w///////////////////m^^^ A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 71 Sparta's verdediging is hierna in de war. v. d. Geest geeft Mulders 'n pracht van 'n trough pass en onze linksbuiten snort op Cohen af, doch die weet uitloopend Henk's schot toch nog weg te stompen. Als de wijzers van onze wedstrijdklok nog 4 minuten speeltijd aangeven, krijgt v. Reenen den bal fraai door Mulders toegespeeld en heeft Piet 'n ouderwetsch mo ment als hij in vollen ren langs den uitloopenden Cohen in den rechterdoelhoek kogelt, 'n juweeltje! Nu zijn juweelen dikwijls overbodige dingen, doch dit juweeltje op doelpuntengebied niet. Bij haar laatsten aanval forceerde Sparta een hoek schop en daaruit verdween via 'n Spartaansch hoofd de bal in ons net, zoodat we zonder Piet's tweeden goal nog zouden gelijk gespeeld hebben! Uitblinkers noemen is na zoo'n wedstrijd niet ge- wenscht. Allen hebben vooral na de rust zeer hard en goed gewerkt en daarom aan het heele elftal onze geluk- wenschen met de mooie prestatie. Ajax III zagen we een verdiende overwinning boeken op V.V.A. II. De cijfers 64 doen wellicht een spannenden strijd vermoeden, doch dat was geenszins het geval. Behoudens het eerste halfuur, was ons team gedeci deerd sterker en het lichte overwicht, dat V.V.A. de eerste 30 minuten kon laten gelden, was het gevolg van een verkeerde spelopvatting van Ajax-zijde. Er werd n.l. gepoogd in W-formatie te spelen. Spil Holtzappel nam geregeld een teruggetrokken positie in en waagde zich slechts nu en dan over de middenlijn. Onverbrekelijk is echter aan een dergelijke speelwijze verbonden, dat de binnenspelers de opbouwende taak van den spil overnemen en de voorhoede op gang helpen. In dat laatste faalde Botschuiver gedeeltelijk, en Eichelsheim geheel. De laatste scheen omringd door een mystieke zone van 5 Meter en elke bal, die buiten die invloedsfeer bleef, miste iedere aantrek kingskracht op hem. In één wedstrijd is geen defenitief oordeel te vellen, doch het zou ons niet verwonderen als het betrekke lijke falen van ons derde voor 'n groot deel geboekt moet worden op bovenomschreven tekortkoming. Zooals reeds gezegd, was V.V.A. in het begin van den strijd de sterkere. Erg gevaarlijk was haar voorhoede echter niet. Slechts ééns werd de situatie kritiek, toen de midden voor een serieuze poging deed Cor Vlieger geheel en al in de Kruislaanmodder te werken en de linksbinnen van de gelegenheid profiteerde, door van korten af stand op doel te schieten. Middendorp stond echter op de goede plaats. Het laatste kwartier van de eerste helft kwam onze voorhoede los. Wijngaarden de gevaarlijke man van onze voor hoede scoorde in vollen ren den eersten goal en lut tele minuten later bracht onze linksbuiten opnieuw den bal fraai voor doel en deed Louwaard via de paal de rest. Het mooiste doelpunt kwam nog juist vóór de rust. Uit 'n breed opgezetten aanval, waarin onze beide vleugelspelers betrokken werden, bracht Louwaard den stand op 30. - Nauwelijks was de tweede helft aangevangen, of V.V.A. ondernam 'n snellen aanval en scoorde haar eerste tegenpunt, dat de spanning er weer eenigszins inbracht. Het antwoord werd spoedig gegeven, v. Wijngaarden ontfutselde 'n treuzelende V.V.A.'er den bal, ontweek 'n tweede en deponeerde nr. 4 in de touwen. Daarna was het belangrijkste deel van den wedstrijd voorbij. Het werd achtereenvolgens nog 42, 52, 53, 63 en tenslotte 64. Ajax IV speelde op Zondag 20 November tegen en met O.D.E. II. Onze jongens wonnen op het voormalige Zeeburgia-terrein met 150. J.l. Zondag bonden onze jongens den grooten strijd aan tegen Watergraafsmeer II. Zij slaagden er in, tegen den wind in spelende, den stand tot de rust blank te houden. Na de hervatting werd er snel, goed en ,,Vlak" ge combineerd. Een kwartier vóór het einde viel de beslissing. Aukema en Timman scoorden elk een goeden goal, zoodat Ajax IV den wedstrijd met 20 won en thans inet één punt voorsprong de leiding heeft. Ajax V moet het bijbelsche verhaal van de zeven vette en zeven magere jaren eens nalezen. Jozef zorgde toen in tijden van voorspoed er voor, dat de graan schuren goed gevuld werden, om de magere jaren, die komen zouden, te doorstaan. Onze jongens waren die wijze les blijkbaar ver geten, toen zij Zondag j.l. in het veld kwamen tegen D.W.S. IV. De 45 vette minuten vóór de rust, waarin zij ge steund door den sterken wind, een groot veldoverwicht verkregen werden lang niet naar behooren benut, de ,,qoal"-schuren vol te laden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3