AJAX VIL Z/////////Z///////////////m///////////////////////////////////ZZZZ////ZZZ///ZZ//ZZZZZ//////mZ/A PAG. 72 - A J AX CLUBNIEUWS Slechts een in verhouding magere 20 voorsprong Werd verkregen en deze bleek in de tweede helft ter nauwernood voldoende om een gelijk spel te behalen. Vooral in de eerste twintig minuten van den strijd werd er gespeeld alsof samenspel hoofdzaak en doel punten bijzaak was. 't Was aardig om te zien, dat tik-tak-samenspel, maar daarmee alleen worden geen wedstrijden gewonnen. Diepgrond wist in deze periode eenmaal het net te vinden en juist kort voor de rust, toen D.W.S. ge leidelijk het spel in evenwicht had gebracht, scoorde dezelfde speler nogmaals na een keurigen omhaal van v. Veen. Toen de tweede helft begonnen was en D.W.S. nu den steun van den wind had, duurde het niet lang of de Blauw-zwarten verkleinden met 'n keurigen kopbal den achterstand. Een goede kans voor ons ging daarna verloren, toen Dekker en Veen elkaar in den weg liepen. Een mooie lange voorzet van den D.W.S.-rechts buiten werd door den linksbinnen in ons doel geloopen 2—2. Hierna bedreigden de D.W.S.'ers steeds ons doel en Schol kreeg veel en moeilijk werk te verrichten, doch hij bleek voor z'n taak berekend te zijn. Ondanks dat was het toch nog bijna op 'n neder laag van onze jongens uitgeloopen. Uit een hoekschop werd de bal kort voor het einde, buiten Schol's bereik tegen de lat gekopt. We verlieten ons vijfde lang niet zoo voldaan als den vorigen keer. Slechts enkele spelers waren op dreef, tot hen behoorden Schol, Brouwer, v. Keulen en Dek ker, dus welgeteld in elke linie slechts één. Een week tevoren werd van Electra II met 71 gewonnen. Ajax VI behaalde 'n flinke 82 op V.V.A. IV en 'n kleine 21 overwinning op Schinkelhaven III. Optimist zal er onder de rubriek wedstrijdversla gen wel meer van vertellen. Zondag 20 November zijn we bij het zevende op visite geweest en werden onthaald op thee en banket en 20 goals. Uit visite-oogpunt was het dus dik in orde, doch om er copie voor ons blad uit te halen wordt het, gezien de 20 goals, 'n moeilijk geval. Bovendien weet je eigenlijk niet of je van de „jon gens", dan wel van de „mannen" van het zevende spreken zult. De laatste moeilijkheid is nog te omzeilen door ze als de „lui" van Ajax VII te betitelen en rest alleen het bezwaar 'n verslag van een wedstrijd te maken die met 200 gewonnen werd. Reeds direct na den aanvang wandelden onze aanvallers tweemaal door de L.O.C.-verdediging en vóór dat de oranje-wit-menschen goed en wel wisten dat er begonnen was, stonden zij met 02 achter. Deze twee doelpunten hadden behalve hun practisch nut ook nog het moreele effect, dat de L.O.C.'ers niet meer van hun doel vandaan durfden te komen, We gelooven niet, dat het voorgekomen is, dat er minder dan 5 verdedigers in het strafschopgebied aan wezig waren. En al hadden we er 'n dubbele portie banket mee kunnen verdienen, het zou ons niet mo gelijk geweest zijn de drie halfbacks der tegenpartij aan te wijzen. Bij de tegenpartij viel het meest van allen de doel man op, die op het stoppen, opstellen en vangen na, niet slecht was. Van onzen aanval waren vooral de vleugelspelers snel en gevaarlijk en daarnaast dient onze halfbacklinie geprezen te worden. Captain Dukker was zooals langs den kant terecht opgemerkt werd, "Ferry well". Na het veertiende doelpunt gaf L.O.C.'s doelman 4en strijd op en trok een zijner medespelers de hand schoenen aan, onder conditie, dat onze voorhoede niet zoo hard zou schieten. Aan deze voorwaarde werd echter niet de hand ge houden en pas toen het twintig nul stond, vonden de „Lui" van het zevende dat aan hun voetbaleer vol daan was. 't Was een zeer vruchtbare grond, die van het voor malige Zeeburgia-terrein. Na de 200 van ons zevende volgde 's middags de reeds vermelde 150 zege van ons vierde op hetzelfde veld! Zondag j.l. trokken Dukker, Kareis en Co. naar Muiderberg, waar ze de club van dien naam 'n 20 nederlaag toebrachten. In tegenstelling met hetgeen we den vorigen keer schreven, moeten we vermelden, dat ook Ajax VII nog ongeslagen is. Deze vergissing werd op 13 November door ons begaan en dat is wel 'n ieder tot excuus, nietwaar?

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4