A J A X CLUBNIEUWS PAG. 83 AFSCHEID VAN 1932. OG enkele dagen en de man van Chro- nos' scoringsbord, kan het laatste cijfer van 1932 in 'n 3 veranderen. En weer Za^ er ^an Cen 'aar ac^^er ons dat >'1y B voor Ajax tot de Gouden serie" gere- kend mag worden. Op de twee voorgaande pagina's hebben we de hoogtepunten van de Ajax-historie in 1932 in beeld gebracht en aan de foto's behoeven we dan ook hier niets toe te voegen. Dat 1932, maatschappelijk be keken, 'n crisisjaar is geweest, blijkt ook uit de twee wedstrijden, die door onze vereeniging ten bate van de liefdadigheid werden gespeeld. Crisis is het echter voor onze club als zoodanig nog steeds niet en ook de verrichtingen van de Ajax- teams in de eerste competitiehelft van dit seizoen, geven reiden tot tevredenheid. Wel zijn de prestaties hier en daar achteruit geloopen, doch het vertrou wen is gewettigd, dat de achterstand ingehaald zal worden. Als we, hetgeen we in de laatste maanden gezien hebben, in gedachten de revue laten passeeren, dan komen we tot de conclusie, dat we, na de klinkende kampioensuccessen van de laatste jaren, in een res tauratietijdvak zijn beland, waarin de elftallen op nieuw geformeerd moeten worden om succes in de toekomst te verzekeren. De groote punten, die werkelijk zorg wekken zijn Ajax 2 en de jeugdelftallen. En onze volle kracht zal in de naaste toekomst er op gericht moeten zijn, die twee zwakke plekken te versterken, want niet alleen de resultaten laten te wenschen, doch wat voor ons het zwaarste weegt, het spel is werkelijk zwak. Het meest trok en trekt nog het eerste elftal de algemeene aandacht, dat nu na 10 gespeelde wed strijden, de tweede plaats inneemt. AFDEELING II. Stormvogels 11 9 1 1 4112 19 Ajax 10 5 3 2 31—24 13 Sparta 9 5 2 2 24—19 12 K.F.C9 4 1 4 19—19 9 Xerxes 10 3 3 4 2829 9 D.F.C9 2 4 3 28—25 8 Haarlem 10 4 0 6 3236 8 Hilversum 10 3 2 5 2331 8 West-Frisia 11 3 1 7 2337 7 V.U.C9 2 1 6 19—36 5 Leek het er bij het seizoensbegin op, dat ons eerste elftal een ernstige inzinking zou doormaken, alras bleek die vrees ongegrond. Terecht waarschuwden we bij den aanvang van de competitie tegen overdreven pessimisme en schreven: ,,Onze jongens konden het vorig jaar voetballen en dat kunnen zij nu nog." Het groote vraagstuk, dat ondanks de vele proefnemingen tot het onopgeloste bleef, is de bezetting van de linksbackplaats. Onze supporters hebben den laatsten tijd de han den gewreven over den blijkbaren vormteruggang van de Stormvogels. En nu moge het voor U eigen aardig klinken, èn de Stormvogels-prestaties èn den voorsprong van 4 punten, dien de IJmuidenaren op ons hebben, achten we van secundair belang. Primair is voor ons de vorm van ons eigen elftal en als dat in orde komt, dan volgt de rest inclu sief het kampioenschap vanzelf. Zondag j.l., tegen V.U.C.leed ons spel ernstig onder het falen, van onze linkerverdedigingshelft, waardoor bovendien onze spil Wim Anderiesen uit z'n spel gebracht werd. De basis, waarop jarenlang onze speelsterkte rustte, was het positiespel en als dit in een onderdeel van ons elftal zoek is, onder vindt het heele team den terugslag daarvan. Zoo kwam het dat men bij AjaxV.U.C., al naar gelang welk deel van ons elftal in actie was, sterk wisse lende indrukken kreeg. Was onze voorhoede in actie, dan meende men weer den beroemden Ajax mid- wintervorm te aanschouwen. Goed opgezette aan vallen met verrassende wendingen rukten de V.U.C.- verdediging uit haar evenwicht en daarbij werd er weer ouderwetsch raak geschoten, met als resultaat, 6 dik verdiende doelpunten. Het gedecideerde weten, wat men wil ontbrak echter in onze verdediging, doordat Gras en Doon dikwijls niet daar waren waar zij moesten zijn en als zij de bal hadden, niet daarmee deden wat men ver wachten mocht, waardoor zoowel Anderiesen als Diepenbeek en de Boer bij herhaling uit hun voetbal- evenwicht gebracht werden. Nu dient het erkend, dat V.U.C.'s aanval ook 'n zeer verrassend open spel speelde, waarbij vooral v. Gelder en v. d. Zalm als leidende figuren op den voorgrond traden. In het afwerken was de Haagsche aanval echter een volle klasse minder dan de onze.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5