A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 95 geboden werden, benut, dan zou het verloop een ge heel ander aspect verkregen hebben. De nervositeit bleef bij O. echter bestaan en eerst toen Jack het publiek weer eens in extase gebracht had en door zijn werk den bal van achter naar voor met vliegensvlugge bewegingen en centers gebracht was, toen het tweede doelpunt gemaakt was, ja, toen eerst begon Oostenrijk te spelen. Het was vooral de linkshalf van O., die vat op het spel van Jack begon te krijgen, die door zijn prachtig werk opviel. De partijen wogen dan ook zeer goed tegen elkaar op met resoluter spel der Engelschen. De middenvoor van Oostenrijk demonstreerde in dit tijdperk eens een staaltje voetbal, waarvoor zelfs het Engelsche publiek, dat zich zeer sportief gedroeg, opgezwiept werd tot uitbundigheid. Het geval ging aldus. De middenvoor van O. opgesteld op circa 20 Mr. van het E. doel met linksvoor en rechtsachter zich de beide Engelsche backs, kreeg den bal langs den grond van geheel linksachter zich toegespeeld. Eenige schijn bewegingen deden de E. backs naar links en rechts loopen, om de andere voorhoedespelers te dekken en zoodoende een center te voorkomen. Sindelar dacht er echter niet aan den bal te centeren doch liet deze tusschen zijn beenen loopen, waardoor hij ach ter den bal alléén voor den keeper kwam te staan. Deze bewegingen vliegensvlug uitgevoerd waren zoo prachtig en volmaakt, dat wij ons niet herinneren kunnen zooiets ooit eerder gezien te hebben. Jam merlijk mislukte het schot uit deze fraaie positie. O.i. was de kans zekerder geweest indien de Oostenrij ker nog iets doorgeloopen was. De tweede helft was nog mooier dan de eerste. Nu was de Oostenrijksc'he voorhoede vaker aan 't woord of beter gezegd aan den bal. De Engelsche zelfbe wustheid raakte eruit en aanhoudende aanvallen brachten de Engelsche achterhoede herhaaldelijk in 't nauw. Zelfs kwam het meermalen voor dat Jack kwam helpen. Het was voor Engeland een groot ge luk dat zij voor rust een 20 voorsprong gehaald had. Nu moesten zij alles geven om aan de win nende hand te blijven en het was maar goed voor hen, dat een vrije schop van ca. 25 Mr. door een Oostenrijker van richting veranderd werd en daar door den stand na 32 op 42 kwam. Wat er nu voor ons uit te leeren valt is in grove trekken dit. De Engelsche voetballer zoekt ruimte. Hij tracht steeds vrij te loopen en blijft bewegelijk. Zelfs wanneer de bal bij zijn voorhoede aan den anderen kant van het veld is loopt een Engelsche back geregeld mede, waardoor het geheele veld in beweging is. De backs stellen zich voor elkaar op. Stilleggen en daarna kijken en plaatsen komt niet voor, waardoor het spel niet doodgemaakt wordt. Wel wordt een bal onder den voet genomen en on middellijk gecenterd alsof men bij intuïtie voelt waar zijn medespeler staat. Het spel wordt met groot élan en wilskracht gespeeld. Een stilstaande speler komt tijdens den wedstrijd niet voor. Wat wij mooi zagen was het opvangen van den bal met de borst en door een intrekkende beweging van dit lichaamsdeel de bal te doen neerdalen op den grond, waardoor ter stond met den voet verder gespeeld kan worden. Het koppen bij beide partijen was af en hier zag men het groote voordeel van langere spelers. Om nog eens op Jack terug te komen. Deze speler is buitenge woon bewegelijk. Hij speelt van achter tot voor en is buitengewoon technisch ontwikkeld. Wij zagen hem centers geven door een zeer kleine beweging van den voet waardoor de bal met minutieuse zuiverheid bij zijn rechtsbuiten kwam. Het Oosten- rijksche elftal heeft ons geleerd, dat men aan techni sche capaciteiten ook begeestering moet paren en juist dit missen wij veelal op onze Hollandsche vel den. De flegmatieke Engelschman weet in zijn sport ook begeestering te brengen. Van de Oostenrijkers was dit echter spontaner. Al met al is het voor onze vereeniging te hopen, dat onze spelers hieruit gezien hebben, dat het spel in grootere perfectie gespeeld kan worden en dat zij dezen wedstrijd bij hun eigen spel goed zullen herinneren. Wij hopen verder, dat onze trainer Reynolds met deze match voor oogen de spelers steeds maar weer zal aansporen het spel mooier en beter te spelen. Na dit technische gedeelte moge dan weder ons reisverhaal volgen. De afloop van het veld geschiedde even ordelijk als den aanloop. Bij de uitgangen kon men reeds een verslag van den wedstrijd koopen. Wel een staaltje van journalistieke vlugheid. Langs de verlichte stra ten van Londen werd het hotel opgezocht, waar vóór en tijdens het diner natuurlijk over niets anders ge sproken werd dan de wedstrijd. Het diner was volgens Hollandsche smaak bereid en werd alle eer aangedaan. Daarna nog 20 minuten om te winkelen en het klokje van half acht riep ver zamelen in het hotel. Het bleek dat ongeveer de helft van het gezelschap de terugreis zou aanvaarden, de andere bleven nog eenige dagen. Wij waren met dit gedeelte echter

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 17