PAG. 96 A J A X CLUBNIEUWS sterk genoeg om het machtige verkeer op Piccadilly Circus stop te zetten, want met het bekende Hol landsche hóóóó, baanden wij ons een weg naar den Underground. De rollende trap in het Underground- station was voor velen een geliefkoosd amusement. Zij wisten groote verstoppingen te doen ontstaan, doch werden onderaan gedwongen door den steeds rollenden riem door te loopen. Dat dit niet zonder de noodige grapjes ging begrijpt U wel. De gangen en de treinen onder den grond daver den voortdurend van de kwinkslagen der vroolijke Ajacieden. In het station Oxford-Circus werd overge stapt en toen het laatste gedeelte onder den grond van Londen afgelegd. In Liverpoolstreet-station wachtte de trein naar Harwich en het leek wel of men zijn vroolijkheid in den Underground gelaten had, waarschijnlijk in het vooruitzicht der zeereis. Wij zagen zelfs iemand, die gewoonlijk bij een Ajax- wedstrijd zijn sigaar eet en rookt, in den trein een uiltje knappen. Ons vriendelijk aanbod een sigaar te rooken werd afgeslagen. Men zou zoo zeggen de angst zat er wel in. In Harwich aangekomen mochten wij allereerst eenige kaaiwerkers verblijden met de mededeeling, dat Engeland gewonnen had. Schuchter werd de boot betreden en gedachtig aan den vorigen nacht zocht ieder terstond zijn kooi op. Gelukkig was het lang zoo druk niet, zoodat de meeste cabines maar door twee in plaats van vier bezet behoefden te worden. Wat verder gebeurd is weten wij niet, aangezien Morpheus ons zoodanig gegrepen had, dat wij eerst in Hoek van Holland met groote moeite aan zijn greep ontkomen konden. De ontscheping ging vlot en nog vlotter ging het bij de Hollandsche douane. In den trein waren allen vol over den goeden nacht en er bleken ditmaal geen zeezieken geweest te zijn. Een voor Holland mager ontbijt werd in den trein geserveerd en al spoedig behoorde de gezellige en leerzame tocht tot het verleden. Wij hopen, dat deze trip bij mag dragen tot ver sterking van den onderlingen band en Ajax te doen zijn een groote vriendenclub. In ieder geval voelde men zich op deze reis vrienden en wij danken ieder een voor de aangename en prettige verstandhouding. G. d. J. U zult zich vermoedelijk verwonderen het hoofdje .Zomersporten" tegen de Kerstdagen in ons blad te zien afgedrukt, maar onderstaand cricketberichtje uit de Nieuwe Rotterdamsche Courant meenen wij U niet te mogen onthouden. Dat de lessen van groot practisch nut zijn, werd dezen middag nog gedemonstreerd. Sandham vroeg of enkele heeren uit ons gezelschap lust hadden wat te batten. De animo was niet groot; men vreesde dan een paar dagen met stijve armen rond te moeten loopen. Van Deyck, de halfback van Ajax, die in het tweede elftal van Ajax ook cricket speelt, voelde er echter wel wat voor. Hij trok z'n jas uit en de been stukken en handschoenen aan en onbeschroomd als een edhte Amsterdamsche jongen, trok hij naar het wicket op het bowlen van Sandham en Brooks. Het bleek al spoedig, dat dit jongmensch een voortreffe lijk oog op den bal had, onvervaard sloeg hij er lustig op los, zoodat de profs er zelfs pleizier in kregen. Hij kreeg toen eenige nuttige wenken omtrent z'n voetenwerk en het vasthouden van het bat, die hij zoo grif aannam, dat hij na een kwartier oefenen werkelijk niet onverdienstelijk stond te batten. Hij legde toen een shilling op z'n midstump, met de belofte, dat die shilling voor den prof was, die hem zou bowlen. Het duurde geruimen tijd voordat een der aanvallers den buit had veroverd! Het ^as niet alleen leerzaam voor den speler, doch voor de toeschouwers hoogst vermakelijk te hooren hoe Van Deyck in Amsterdamsdh-Engelsch z'n opmerkingen over de bowlerij maakte. Ondertusschen kwam ook Patchy Hendren, de bekende Engeland en Middlesex batsman, die eveneens van de vroolijke vertooning van den Amsterdammer genoot. Hopelijk heeft ons gezelschap en Piet in het bijzon der van deze les veel opgestoken en kunnen wij het aanstaande cricketseizoen met vertrouwen tegemoet zien. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 18