iwmmzzmmmmmmmmmmmmzz ONZE TRIP NAAR DEN WEDSTRIJD ENGELAND-OOSTENRIJKc A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 93 ET was Dinsdagavond 6 December een gezellige drukte in de hal van het Cen- traalstation, waar onze eerste elftal- spelers met een gedeelte van het bestuur bijeenkwamen voor de reis naar Londen. Het gezelschap was nog vergroot door een aantal reizigers, die zich bij ons aangesloten hadden en door den Oostenrijkschen wan delaar, die het einddoel van zijn lange wandeling per trein en boot onder de vaderlijke zorgen van Koolhaas zou bereiken. Onder de aangeslotenen merkten wij op de Sportjournalisten Groothoff, Stok vis, Geudeker, van Emmenes en Beyck en de be kende kunstenaar Van Vlijmen, voorwaar een select sportgezelschap. Het afscheid voor den eendaagschen toer was bizonder hartelijk, want vrouwen, moeders en ver loofden waren in grooten getale aanwezig om een goede reis te wenschen. Onze donateur, de heer Dasselaar, had de aardige attentie om alle spelers een doosje sigaren te offreeren, welke attentie ten zeerste geapprecieerd werd. In den trein kwamen de bridgekaarten al spoedig voor den dag en liepen de gesprekken natuurlijk over voetbal in 't algemeen en den komenden wed- stijd in het bizonder. Engeland zou winnen dat stond bij ieder vast. Ook werden voortdurend grapjes ge maakt op zeeziekte en het zou later blijken, dat zij, die hierover den grootsten mond hadden, het eerst zouden offeren. Inmiddels werd het gezelschap te Den Haag ge completeerd door een aantal Haagsche deelnemers, onder welken ,,v. Eetje" van ons grootste sportpe- riodiek en onzen voorzitter, die aldaar zoo noodig vooraf nog even vergaderen moest. Door de gezellige stemming was men te Hoek van Holland voor men het wist en er zou voor velen een moeilijken nacht aanbreken. De boot was stikkens vol en het duurde geruimen tijd alvorens ieder zijn cabine te pakken had. De Antwerp F.C., die ook de reis over den Hoek aan vaardde kreeg zelfs geen bedden. Vol goeden moed verspreidde het gezelschap zich over de dekken, rook en eetsalons, hier zag men een groepje vanwege de kou dicht tegen elkaar gezeten op de langsboordbanken, daar stonden vele kopstuk ken om den Heer Lotsy geschaard, weer ergens anders werd onder prettige leut een partijtje bridge gespeeld en men zwoer dure eeden om beslist niet naar kooi te gaan. ONZE 1ste PENNINGMEESTER VERTELT. Het zou echter spoedig anders worden; na één kwartier zagen wij reeds onzen stoeren back om een schutje staan, toen een Hagenaar, vervolgens nog anderen. Ook onszelf begon het te kriebelen, doch we wilden persé onze indrukken opdoen en schom melden als dronken lieden van de eene plaats naar de andere. In een kajuit waren vier overmoedige bridgers aan het spelen. Schijnbaar begon men zich draaierig te voelen, doch dit wilde men voor elkander niet weten. Misschien zou een kop thee wel opluchting brengen, doch de Heeren werden van rood, wit en daarna grauw. Opgeven, neen hóór! Drie sans atout geboden, gedoubleerd, zes down, wat deerde het als men zich onwel gaat voelen? U begrijpt natuurlijk al, dat dit partijtje niet voortgezet kon worden. We hoorden wenschen stamelen om toch maar asjeblieft thuis te mogen zijn, voorts beloften afleggen om nooit weer enz. enz. Velen zijn- dien nacht niet uit de kleeren geweest en aangezien ondergeteekende zich ook niet lekker voelde, achtte hij het raadzamer wél ter kooi te gaan. U het gevoel te beschrijven van een hobbe lenden boot, welke zijwaarts en tegelijk voor en achterover gaat is mij niet gegeven, doch dit kan ik U wel zeggen, het is alsof men opgenomen wordt en dan met het hoofd naar onder naar beneden gesme- Para

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 15