Verhagen A J A X CLUBNIEUWS PAG. 87 nieuwe jaar wordt op waardige wijze ingezet. Daar rekenen wij vast op, hoor! Jullie zweeft nu bedenke lijk onder aan de ranglijst, maar dat moet gauw veranderen. Onze jongste pukken, de adspiranten B, wonnen hun wedstrijd op 4 December met 31. Bravo! Af- geloopen Zondag moesten zij bij D.W.S. op bezoek, doch bleven in den Polder met 31 de mindere. Ook jullie staan onder aan de ranglijst met slechts 2 ge wonnen wedstrijden. Met een beetje goeden wil kun nen jullie ook in het nieuwe jaar nog veel goed ma ken. Het valt wel eens niet mee om tegen jongens te spelen, die grooter zijn dan jullie, maar als je goed sepelt kun je ze wel aan. Rest mij thans nog van de junioren den stand te vermelden. Jun. Afdeeling A. D.W.S. a Ajax a BI. Wit a D.W.V. a Jun, Afdeeling B. Ajax b BI. Wit b D.W.S. b Swift a ge&p. gesp. 7 5 5 5 gew. 7 5 4 4 gew. 5 4 3 3 gel. 1 gel. 2 Aantal verl. punten 15 3 10 1 9 4 8 Aantal verl. punten 12 2 2 9 6 6 NIEUWS VAN DE RUÏNE. Zaterdag 1,1. trok een illuster gezelschap met wa gens" naar de Spanjaardslaan in Haarlem om daar tegen Dr. Spoelder c.s. in het strijdperk te treden. Een prettige wedstrijd, waarvan de uitslag niets ter zake doet. Het ging hier alleen om het sportief ge noegen. Leuk, plezierig voetbal van beide kanten, wat helaas bij sommige wedstrijden nog wel eens op den achtergrond wordt geschoven. Verder, hoeden af" voor eenige heeren van H.F.C. Voor deze pio niers, die, ondanks hun leeftijd, nog niet tegen een partijtje van tweemaal drie kwartier zonder rust op zien, moet men alle respect hebben. Bij ons waren de Bois, Ingenbleek en de Natris goed op dreef, ter wijl onze rechtsbuiten dien middag een nieuwe truc demonstreerde, volgens Tjerk „de hondentruc". Na afloop zijn wij nog even snert en fosco met slagroom gaan drinken, waarna de terugreis werd aanvaard, waarbij ondergeteekende keurig werd op gevouwen met de mededeeling dat hij zijn p. pardon beenen van de versnellingshandle moest af houden. J. K, H.F.C. 1Ajax 1 Reeds dadelijk bleek, dat bij onze jongens het noodige vuur ontbrak om te willen winnen. Niettegenstaande eenige mooie staaltjes voetbal bleef het te veel „diemonstratie", het geen in de competitie al gauiw met eenige doelpunten tegen ons zou worden betaald gezet, Na 10 minuten gaf Schulbert, na een mooie dribbel van Vol kers, Ajax de leiding. Voor dien tijd had keeper-invaller Thuman goed werk ver richt en had Gras niet veel geluk met zijn opruimen. Toen 5 min, later Van Reenen met een goed schot er 20 van had gemaakt, gingen de luitjes en bloc tot galery play over. H.F.C. wist 'hiervan te profiteeren en door een pracht aanval, waarbij geen Aijaxspeler den bal aanraakte, werd door den linksbuiten met een goed schot Thuman gepasseerd. Nog besefte Ajax het gevaar niet en na een blunder in de achter hoede stond het 22. Nadat Ajax toch weer de leiding had genomen, maakte H.F.C, uit een corner, waarbij aan H.F.C. de eer werd gelaten den bal te spelen, opnieuw gelijk. Kort hierop was het gelukkig rust. Tijdens de thee beloofden de spelers elkaar en ons uit een ander vaatje te zullen gaan tappen en te spelen voor wat ze waard waren. En zij hebben waarlijk niet te veel gezegd. Schu bert gaf met één van zijn bekende likken den goedspelenden H.F.C,-keeper geen schijn van kans en vanaf dit moment gaf iedereen toe, dat Ajax niettegenstaande eenige invallers toch subliem speelde, H.F.C, kon het tempo niet volgen en BI omvliet maakte, na tweemaal tegen den keeper te hebben gesdhoten, ihet 5de doelpunt. Zeg, Henk, de tweede keer had jie den keeper kunnen verschalken door direct „links" te schieten. Nu je edhter den bal eerst voor je rechter voet moest werken, kreeg de doel man gelegenheid zich nog bijna te herstellen, Eén uur links trappen in alle standen en geen angst meer hebben voor je zwakke voet en je haalt goals op een moment, dat er niet op gerekend wordt. Dit geldt niet alleen voor jou, maar voor alle „eenlbeenigen". Dus, Henk, afgesproken, links, links en nog eens links en je zult er altijd pleizier van hebben. Na deze afdwaling terug naar den Hout, Volkers kreeg last van een onwillig dij spieritje en werd vervangen door Stam. En hoe! Twintig pond zwaarder met dezelfde voetbalcapaciteiten en de T.C, van de K.N.V.B. komt weer in moeilijkheden over de rechtsbuitenplaats in het Ned. elftal. Ondertussc'hen deed Thuman twee maal kort achter elkaar goed werk en maakte Van Reenen mét één van zijn „diagonaaltjes" een 6 van de 5 op het scoringbord. De Ajaxploeg van voor de rust was niet meer te herkennen en om beurten lieten o.a. Diepenbeek, v. Deijck, die spil speelde, en vooral Sdhetters met zijn routine ons genieten van subliem spel. Stammetje deed keurig werk en lag de H.F.C.-ers dikwijls in de luren. Geen wonder, dat hij volkomen fair eeniige keeren van den bal afgegooid werd. Biefstuk Stam en de 20 pond zijn er en jij ook. Van Wijngaar-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 9