PAG. 88 - AJAX CLUBNIEUWS VAN 'T VIERDE ELFTAL. VAN HET „VIJFDE". den kwam handig op den keeper inloopen, wlipte den bal uit diens handen en het stond 73. Ajax beheerscihte volkomen het spel en H.F.C, had niet veel meer in te brengen. Uit twee voorzetten van Stam maakte BI omvliet en v. Reenen evenveel doelpunten. Vooral de laat ste goal, in eens door v, Reenen opgevangen, was een juweeltje, Ajax heeft verdiend met 93 gezegevierd en ons bewezen, dat, wanneer er een wil is, er ook een weg is. En nu jongens, ga zoo voort als na de rust tegen H.F.C, op 4 Dec, 1932, H, D, AJAX 4BLAUW WIT 4 2—0, In een forsch, doch fair gespeelden wedstrijd is het Ajax gelukt een 20 overwinning te behalen, In 't begin zag het er niet naar uit, want Blauw-Wit zat er flink op en daar de Ajacieden nog al last van de zon hadden, moest de verdediging meermalen han delend optreden, wat baar echter goed afging. Beide voorhoeden missen eenige opgelegde kansen door lang talmen of onzuiver schieten. Blauw-Wit's keeper weet dan een harde schuiver op fraaie wijze te stoppen. Met blanken stand komt de rust (0' Als er hierna vijf minuten gespeeld zijn, weet v, d. Schaaf, na aangeven van Aukema, te doelpunten (1O), Hetebrij, heeft pech, want hij schiet enkele malen rakelings over of naast. Hierna onderneemt Arema een aanval en op het laatste nippertje weet hij nog voor te zetten, v, d. Schaaf is er als de kippen bij en het is 20. Ajax is nu ontegenzeggelijk sterker, 'daar B'l.-Wit eenigs- zins uitgespeeld raakt. Aukema weet nog eens te scoren, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel niet toegekend. Dan rent Arema weer langs de lijn, passeert de backs, doch zijn schot scheert de lat. De BI,-Wit 1. binnen brengt het Ajaxdoel met een mooi schot nog even in gevaar, en dan komt het einde met een verdiende overwinning, PA OLIE, A.F.C. 5—Ajax 5 2-4, We hebben de tweede helft van de competitie ingezet met een overwinnig op A.F.C, aan den Wandelweg. We hadden een invaller voor Neu'bauer, v. Veen speelde nu linkshalf, ter wijl Koedijk als linksbinnen fungeerde. Er werd door onze voorhoede en halflinie zoo keurig gespeeld, dat er menschen langs de lijn stonden, die niet konden gelooven, dat dit het vijifde elftal van Ajax was, maar dan moesten ze niet kijken als onze jongens voor doel zaten, want dan was het meestal hopeloos, de mooiste kansen werden verknoeid!!! Het begin was niet erg bemoedigend voor ons, want A.F.C, nam ongeveer 20 min, na den aftrap de leiding. Er werd nu wat beter aangepakt en Posthuma kon na eenige minuten den gelijkmaker scoren, terwijl Koedijk ons nog voor de rust uit een doelworsteling de leiding kon geven, (Rust 12). Direct na de rust zat A.F.C, direct voor ons doel en kon de middenvoor der Reds den gelijkmaker scoren (22), Onze jongens kwamen nu geducht opzetten en toen de A.F.C.-keeper, die zidh flink weerde, den bal voor de voeten van Posthuma sloeg, maakte deze geen fout en hadden we de leiding her overd, terwijl Haentjes Dekker de overwinning tot een feit maakte door met een mooi schot den stand op 42 te brengen, A.F.C. kwam nog even opzetten, doch in den stand kwam geen verandering meer. KRABBELAAR. AJAX 5—R.C.A. 2 2—3. In een emotievollen wedstrijd- is het R.C.A. gelukt onze nog kleine kans op het kampioenschap te ontnemen. Het begin was reeds sensationeel, want direct na den aftrap wist R,C,A, den bal te bemachtigen en met een mooi schot de leiding te nemen 01, Deze tegenslag ontmoedigde onze jongens eenigszins, zoo dat R.C.A, in den aanval bleef, doch langzamerhand keerde het vertrouwen in onze ploeg terug, zoodat de R,C,A,-verdediging alle zeilen bij moest spannen om doelpunten te voorkomen, Onze jongens waren nu voortdurend in den aanval, doch de keeper van R.C.A, was geweldig op dreef en zoo brak de rust aan met een 01 achterstand. Na de rust Waren onze jongens vast beraiden en moest het R.C.A, doel een ware belegering doorstaan, doch de keeper wist ook nu weer de hardste schoten te stoppen. Toch moest hij, ten slotte zwichten voor een goed schot van Haentjes Dekker, na een mooi samenspel met Koedijk, Even later wist J. Diepgrond ons zelfs de leiding te geven 21. Nu trachtte R.C.A, het spel te fiorceeren. Nu hadden wij den wedstrijd nog wel gewonnen als R.C.A, niet op zoo'n goedkoope manier aan den gelijkmaker was gekomen. Uit een corner wist een der R.C.A,'ers den bal met een kalm rollertje langs onzen doelman te plaatsen. Toen was er geen houden meer aan en toen R.C.A, even later 32 maakte, was het afgeloopen met ons, KRABBELAAR. W.M.S. 3—AJAX 6 1—1. Vergezeld door v, Gelderen en nog eenige supporters hebben wij de verre reis naar 't W, M, S.-terrein gemaakt, alwaar wij 't 3e elftal van W, M, S, moesten bestrijden, Toen scheidsrechter Parijs om tien minuten over twee liet aanvangen, bleken wij zonder onzen aanvoerder rechtsbuiten v. Praag te zijn, waarvoor M, de Boer inviel. Onder de lat stond wederom Schmidt, die, evenals verleden week, een extra pluim verdient voor zijn uitstekend keepwerk. Tevens zij hier nog vermeld dat Schmidt 's morgens om 11 uur nog een wedstrijd heeft gespeeld, n.l, tegen de D. W. S, Junioren. In de eerste helft speelden onze jongens zonder enthousiasme en er werd slecht gecombineerd. Bij W. M. S, echter ging 't veel beter en hun aanvallen waren zeer gevaarlijk. Bij een dezer aanvallen had hun rechtsbuiten den bal, deze trok den bal goed, zijn binnenspeler schoot hem in, doch het schot ging tegen den paal. Even daarna had W, M, S, de leiding als bij een scrimmage voor ons doel hun rechtsbinnen scoort. Voor de rust be- heerschte W. M. S. 't spel en de stand 10 gaf dan ook op juiste wijze de krachtsverhouding weer. Na de thee echter kwamen wij Sterk in de meerderheid, en goed combineerend gingen wij op 't doel af en met de uiterste inspanning kon W. M. S, nog haar voorsprong behouden, maar 't was wel te voorzien, dat er een doelpunt in de lucht hing. Diit kwam dan ook toen onze middenvoor de Bruyn met den bal goed doorliep, de keeper van W. M, S. liep uit, de Bruyn schoot, maar tegen den keeper aan, de bal kwam hierna bij Reders en deze had den bal maar voor 't intrappen, (11) Na dit doelpunt vielen wij weer heftig aan, maar W. M, S. verdedigde uitstekend. Even voor tijd kregen wij een mooie gelegenheid om nog beide punten binnen te halen, n.l, voor een twijfelachtige free- kick in 't strafschopgebied, gaf scheidsrechter Parijs, die goed leidde, een penalty. v, d, Berg plaatste zich achter den bal, doch schoot precies in

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 10