PAG. 70 A J A X CLUBNIEUWS WE KUNNEN TEVREDEN ZIJN. Het competitieprogramma is wat ons eerste be treft nu juist voor 50 afgewerkt en al ondergaan we de ongewone sensatie, dat Ajax zelfs in November niet de eerste plaats inneemt, toch kunnen we tevreden zijn. We hebben 'n onfortuinlijke periode achter den rug. Onfortuinlijk zoowel wat het spelverloop in diverse wedstrijden, als wat de samenstelling van ons elftal betreft. Met dat laatste doelen we vooral op de bezetting van de linksbackplaats, waarop diverse candidaten eerst goed debuteerden, om dan in volgende wedstrijden weer te falen. Zondag j.I. was Gras als partner van Diepenbeek aangewezen, 'n keuze waarmee wij persoonlijk niet enthousiast waren. Het is ons echter meegevallen. Al maakt één zwaluw nog geen zomer, dezen eersten wedstrijd heeft Gras het er behoorlijk afgebracht. Wat hij vóór heeft op z'n voorgangers, is z'n kalmte. Het ontbreken van dat laatste is o.i. de oorzaak van v. Deyck's falen op die plaats. Laten we hopen, dat Gras z'n keuze ook verder zal rechtvaardigen, wat de elftallen-commissie heel veel grijze haren zal besparen. De winst, die we boeken kunnen uit de jongste periode, is dat onze voormalige junioren zich beginnen te laten gelden. Neem, om te beginnen, Doon; deze jonge knaap heeft zich toch in betrekkelijk korten tijd keurig aangepast. Mogelijk zal hij, nu Van Deyck weer in de halflinie opgenomen is, voorloopig z'n plaats moeten afstaan, doch het zal zoowel voor hem als voor ons een genoegdoening zijn te weten, dat we voor de middenlinie over 'n reserve kracht beschikken, die z'n plaats volkomen waard is. Ongeveer dezelfde redeneering als voor Doon is ook op Blomvliet van toepassing. En ook buiten ons eerste, vinden we in onze lagere elftallen diverse jonge krachten, die nog wel niet geheel rijp zijn, doch alle kwaliteiten in zich hebben om prima voetballers te worden. AJAX—SPARTA. Reeds terloops schreven we over het weinige geluk, dat ons eerste elftal in haar wedstrijden heeft. Ook Zondag j.I. tegen Sparta was het weer zoo, dat men in voetbaltaal kon zeggen: Het zit Ajax tegen. Cohen heeft het Sparta-doel uitstekend verdedigd, doch indien vrouwe Fortuna hem niet zoo trouw ter zijde had gestaan, zou het leder toch meer dan twee keer langs hem gegaan zijn. Het begin van den wedstrijd was wederom veelbe lovend. Met vlotte, pittige aanvallen werd het Sparta-doel belaagd. Blomvliet zette met eenige goede centers Volkers aan 't werk en onze halflinie stuwde geregeld met goed driehoekspel onze voorhoede op. v. Reenen loste in vollen ren een geweldige kogel die onder vele ,,ach's" en ,,oh's" uit het publiek juist over de deklat suisde. Ook van Deyck waagde een kans en kogelde van verren afstand juist naast. Daarna vlotte het echter plotseling niet meer in onze voorhoede, het gebonden samenspel werd steeds spora- discher en het werd tot de rust een matige wedstrijd met wisselende kansen. Onder die wisselende kansen was er nog één, die de moeite van het navertellen waard is. Een scherpe voorzet van Mulders verdween langs Cohen en sprong van den binnenkant van den paal weer uit het doel, n.b. tegen de windrichting in! Na de rust klopten de Ajax-harten sneller. Deksels nog toe, wat pakten onze menschen aan. Steeds sneller werd er gecombineerd en de Spartanen bleken tegen de tempoverhooging niet bestand. De geestdriftige stemming die binnen de lijnen heerschte, sloeg over op het publiek en het werd 'n ouderwetsche AjaxSparta-wedstrijd. Met verbeten energie streden onze spelers verder, doch Cohen verrichtte wonderen. Drie geweldige kogels van v. Reenen stompte hij uit z'n doel. Sparta verplaatst dan het spel. 'n Benauwde situatie ontstaat als de gevreesde For- menoy in schotpositie komt, doch v. Deijck redt keurig. Weer een aanval, doch nu is het Wim Anderiesen die onderbreekt en via Blomvliet en Volkers wordt een snellen aanval ondernomen. Volkers geeft een scherpen pas op het Sparta-doel. De bal dreigt uit te gaan, doch Mulders kopt vanaf de lijn terug voor den goal, waar v. Reenen voor de rest zorgt en ons op de tribunes weer ouderwetsche momenten van geestdrift laat meemaken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2