PAG. 90 - A J A X CLUBNIEUWS ENGELSCH, OOSTENRIJKSCH EN HOLLANDSCH VOETBAL, H.R.C. 2—AJAX 3. 'Deze voor ons derde elftal uitermate ongelulkkige wedstrijd heelt weer eens opniéutw bewezen, dat een voetbalteam zich altijd zooveel mogelijk aan de omstandigheden waaronder ge speeld moet wonden, dient trachten aan te passen, In dezen tijd van het jaar een wedstrijd spelen in den Helder is ten eenemale geen lolletje, daar het er meestal erg waait, zoo ooik nu stond er een harde gure wind van doel tot doel. Bo vendien was het veld vrij hard en punterig. Dat groot en open spel, vooral tegen een H.R.C.-elftal, de beste manier is voor succes, bleken de meesten onzer niet te beseffen. Het werd nu meestal een kort en peuterig spelletje, wat juist een kolfje naar de hand was van onze tegenstanders. Het was wel eigen aardig om te zien hoe, vooral in de eerste helft, een goed getraind en technisch spelend Ajax-elftal gelheel werd over speeld door een stelletje groote kerels, die op de beide vleu gelspelers na bedroevend weinig van voetbal afwisten. Al weer een bewijs, dat alleen techniek niet kan zegevieren. De tweede helft was een hoop beter. Vooral in het laatste kwartier, waarin wij 2 doelpunten maakten, werden eenige mooie aan vallen gedaan, zoodat wij er tenslotte nog behoorlijk zijn afge komen. Met een beetje meer gelulk en een béteren scheidsrech ter, diie tengevolge van het scherpe zonlicht den H,R,C,-ers 2 off-side goals cadeau gaf, hadden we zélfs nog een kans gehad. Oiver het verloop van dezen wedstrijd nog het volgende. Dat onze captain na het winnen van den toss wind tegen heeft genomen, blijft voor mij een verkeerde beslissing. Na 5 minu ten een geweldige bok van het duo BakkerMiddendorp, 10. Vijl minuten later misit Middendorp een goed teruggespeelden bail 20. Tinus wat séhrok ik! Hlierna weid Tinus geheel on moedwillig vrij ernstig aan het gezicht gewond, zoodat hij van verder spelen m'oeöt afzien en zich in hét ziekenhuis moest laten behandelen. Nieuiwenlhuijs nam zijn plaats onder den lat in, terwijl Timman inviel als links-half. Een mooi doelpunt van Van Wijngaarden volgde. Rust 41 voor H.R.C, Na de rust met de wind in den rug, direct een hoopvol begin. Louwaard gaf een mooie kéi boven op den lat, even daarna een mooien aanval, welke besloten weid met een goed doelpunt. Een duidelijk off-side geval voor onzen goal werd door slecht zonlicht over het hoofd gezien door den scheidsrechter, dioch een moeilijk ziéhtbaar handsgeval uit de zelfde positie werd echter wel gezien; Penalty 52, Het laat ste kwartier deed de hoop nog even herleven, maar helaas, we kwamen net even tijd te kort. Rest mij nog een woord van lef voor het goede keepen van Niieuwenihuys, die aan geen der doelpunten ooik maar eenigen schuld heeft en aan het flinke en robuste backspel van Piet van Munster, die na een lange afwezigheid weer eens present was. ERVE. "J éroeP voetbalbedevaartgangers, m~\ bÜÊ rïie op 7 December acte de présence gaven in Londen bij de groote voetbal- JÉLm match van 1932 tusschen Engeland en Oostenrijk, maakten we wel geen deel uit, maar toch willen we ons eenige opmerkingen over dezen wedstrijd veroorloven. Toen we in 1930 na de Ajax-voetbal-reis naar Cen traal Europa ons enthousiast toonden over het fraaie Oostenrijksche spel en het waagden de Weeners als concurrenten der Engelschen te betitelen, hebben velen in en buiten onze kringen daarover de schou ders opgehaald. In Holland gold vóór een paar jaar nog meer als voor eenige weken, het Engelsche voet- balpeil als niet te benaderen. Ongetwijfeld zullen velen door het fraaie resultaat en spel der Oostenrij kers tegen Engeland, hun dwaling inzien en erken nen dat naast het Engelsche voetbal, ook het Ween- sche met eere genoemd mag worden. Intusschen heeft Engeland zich weten te handha ven, want al was de overwinning klein, vrij algemeen waren de leden van ons reisgezelschap het er over eens, dat zij volkomen verdiend was. Enkelen van ons gezelschap beweren, dat 'n goed clubelftal, als bijv. Arsenal, meer succes tegen de Oostenrijkers gehad zou hebben als bet of- ficieele Engelsche, door het betere „Team work". Dat is natuurlijk niet onmogelijk doch blijft in ieder geval 'n hypothese. Aan onze meening heeft het resultaat van 7 De cember niets veranderd, we blijven bij wat we in ons clubblad van 25 Augustus schreven, n.l. dat er voor 'n superioriteitsgevoel van de Engelsche voet ballers ten opzichte van de Oostenrijkers evenmin reden is als omgekeerd. Alleen wenschen we daar nog aan toe te voegen, dat o.i., de toekomst aan En geland de beste kansen biedt. Want al mogen de toppen van het Oostenrijksche en Britsche spelpeil op gelijke hoogte liggen, de on derliggende basis, die de noodige stabiliteit verschaft,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 12