TERUGBLIK. 31 km Iw verschijnt tweewekelijks - donderdag 12 januari Onder leiding van: A. L. DESMIT, J. KOOMEN en J. L. MELCHERS NUMMER 9 16e JAARGANG 1933 AX Bij den aanvang van het jaar 1933 wensch ik allen leden een gelukkig jaar toe en hoop, dat voor alle Ajacieden weder een tijd van bloei mag intreden, zoo dat wij aan het einde van 1933 kunnen zeggen: „Het was een goed jaar voor ons". Voor onze vereeniging was het laatste gedeelte van het afgeloopen jaar minder gelukkig. De presta ties van onze elftallen bleven ver beneden de ver wachtingen. Ons eerste elftal heeft zich gelukkig weer hersteld en mochten wij enkele weken terug door den grooten achterstand op Stormvogels niet meer aan een eventueel kampioenschap denken, thans kunnen wij door onze groote overwinning op Hilversum en de nederlagen van de Stormpieten en Sparta weer zeggen: „Ajax telt weer mee". Ja Ajacieden daaraan hadden wij geen oogenblik meer durven denken. Onze jongens van het eerste elftal schijnen weer iets te voelen voor het prolon- geeren van het kampioenschap, getuige het enthou siasme waarmede men zich Zondag 1.1. in den strijd geworpen heeft. In dezen wedstrijd was het oude vuur weder aanwezig. Er komen nog 7 wedstrijden, waarvan wij het meerendeel kunnen winnen, maar alleen dan, als met het zelfde vuur wordt gespeeld, als daarnaast met dezelfde uitnemende taktlek wordt gespeeld. Eerste elftalspelers: „In training"; „Alle hens aan dek". Ook onze lagere elftallen wensch ik een goede plaats op den ranglijst toe. Toont ook dit jaar, dat het een eer voor U is het Rood-Witte shirt te dragen. Met deze gedachten voor oogen moet weder een tijdperk van bloei voor onze vereeniging intreden. Boys, ik reken op jullie. M. J. KOOLHAAS. Voorz. Bij de intrede van het nieuwe jaar wil ik U over dit zeer wijsgeerig onderwerp iets schrijven: Geest! Als U Uw woordenboek opslaat zult ge daarin ongeveer 20 uitleggingen van dit woord vin den. Ik wil er echter slechts een paar aanvoeren. Geest als zetel van den wil. In het maatschappelijk leven is dit ongetwijfeld een groot punt. Niet minder groot is dit punt in uw club leven. Immers, indien er in Üw vereeniging een goe den geest heerscht, is men meestal tot groote dingen in staat. Waar dezen geest ontbreekt wordt het spoe dig een saaie en vervelende boel. Ieder goed lid van onze vereeniging moet zorgen dezen laatstgenoemden geest uit te bannen met elk middel wat dienstig kan zijn. Elk lid is daarentegen ook verplicht den eerst- genoemden geest aan te wakkeren en te bewaren. Weg met gekanker en getwist. Zoek in Uw vereeniging Uw vermaak, en zoek het doel wat Uw vereeniging voorstaat zoo goed moge lijk te behartigen. Bij ons is het voetbal, athletiek, honkbal en cricket en alle sport, die ons in conditie brengt en houdt voor die tak, waarvoor U zijt aan gewezen de Rood-Witte kleuren te verdedigen. Op iederen maatregel, door het Bestuur genomen, valt wel eens wat af te dingen, doch vergeet niet, dat deze maatregelen niet worden getroffen om er het verkeerde uit te nemen, doch slechts het goede. Ieder zij er van overtuigd, dat van betreffende zijde alles in het werk gesteld wordt den „goeden Geest" in onze vereeniging zoo veel mogelijk aan te wakkeren. Helpt vanaf heden hieraan mede. Ons ROOD EN WIT, ons groote AJAX aan den spits van het Nederlandsche voetbal is vanaf heden onze leuze. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1933 | | pagina 1