A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 89 VAN DE VETERANEN. KRASNAPOLSKY 16 DECEMBER. keeper's handen. Even daarna kwam 't einde en mocht W. M S. tevreden zijn met 't belhaallde resultaat. Jongens, onze concurrent 0.V.V.0.3 heeft van V.V.A.4 ver loren, zoodat wij nu de leiding hebben met 2 punten voorsprong. Laten wij onze uiterste best doen om dien voorsprong te be houden. v. d. B. AJAX 6—V.V.A. 4 9—2. Alvorens iets over dezen wedstrijd te vertellen, wil ik het Zesde even mijn compliment maken voor het fraaie resultaat, behaald in den wedstrijd tegen W. M. S. Een gelijk spel in een dergelijken uitwedstrijd is meer dan goed te noemen, al is het natuurlijk jammer, dat de kans, die jullie in de laatste minuut kregen niet benut werd. Maar met al was het ongeslagen record behouden. Zeer tot mijn spijt was ik verhinderd dezen wedstrijd mee te maken en toen ik door bemiddeling van Jan Donk den uitslag vernam, was ik in zoodanige feeststemming, dat, wanneer mijn toekomstige wederhelft me niet weerhouden had, ik waar schijnlijk nog last van een kater zou hebben. Wat de wedstrijd tegen V. V. A. betreft, alles was als van ouds; over belangstelling hadden we niet te klagen, alleen viel het me op, dat Hein Delsen zich niet zoo erg roerde wat waar schijnlijk verband houdt met zijn twee gewonnen fazanten, die hem misschien nog zwaar op z'n maag lagen! Ook Jack Reynolds woonlde den geheelen wedstrijd bij en ik geloof niet, dat hij ontevreden weggegaan is, wat Jack?? Een meer gedetailleerd verslag van den strijd zelve te maken zou te eenzijdig moeten worden, gezien we bijna doorloopend in den aanval waren en wil ik alleen even goede doelpunten memoreeren van v, d, Wateringe (die Reders goed verving), Parmentier en een prachtigen kopbal van de Bruin die doel trof. Jongelui, ik zou zoo zeggen, dat we nu regelrecht op een kampioenschap afstoomen, want O. V. V. O. en Animo hebben gisteren beide klop gehad, zoodat we met nog 5 te spelen wed strijden, resp. op hun een voorsprong hebben van 4 en 5 punten. En wil ik als ondergeteekende mijn naam eer aan doen dan zeg ik, dat we het best ongeslagen kunnen halen. OPTIMIST. 3 Dec. 1932: De groote roep, die er zoo langzamerhand van onze Veteranen uitgaat, schijnt zich nu ook reeds tot ver buiten onze stadspoorten uit te strekken. Dezen Zaterdag speelden we ,,op verzoek" te Bloemendaal, tegen een combinatie uit Haarlem, waaronder verschillende keien, zoo'als Krom, v. Dam, Breeuwer, e.d. Geen wonder, dat onze „jongelui in de tweede macht" een nederlaag verwachtten, een reuze wonder dus, toen Jan de Boer reeds spoedig met een uiterst fantastisch schot (volgens hem was het zoo bedoeld) voor een 10 voorsprong zorgde. Tot rust bleef dit zoo; en wat er verder gebeurd is, weet ik eigenlijk niet zoo precies meer, want wij, als kijkers kregen het koud, en zijn thee gaan drinken. Toen we terug kwamen, bleek ons, dat de rust geen rust was geweest en dat er alleen maar ge draaid was, (dat noemen ze Veteranen). De stand was toen, ge loof ik, 31 in ons voordeel; in ieder geval herinner ik mij nog, dat het eindresultaat, een 42 overwinning was. Na afloop vereenigde de Haarlemsche Impressario „Black", de spelers en officials aan een gemeenschappelij,ken erwtensoeptafel, waarna dit jongmensch zich gedrongen voelde, het gezelschap op diverse flesschen champagne te onthalen. Nog lang zijn wij bij elkaar gebleven, onder het tappen van verschillende moppen en borrels en het zingen van „schoone liedekens". Vooral het „driemaal drie is negen", sloeg geweldig in. „Black" en verdere Haarlemsche vrienden, bedankt voor de prettige ontvangst en tot een spoedige return". 