander Donderdagavond j.l. in z'n radiopraatje. M'n wederhelft, die, zooals alle vrou wen, nooit lang naar haar woorden hoeft te zoeken, diende terstond van repliek: ,,U bedoelt dat het van de bui afhangt waarin Hil versum Ajax aantreft antwoordde zij in de richting van den luidspreker en voor de zooveelste maal waren wij het roerend met elkaar eens De heer Hollander heeft de opmerking natuurlijk niet kunnen hooren en dus ook niet kunnen tegen spreken, doch dat laatste zou hem ook weinig gebaat hebben. Het vertrouwen in Ajax dat in onze huis kamer gedemonstreerd werd, was niet op luchtkas- teelen gebouwd, doch op het feit, dat onze mensehen hun zelfvertrouwen in hun spel weer teruggevonden hebben en moreel véél sterker staan dan bij den aan vang van het seizoen, toen velen ten onrechte twijfelden aan hun eigen capaciteiten. Zondag j.l. heeft een van haar kracht zelfbewust Ajax, in het Hilversumsche Sportpark met grootere cijfers ge wonnen dan daar ooit het geval is geweest. 60 zijn cijfers, die aan duidelijkheid niets te wen- schen overlaten en de doelpunten waren allen het resultaat van beheerscht samenspel en hersenwerk, waarbij de man, die de goal niet maakte, doch voor bereidde, soms nog meer opviel dan dengene, die het leder uiteindelijk tusschen de palen doortrapte. Zoo was bij het eerste doelpunt Blomvliet, die de bal op buitengewoon handige en snelle wijze opbracht, de moreele maker van het doelpunt, dat echter door Schubert gescoord werd. Nog sterker was de rol van den tweeden man, dien de goal niet maakte bij ons tweede doelpunt. Noch de man, die het leder aangaf, Schubert nóch degene, die de kans benutte Blomvliet speelden daarin de hoofdrol. Die kwam toe aan v. Reenen, die het leder in het geheel niet aanraakte, doch die over Schuberts voorzet doodleuk heenstapte en daardoor de Hilversummers, die alle aandacht aan Piet's gevreesde rechterbeen wijdden, in volko men geslagen positie bracht. Voordat de Hilversum- defensie de truc doorzag, had Blomvliet den bal in het groenwitte doel gemikt. Toen was het 20, doch ook buiten deze twee doelpunten was in de voorliggende periode wel het een en ander gebeurd, dat waard is vermeld te worden. Reeds spoedig na den aftrap had Ajax het beste van het spel. Bottenberg in Hilversums doel behoefde niet lang te wachten om z'n goede kwaliteiten te toonen. Reeds 60 seconden na den aftrap suisde de bal van v, Reenen's voet naar den rechterdoelhoek, waar Bottenberg's vingers hem nog juist zooveel van richting kon doen veranderen, dat het resultaat tot 'n hoekschop beperkt bleef. Benarde momenten volgden voor het Hilversum sche doel en in de achtste minuut was het aantal hoekschoppen reeds tot drie gestegen en had Botten berg reeds 'n paar zeer lastige schoten o.a. een van Schubert, die van richting veranderd werd, moeten stoppen. Eerst na deze periode van Ajax-overwicht, slaagde Hilversum er in zich eenigen tijd los te werken uit den greep van onzen aanval en middenlinie en werd onze defensie op de proef gesteld. Ons doel werd aan een korte belegering onderwor pen, die ten slotte eindigde met een hard schot van spil Huizinga over onze lat. Toen kwam onze voorhoede weer in actie. Schubert bracht met twee mooie lange trappen Volkers in actie en bij Wim's tweeden aanval, dach ten we het eerste doelpunt te kunnen noteeren. Vol kers had het leder reeds tot in den doelmond gegoo cheld, doch Wim's schot was slecht geplaatst en be landde in Bottenberg's handen. Het was slechts uitstel van executie, want direct hierna kwamen de twee mooie doelpunten, die we in het begin van ons verslag reeds omschreven. De laatste minuten van de eerste helft ^aren voor Hilversum. De aanvalstaktiek en techniek der Hilversummers is, zoo lang wij ze kennen, niet vooruit gegaan. Zij scheppen zich door hun onbeheerscht kick and rush soms onverwachte kansen, doch dezelfde onbe- heerschtheid is meestal oorzaak, dat van die kansen geen profijt getrokken wordt. Vooral hun rechtsbui ten wist door z'n snelheid en enthousiasme zich menig maal den bal in een vrij veld te bezorgen, om dan óf achter het doel te plaatsen, óf een voorzet van zoo- danigen aard te geven, dat z'n medespelers er niets aan hadden. Een goed schot op ons doel bleef in de eerste helft

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 2