PAG. 94 - A J A X CLUBNIEUWS ten wordt. U weet wel dat moment van het schom melen, wanneer de schommel omlaag komt. Wij klampten ons dan ook maar aan het plankje van de kooi en wij waren blij toen het vaarwater kalmer werd en daarmede het eind van de zeereis in aan tocht was Het debarkeeren ging vlug in zijn werk en het ge zelschap vond elkaar witjes en bleek in den douane hal terug. Hier kwamen de tongen weer los en in de gereser veerde restauratiewagon was een ieder na ,,ham and eggs" weer spoedig de oude. De treinreis naar Londen was spoedig achter den rug en in Liverpoolstreetstation werden twee auto cars bezet, waarmede de tocht door Londen aan vangen zou. Het bleek al spoedig, dat iedere Engelschman vol over den komenden wedstrijd was, want blijkbaar zag men ons, door onze rood-wit-blauwen vlag, voor Oostenrijkers aan, waarop een beweging van den hand met den duim naar onder gemaakt werd, ten teeken, dat wij er wel onder gehouden zouden worden. De tocht door Londen was prachtig, goed weer, een beetje mist, doch zóó, dat men er geen last van had. Allereerst kreeg men een indruk van de drukte bij het aangaan der kantoren in de City, voorts de route langs zeer bekende punten van Londen als Bank of England, Londonbridge, Towerbridge. Tower, St. Pauls, Strand met Savoyhotel, Horseguards, Mo nument v. d. Onbekenden Soldaat, Parliamentsbuil- ding met Big-Ben, Westminster Abdey, Theems, Hyde- park, Buckingham Palace, waar het gedeelte, dat niet door autopech gevolgd werd, uitstapte, om de om geving met het Paleis in oogenschouw te nemen. In onze Hollandsche oogen vond de manier waarop de schildwachten beurtelings een aanval kregen en dan den grond danig met hun hakken bewerkten, veel critiek. Tenslotte werd gewacht op de aflossing welke met vele ceremoniën gepaard gaat. De rondrit werd opnieuw aanvaard en langs de Marble Arch, de Warenmagazijnen van Selfridge werd het Hotel Regent Palace aan het Piccadilly Circus bereikt. Na een heerlijke lunch in een buitengewoon pret tige omgeving werd de tocht naar het Chelseaveld ondernomen. De aankomst aldaar was in een kermis- omgeving, gebrande kastanjes, nootjes, schiettenten, acrobaten en programmaverkoopers, dit alles gaf aan het geheel een bizonder levendig geheel. De aanloop tot het veld was zeer ordelijk. Door een ingang waar een middelmatig mensch maar juist door kan, werd men stuk voor stuk op het terrein geperst, Is men éénmaal door zoo'n tourniquet, dan kan men vrij overal komen. Wij maakten daarvan dan ook gebruik om de staantribunes te bezichtigen. Deze zijn achter de doelen en langs één zijde van het veld. Het is een berg van grond waarin latten voor treden geplaatst zijn en voorts steunhekken. Eén en ander in aanleg en onderhoud goedkoop. Om onze zitplaats te bereiken moesten wij andermaal door een tourniquet geperst worden en zoo kwamen wij door een onoogelijken gang met trap aan de achterzijde van de zittribune. Hier was de organisatie zeer eenvou dig, doordat de zitplaatsen alle bestaan uit genum merde klapstoelen. Ieder vindt op deze manier ter stond zijn plaats. De overzijde van het veld bood een zeer imposant gezicht door de duizenden toeschouwers op de staanplaatsen. Het veld zelf was omringd door een sintelbaan en kwam ongeveer overeen met de grootte van ons Stadion. De terreingesteldheid was op het oog zeer goed, een flink grastapijt, hetwelk een weinig bevroren geweest was en daarna ontdooit, eenigsziins hard, doch in 't geheel niet hinderlijk. Al leen de doelen waren kaal. Een volledig verslag van den wedstrijd zullen wij U niet geven aangezien de actualiteit hiervan verloren is. Wel willen wij een beschouwing geven, over spel en spelers. Als wij de indruk van dezen wedstrijd in onze her innering terugroepen, dan zien wij een zelfbewust Engeland aanvankelijk zijn wil aan een nerveus zioii verwerend Oostenrijksch elftal opleggen. De Engel- sche voorhoede onder aanvoering van Houghton en de bezielende leiding van den wonderspeler David Jack bedreigde voortdurend den Oostenrijkschen goal. De O. backs maakten in deze periode een weifelen den indruk. Ook de 0. keeper Hiden was niet ter stond in zijn spel. O.i. kon hij den corner, waaruit het eerste doelpunt voor E. ontstond, voorkomen. Doch na dit eerste doelpunt werd de O. middenlinie vrijer en kon de 0. voorhoede aan het werk gezet worden. Reeds terstond kon al geconstateerd worden, dat O. een pracht middenvoor opgesteld had. Deze speler Sindelar genaamd, bracht weldra de E. verdediging in groote moeilijkheden en had de linksbuiten, door laat ons maar zeggen nervositeit, de beide opgelegde kansen, welke hem met alléén den keeper voor zich

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 16