10 Dec. 1932: A. M. V. J.-Ajax 13. De straffe Noord-Ooster, welke over het hard bevroren A.M.V.J.-veld joeg, maakte het verb'ijf op dit terrein nu niet bepaald tot een onverdeeld genot. Ook voor de spelers was het geen pretje, daar het veld in zulk een conditie verkeerde, dat iedere valpartij onherroepelijk schaaf wonden opleverde. Voor rust zijn de Jongemannen het meest in den aanval, doch onze verdediging weet goed stand te houden. Onze secretaris, die pas Engeland tegen Oostenrijlklhad zien spelen, vergeet, dat onze Veteranen dit spelpeil nog niet bereikt hebben, en maakt opmer kingen, Jan Koomen trekt zich dit zoo aan, dat hij dwars door de vijandelijke verdediging rent en met een mooi diagonaal schot weet te scoren. Als de tegenpartij na de thee gelijk heeft gemaakt, krijgen we een penalty te nemen, welke Wim Addicks hard inschiet. Veel interessants valt er dan niet meer voor, of het zou het goede doelpunt van v. Os moeten zijn, waarmede hij de overwinning tot een feit maakte. 17 Dec. 1932: Heden een friendly-game gespeeld tegen H F.C., waardoor mijn botten zoo stijf zijn geworden, dat ik mij niet capabel achtte de eerste dagen een pen te hanteeren. Gelukkig heeft J. K, deze taak direct van mij overgenomen, Alleen wil ik hier nog een raad in het algemeen geven. Mocht U eens een uitnoodiging krijgen om met een vriend in zijn two-seater mee te rijden, kleedt U dan nooit sportief. Met een pet op, dacht ik werkelijk een prettigen indruk in Haarlem achter te laten. Op de terugreis moesten echter nog een paar menschen „geborgen" worden, en het sportief gekleede jong mensch werd in de dickey-seat geschoven. Resultaat, sinds Zaterdag, 2 ons griotjes en 7 schoone zakdoeken. JAMES. Het was heden druk in „Kras", waar het Ajax Bestuur een welgeslaagden feestavond den leden met hunne dames aanbood. Alles was tot in de puntjes verzorgd en de stemming was uitmuntend. Geen wonder dan ook, dat de twee parketten meestentijds overbevolkt waren met een dansende Ajax-familie. Vooral de homogeniteit van ons zevende viel hier op, en als deze jongelui woord houden, dan kunnen we tenminste al op écn ongeslagen kampioensploeg rekenen. Ook het kienen om wild is een schlager (niet te verwarren met slager) geworden. Doordat iemand aan ons tafeltje zoo vrien delijk was even op een kaart van mij te passen, had ik al spoedig kien. Gelukkig was het bestuur zoo actief iedere kaart te onderzoeken, met het resultaat, dat er maar een stuk of acht nummers ontbraken, Het had anders een leelijken deuk in de reputatie geweest van den persoon, (wiens naam ik niet wil noemen), die mij op een dergelijke wijze een of ander beest wilde opdringen. Enfin, ik zin op wraak, Al met al zou het mij niets verwonderen, als ons bestuur op dezen avond meerdere feestjes liet volgen, „Voelt U er iets voor?" Zeg maar even hardop „ja"! Ook die Heer en Dame welke Vrijdag niet gekomen zijn. Wat zegt U, was U niet erg prettig, nu beterschap hoor. Zoo'n avondje is anders een pracht medicijn, Komt het „voor elkaar" geachte Ajax-Bestuurderen? De dank van al wat Ajax heet, zal U deelachtig worden. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 11