LANGS DE LONER A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 73 JEUGDVOETBAL. Het gaat met dit onderdeel van onze Ajax-familie niet zooals wij dat de laatste jaren gewend waren. Gaat het met de junioren betrekkelijk naar wensch, met de adspiranten is het dit jaar treurig gesteld. De laatste weken hebben zij niets dan nederlagen geleden. Een groot mensch heeft eens geschreven: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Inderdaad schuilt zeer veel waarheid in deze spreuk. Daar wij echter te weinig jeugdige voetballers hebben, ziet het er dus voor de toekomst bedenkelijk uit. Op den duur zal dit voor iedere vereeniging fnuikend zijn en er dient dus zoowel van Bestuurszijde, als van den kant der leden veel aandacht aan dit vraagstuk gegeven te worden. Gelukkig wordt van eerstgenoemde zijde reeds iets gedaan en wij hopen maar dat dit reeds tot het gewenschte resultaat zal leiden. Er bestaat echter nog een weg. Namelijk die via onze leden,Zoekt, en gij zult vinden". Welaan dan! Speur onder Uw vrienden en kennissen en er zullen ongetwijfeld vele jongens zijn die graag in onze ver eeniging willen voetballenGeeft de namen en adressen op aan het Bestuur of stuurt de jongens Woensdag middag of -avond naar den Middenweg, waar dan iemand aanwezig is en hun de noodige inlichtingen kan verschaffen. Gaan wij na deze ontboezeming over tot het bespreken van de behaalde resultaten der laatste veertien dagen. De junioren a verloren hun wedstrijd tegen D.W.V. met 23. Hermsen was door een blessure verhinderd en zoo doende werd Schmidt in doel gezet. Hij heeft deze taak op keurige wijze vervult! De week daarop moesten zij bij D.E.C. op visite. Het vertoonde spel bleek niet van die kwaliteit als wij in het begin van dit seizoen van deze knapen gezien hebben. Er schort hier wat aan het geheel. De combinatie liet, een enkel moment daargelaten, te wenschen over. Ook moppert men onderling te veel. Als iemand van jullie medespelers een fout maakt, moet je al het moge lijke doen deze te herstellen. Met elkaar over en weer hierover verwijten te maken, helpt niets. Je zult er eer der mee achterop raken. Zoo zagen wij in de eerste helft, dat de rechtervleugel van D.E.C. doorloopend vrij spel had. De Boer en Scharlau maakten beiden een fout. Laatstgenoemde zat te veel in de voorhoede en vergat hierdoor zijn verdedigende taak, terwijl De Boer zich teveel op den keeper terugtrok en niet aanviel. Na de rust, toen wij hun hierover gesproken hadden, ging het iets beter. Ook Dekeling speelt iets te zelf zuchtig. Hij moet niet alles alleen doen, doch indien zijn medespelers in betere positie staan den bal naar hen spelen. Met de rust was de stand 30 in ons voordeel, terwijl de einduitslag ons een 52 zege bracht. De junioren b boekten een klinkende zege op Schin kelhaven, zij bleven met 83 in de meerderheid. De week daarop waren zij vrij. Op 20 November trokken de adspiranten naar Nieu- wendam om den strijd tegen D.W.V. aan te binden. Inclusief reserves konden zij slechts met negen man in het veld verschijnen. Na een moedigen wedstrijd moesten zij echter met 50 het onderspit delven. Ook de daarop volgende week verloren zij en wel met 51 tegen Zeeburgia. Het begint er donker voor onze jongens uit te zien. De adspiranten b verloren met 30 van Swift, ter wijl zij afgeloopen Zondag in T.O.G. hun meerdere moesten erkennen. Met liefst 110 kregen zij klop. De T.O.G.-jongens waren echter door elkaar twee koppen grooter dan de onzen en dit bleek wel de grootste han dicap. Ook hier trokken de backs teveel op den keeper terug, zoodat de centervoor der tegenpartij, tusschen twee haakjes een prima speler, steeds vrij schot kreeg, waarvan hij dan ook een dankbaar gebruik maakte. J. K. Z.F.C. ADSP. AAJAX ADSP. A. Vanwege het zeer koude weer konden wij niet op het dek verblijven. Maar ondanks dat zat er toch direct een zeer goede stemming in. Daar wij erg laat waren, werd er direct een stevige pas ingezet en kwamen wij pas om 12 uur op 't Z.F.C.-veld aan, waar wij te hooren kregen, dat er op het eerste veld werd gespeeld, iets wat natuur lijk reuze in den smaak viel. Om 12.15 uur trapten de Z.F.C.'ers af en deden direct een paar gevaarlijke aan vallen op ons doel, maar onze kleine keeper Gosliga gaf niet thuis. Eén keer redde hij door tijdig uitloopen een zeker doelpunt. Langzaam werkte Ajax zich wat los, maar tot doelpunten kwam het voor de rust niet. Na de thee werd er direct stevig aangepakt, maar het geluk was niet aan onzen kant, en zooals het meer voor komt, een uitval en een missen van onze verdediging en Z.F.C. had de leiding. Maar onze jongens hielden vol en de gelijkmaker bleef dan ook niet uit. Een vrije schop, keurig door v. Leeuwen voor het doel geplaatst, ving De Weerd op en maakte met een schitterend schot gelijk. Lang hadden onze jongens daar geen plezier van, want een uitval van Z.F.C. en de stand was 21 Ajax ging echter steeds beter spelen en weer was het De Weerd, die op het middenveld den bal kreeg, en met een snel trein vaart je ging het op den goal af en was de stand weer gelijk. Iedereen dacht reeds aan een uitslag van 22, totdat de Z.F.C.'ers onzen keeper

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5