A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 75 V.V.A. 4—AJAX 6 2—8. Op een uiterst zwaar bespeelbaar veld stellen beide elftallen zich op en blijkt het, dat Thiry de plaats van Jan Donk bezet. Al dadelijk zijn we sterk in de meerderheid en binnen de 5 minuten opent Parmentier de score 01. Uitstekend combineerend blijven we in den aanval en moet V.V.A. zich uitsluitend tot verdedigen bepalen. In deze periode valt het goede spel van Thiry, Monnik, de Bruyn, Parmentier en v. d. Berg op. Doelpunten blijven dan ook niet uit en de drie laatstge noemde heeren zorgen dat we de rust met een 50 voorsprong ingaan. Het veld was er intusschen niet beter op geworden en was één en al dikke modderbrei, met als gevolg, lastig schie ten. Ook V.V.A. speelde nu beter en de goals werden om beurten gemaakt. p6, 16, 17, 27, 28) alzoo het einde brengend van een heel prettig gespeelden wedstrijd, waarin alleen Kemper en Reeders niet speelden zooals we den laatsten tijd van ze gewend waren. Van der Berg zou ik op z'n hart willen drukken, blijf nu zoo spelen als vanmiddag, geef wanneer je zelf geen goede schietkans hebt, voor. Je ziet zelf, dat we er veel meer succes mee hebben. Na afloop hebben we in de kleedkamer nog eenige van onze bekende strijdliederen (in den vorm van Moderne Jazz) aange heven, die bij V.VA. zeer in den smaak vielen, er werd tenminste om... stilte verzocht. AJAX 6—SCHINKELHAVEN 3 2—1. Voor een uitverkocht huis (wat betreft de vaste bezoekers bij het 6e) wordt begonnen en hebben we storm mee, terwijl Donk weer present is, maar Dreesde, wegens ziekte vervangen is door Schmidt, die zich kranig geweerd heeft. Gesteund door den feilen wind zijn we steeds aanval lend, maar het anders zoo goede samenspel was zoek en het schie ten slecht, al wil ik er tevens op wijzen, dat er met zulk een wind heel lastig te spelen was, ook al hield men den bal laag. Na ca. 25 min. weet van der Berg ons op fraaie wijze de leiding te geven. 1—0. Na rust met wind tegen is het belangrijk beter gegaan, tenminste wat samenspel betreft, want kansen, die er na het 2e doelpunt door Parmentier gemaakt, om zeep gebracht zijn... om van te rillen. In de laatste minuten wist Schinkelhaven tegen te scoren, zoodat het nog even gespannen heeft ook. Wat bij Schinkelhaven opviel was het uitstekend koppen. Met dat al zijn we nu precies- op de helft van de competitie en doen de volgende cijfers het beste hopen; gesp. gew. gel. verl. p. v.t. 7 6 1 13 35—10 Jongens, vasthouden, want O.V.V.O. zit ons dicht op de hielen. Rest mij nog de heeren Couton, Elzenga en De Jong voor hun aanwezigheid en aanmoedigingen te bedanken en ook Han Swart schijnt ons gelukkig nog niet vergeten. OPTIMIST. MUICERBERG 2—AJAX 7. Na een gezellige tramreis kwamen wij in Muiderberg aan en hoewel nog te vroeg, begaven wij ons direct naar het terrein. Onderweg pikten wij Oome Janus op t.w. den keetbaas van Muiderberg, welke ons naar het terrein vergezelde, Nadat Oome Janus een kleedje voor de deur had gelegd, kwamen wij in >een keurig geschrobde kleedkamer. Even daarna kwam Moeder Janus met de koffie en spoedig zaten de dames en heeren achter hun bakje troost. Langzamerhand kwamen de Muiderbergenaren opdagen (wat een knapen waren dat) en tegen twaalf uur kon het spel be ginnen. Gedurende het eerste half uur had Muiderberg niet veel in te brengen, doch de wind deed veel afbreuk aan het spel. Bovendien was het veld erg ongelijk, zoodat de bal nogal eens half geraakt werd. De achterspelers van Muiderberg waren ook niet mis, doch trapten de bal dikwijls uit. Bremer had weer eens de bal mooi vrijgemaakt, een fel schot volgde in den linkerbenedenhoek, één der backs probeerde het schot nog te keeren, veranderd slechts de bal van richting en het leder rolde kalm over de lijn. Muiderberg kwam nu verwoed opzetten, er werd forsch, doch eerlijk gespeeld, met uitzondering van de linksbinnen van M., welke Henk probeerde te torpedeeren. Door hun zwaardere lichaamsbouw hadden onze tegenstanders een klein voordeel op ons, hetwelk echter teniet gedaan werd door beter spel van Ajax. Even duurde de druk op ons doel. weldra wisten wij ons los te werken en werd de M,-keeper eenige malen op de proef gesteld, hij was prima. De rust kwam met 10 in ons voordeel, Buiten het veld was in dien tusschentijd een incident voor gevallen. Onze dames werden door het Bestuur van M, aange sproken voor betaling van 15 cents entréegeld. Zij weigerden dit, aangezien het te krankzinnig is, dat dames, die hun ver loofden resp, echtgenooten vergezellen moeten betalen. Als zij zelf niet zoo verstandig waren geweest, het veld te verlaten, waren zij door den veldwachter het terrein afgezet geworden. Het is wel een fraaie behandeling, die bezoekende elftallen bij Muideiiberg ondervinden. In de tweede ihelft begonnen wij direct met goede aanval len het doel van Muiderberg te bestoken, doch de verdediging gaf geen krimp. Eens was Takes door alles heengebroken, de keeper stopte het harde schot echter voortreffelijk en deze kans was ook verkeken. Wij waren nu best op dreef, de voor hoede combineerde, dat het een lust was, een hardwerkende halflinie gaf de ballen goed aan en in laatste instantie deed de achterhoede niet voor de anderen onder. Toch bleef Muider berg door snelle uitvallen gevaarlijk en eens dachten wij de linksbuiten te zien scoren, maar Hartog was op zijn post. Nu kwam het mooiste moment van den wedstrijd, Fontaine maakte den bal vrij,, gaf een keurigen voorzet en languit val lende kopte Bruyntjes den bal in den uitersten benedenhoek. Een prachtig doelpunt. Spoedig daarna klonk het eindsignaal en hadden wij onze zevende overwinning behaald, welke wij echter door ons tot het uiterste in te spannen verdiend hebben. Wij zijn derhalve nog ongeslagen. Moet ik U nog iets vertellen over de stemming, die op den terugweg heerschte en hoe wij ons clublied luid lieten schal len, Jongens het was weer dik in orde. YRREF.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7