AAN ONZE MEDEWERKERS EN HET MUIDERBERGBESTUURc Idanus George van Os Hendrika Wilhelmijntje Engelina Weijler PAG. 92 A J AX CLUBNIEUWS o o Aan het einde van dit jaar willen we nog een kort woord richten tot onze verslaggevers. In de eerste plaats natuurlijk een woord van dank voor de medewerking. Daarnaast echter een verzoek aan onze correspondenten, zich te beperken i.z. de opmerkingen over de speelwijze der tegenstanders en over den scheidsrechter. Bij herhaling zien we ons genoodzaakt eenige zinnen uit de ingezonden versla gen te schrappen. Men begrijpe goed; we achten het zeer goed moge lijk, dat onze verslaggevers gelijk hebben, doch wan neer het niet zoo is, worden niet zij door de buiten wacht aansprakelijk gesteld, doch de redactie van dit blad en het Ajaxbestuur. Dat bleek weer eens uit het volgende: In ons vorige nr. werd door ,,Yrref" het volgende geschreven: „Buiten het veld was in dien tusschentijd een incident voor gevallen. Onze dames werden door het Bestuur van M aange sproken voor betaling van 15 cents entréegeld. Zij weigerden dit, aangezien het te krankzinnig is, dat dames, die hun ver loofden resp. echtgenooten vergezellen, moeten betalen. Als zij zelf niet zoo verstandig waren geweest, het veld te verlaten, waren zij door den veldwachter het terrein afgezet geworden. Het is wel een fraaie behandeling, die bezoekende elftallen bij Muiderberg ondervinden". De redactie vond geen aanleiding in dit verslag- gedeelte coupures aan te brengen. Nu blijkt echter achteraf, dat het Muiderbergbe- stuur toegangskaarten had gestuurd aan onzen secre taris der e.c., welke echter door een betreurenswaar dig misverstand niet in het bezit kwamen van het ge zelschap, dat naar Muiderberg vertrok. Van het bestaan van deze kaarten was onze ver slaggever evenmin op de hoogte als de redactie van dit blad. Als we bijv. bij Blauw-Wit op het Nieuwe- diep op visite gaan, waar ook entrée geheven wordt, dan ondervinden we nimmer eenige last, nóch voor de begeleiders, nóch voor de dames der spelers. En we kunnen het niet bijzonder hoffelijk vinden van het Muiderbergbestuur, dat ook al waren er geen toe gangsbewijzen aan onze dames toegang geweigerd werd. Of nu bij Ajax ,,Het geld met stroomen binnen komt", zooals het M.-bestuur in het Amsterdamsche Sportblad schreef en M. een „Arme" club is, doet niets ter zake. De ware hoffelijkheid staat los van maatschappelijken welstand. Tevens maakt het een zonderlingen indruk, dat men een ingezonden artikel niet aanbiedt bij het be treffende, doch bij 'n ander blad. Als men het niet eens is met hetgeen in ,,De Tele graaf" staat, zendt men toch geen ingezonden stuk aan het Handelsblad"! Dit A.B.C. van journalistieke correctheid schijnt echter nog niet algemeen bekend te zijn. Intusschen dringen we er nogmaals bij onze medewerkers op aan, de uiterste voorzichtigheid te betrachten. Ons lid C. van Galen, welke eenigen tijd ernstig ziek is geweest, is thans weer uit het ziekenhuis ontslagen en is flink aan de beterende hand. ONDERTROUWD: en Huwelijksvoltrekking: 4 Januari 1933 Met hartelijke gelukwenschen. (Ajax Clubnieuws.) Onze oefenavond op Dinsdag 27 Dec. a.s., zal geen doorgang vinden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 14