A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 91 is bij onze overzeesche buren veel breeder dan bij de •Weeners. Reeds in het afgeloopen jaar bleek, dat het uit vorm of geblesseerd raken van 'n paar spelers Gschweidl en Vogl! 'n beduidende vormverminde ring van het geheele team met zich brengt. Over het geheel krijgen we trouwens een indruk, dat het spel peil sinds 1930 reeds eenigszins gezakt is, hetgeen trouwens ook reeds de aandacht heeft getrokken van autoriteiten op voetbalgebied als bijvoorbeeld Dr. Bauwens. Een vraagstuk, dat, hoewel los staande van den wedstrijd EngelandOostenrijk, van genoeg belang is om er 'n paar kolommen druks aan te wijden, is het volgende. Welk figuur zouden onze spelers van klasse bij voorbeeld Adam slaan met en tegen voetballers van de soort als er op den Chelsea-grond op 7 De cember, 22 in actie waren? De eenige sportjournalist, die eenigszins op dit vraagstuk ingaat, is Ir. v. Emmenes die tusschen twee haakjes de Sportkroniek op keurige wijze in Londen vertegenwoordigd heeft. De hoofdredacteur van de Sportkroniek blijkt van meening, dat onze Hollandsche spelers van klasse niet voor hun prof-collega's uit het buitenland be hoeven onder te doen. We legden, dit vraagstuk ook aan Roef Vunderink voor. Als voetballers behoeven, ze er niet voor onder te doen, doch de profs Buiten het spel meer uit", was het antwoord. En hier komen we op 'n punt, dat de moeite waard is er even bij stil te staan. Dat verschil zal menigen. voetballiefhebber opge vallen zijn als hij onze Hollandsche ploegen in actie zag tegen buitenlandsche prof-elftallen. Men. lette er bijv. eens op hoe bij 'n vrije schop op het doel van een profclub, iedere speler direct z'n juiste plaats weet. Ook de opstelling bij het nemen van hoekschoppen is de moeite van het gadeslaan waard. Onlangs nog toen Bocskai bij ons te gast was, viel het ,,Planmaszige" van de opstelling op. Zoodra 'n hoekschop op ons doel genomen moest worden, leek het of er iemand buiten het veld aan 'n touwtje trok; alle spelers, de doelverdediger uitgezonderd, veran derden van plaats, de backs trokken op tot aan den middenlijn en de langsten der Hongaren vatten post in ons doelgebied. En dat gebeurde onveranderlijk bij iederen corner, die Bocskai te nemen kreeg, ook al bleef succes uit. Ook van ons elftal hebben we wel eens zoo iets gezien. Als alles op haren en snaren gezet wordt, ziet men Wim Anderiessen en v. Reenen bij het nemen van corners van plaats verwisselen. Doch alléén als, zooals gezegd alles op haren en snaren gezet wordt" en daarin ligt nu het verschil. Als de Ajacieden buitenlandsche prof-spelers waren, zou men die verandering altijd toepassen en. niet zoo als nu, te hooi en te gras. Trouwens, dan zouden ook Blomvliet en v. Deyck eikaars functie tijdelijk overnemen. Denk eens aan den stijgenden scoringskans, als drie goed koppen kunnende, lange spelers als Schubert, Anderiesen en v. Deyck geregeld bij eiken hoekschop vóór het doel der tegenpartij te vinden zouden zijn! Voor practische toepassing van deze theorie, houden we ons aanbe volen! Keeren we nog even terug tot EngelandOosten rijk, dan valt een aardig staaltje te vermelden, hoe diep de afkeer van de midden-Europeanen tegen de bekende Engelsche ,,W"-formatie is. Hans Müllenbach, die Der Kicker" in Londen vertegenwoordigde, ontmoette Dori Kürschner, nu trainer van het Zwitsersche elftal, doch vroeger spil van het Hongaarsche M.T.K. In 1910 had deze met z'n club tegen de Tottenham Hotspurs gespeeld, waarin de beroemde Vivian Woodward de centervoor plaats bezette. Speelden de Engelschen toen ook reeds in ,,W"- formatie? vroeg Müllenbach. Neen, toen speelden de Engelschen nog voetbal, was Kürschner's antwoord! DUITSCHL AND—NEDERLAND, Aan het einde van deze rubriek willen we ten slotte het Nederlandsch elftal en in 't bijzonder onzen kranigen spil Wim Anderiesen, gelukwenschen. met het fraaie succes, dat in Dusseldorf behaald werd. Tevens valt 'n aardig staaltje Duitsche sportjour nalistiek te vermelden. We lazen in ,,Der Kicker" het volgende: ,fHet is 13.30, een half uur vóór het eerste fluit signaal, 50.000 menschen zijn door een voorbeeldige en geruischlcos werkende organisatie in de wijde- stadionronde ondergebracht." Zoo iets noemt men „Bei uns" lef! Gelukkig blijken meerdere verslaggevers niet zoo blind voor de fouten hunner eigen landgenooten!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 13