PAG. 84 - A J A X CLUBNIEUWS V.U.C. heeft ons intusschen in geen jaren zoo goed partij gegeven als Zondag j.L, het elftal sloot veel beter als we den laatsten tijd bij hen zagen.. Behalve beter, speelden de Hagenaars ook minder prettig, al is, gezien hun hachelijke positie op de ranglijst, een wat geprikkelde stemming wel verklaarbaar. Vooral toen de penalty hun laatste hoop op 'n beter resul taat deed vervliegen, dreigde het spel 'n ruw karakter te krijgen. Gelukkig kalmeerden de Hagenaars weer spoedig en berustten ten slotte in hun nederlaag. Zij begonnen, lang niet slecht. Een snellen aanval van hun rechtervleugel bracht ons doel reeds in de eerste minuten, door 'n missen van Gras, ernstig in gevaar. Gelukkig was de Boer op z'n qui vive en stopte het harde schot, dat volgde, keurig. In de vijfde minuut kwam het eerste Ajax-succes. Mulders forceerde 'n corner, waaruit Schubert tegen de lat kogelde, na eenig heen en weer getrap kreeg v. Reenen ten slotte den bal te pakken en het was 10. Dat V.U.C. niet bij de pakken neer ging zitten, bleek alras. In de volgende 5 minuten voorkwam ons doelhout twee op normale wijze onafwendbare doel punten en toen ten slotte in de elfde minuut v. d. Zalm uit 'n hoekschop den gelijkmaker scoorde, was deze zeker dubbel en dwars verdiend. Na dit doelpunt volgde het beste gedeelte van den wedstrijd. Over en weer demonstreerde men verras send snel aanvalsspel, doch met dit verschil, dat alleen onze voorhoede in staat bleek de kansen in doelpunten om te zetten. Na een mislukten aanval van v. Reenen pikte Mul ders, die snel naar binnen gekomen was, den bal op en joeg met 'n mooi diagonaal schot nr. 2 langs Dijkstra. Even later bracht v, Deyck met 'n goede center Volkers in actie en diens fraaie voorzet werd door Schubert op schitterende wijze ingekopt. Direct daarna volgde 'n copie van het vorige doelpunt. Weer was het v. Deyck, die den bal opbracht, doch nu ging het leder naar Mulders, wiens afgemeten voor zet door v. Reenen onberispelijk ingekopt werd. Zoo was in korte spanne tijds een 41 voorsprong verkregen, die ons, zooals later bleek, danig te pas zou komen. V.U.C. kwam onstuimig opzetten en nog voor de rust slaagde v. d. Zalm er in den achterstand tot 42 te verminderen. Nauwelijks was de tweede helft aangevangen, of 'n zwak moment van Gras bracht v. d. Zalm vrij voor Jan de Boer, die door de onverwachte situatie zoo van de kook gebracht was, dat hij het leder langs zich liet gaan. Met 43 heeft onze overwinning 'n tijdlang aan 'n zijden draadje gehangen en ware er aan de Haag- sche zijde 'n v. Reenen geweest, dan zouden de pun ten niet in Mokum gebleven zijn. Doch Pieter stond aan onzen kant en bezorgde Dijkstra moeilijke mo menten. Een ver laag schot kon de Haagsche doel man nog duikelend er uit houden en eenige minuten later mochten de Hagenaars de handen dicht knijpen, toen 'n formidabele kei van v. Reenen van de lat terugsprong. Vrij onverwachts viel de beslissing. Na een gepa- r eerden voorzet van Volkers, bemachtigde BI omvliet den bal en diens schot op doel sprong af op een arm van een der verdedigers. O.i. geen opzettelijk hands- geval, doch arbiter v. d. Ende wijst naar de fatale stip en Wim Anderiesen voltrekt het vonnis. Enkele minuten later krijgt v. Reenen 'n goede doorloopbal, flitst tusschen de back's door en scoort onhoudbaar nr. 6. Na dit 6e doelpunt overzag de scheidsrechter 'n werkelijk geval van moedwillig hands, binnen de be ruchte lijnen van Dijkstra's veste. V.U.C. bracht hierna nog 'n paar mooie kansen om zeep, en aan de andere zijde brachten Blomvliet en Mulders met kopballen Dijkstra in moeilijkheden, doch verandering in den 63 stand kwam er niet meer. Onze reserves zagen we op 4 December in actie tegen E.D.O. 2. DuitschlandHolland had schijnbaar de menschen thuis bij de radio gehouden, Er waren dan ook slechts 'n handjevol toeschouwers aanwezig en de afwezi gen hadden dezen keer het gelijk aan hun zijde. Het was een saaie vertooning, waarin momenten van goed voetbal zeer spaarzaam voorkwamen. Slechts v. Os en Twelker leverden 'n behoorlijke prestatie. Zeer gelukkig ontkwamen we aan een tegenpunt, toen Puttelaar 'n penalty veroorzaakte, uit welke E.D.O. den bal tegen den paal knalde. 'n Vrije schop, waarbij Puttelaar zeker 15 Mt. smokkelde", bracht den bal voor E.D.O.'s doel, waar Vogel op tijd doorgaf aan Oudendijk, die ons de leiding bezorgde. Uit een. der weinige goede spelmomenten, die de tweede helft rijk was, scoorde Vogel uit een voorzet van Twelker ons tweede doelpunt. E.D.O. zorgde er daarna voor, dat tenminste de spanning bleef en verkleinde den achterstand tot 2-1. Een zwak moment in E.D.O.'s verdediging gaf aan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6