WEDStrud mmmmmmvm PAG. 65 AJAX CLUBNIEUWS VAN „HET DERDE"» AJAXWEST-FRISI A. Ajax heeft Mulders weer op de linksbuitenplaats, terwijl verder het elftal in dezelfde opstelling speelt als tegen Haarlem. Als om twee uur onder leiding van scheidsrechter Vermeer wordt begonnen, is het droog weer. Een opmerkelijk feit, daar wij de laatste weken bijna zonder uitzondering een wedstrijd zagen, waarbij Pluvius met kwistige hand buitjes rond goot. Zij, die dank zij het gunstige weer een goeden wedstrijd hadden verwacht, zijn wel be drogen uitgekomen. Het was een slappe vertooning. Leek in het eerste kwartier Ajax tot groote dingen in staat, later bleek deze hoop ijdel. Ondanks de behaalde overwinning, kunnen wij over het spel van ons elftal niet enthousiast zijn. Aan onze aanvallen ontbrak de afwerking. Ook het spel van West-Frisia was slecht. Wij hebben deze ploeg tegen ons elftal wel eens beter zien spelen. Over het verloop van den wedstrijd kan niet veel gezegd worden. De eerste aanvallen zijn voor ons, doch de schoten van Mulders en Jurriaans gaan juist naast of worden tot corners verwerkt, welke echter niets opleveren. Als Jurriaans eens talmt met schieten, gaat een goede kans om te doelpunten voor ons verloren. Hierna werkt West-Frisia zich wat los, zoodat het spel meer gelijk opgaat. Mul ders zet mooi voor, doch Blomvliet schiet onbesuisd den bal hoog over. De aanvallen van West-Frisia zijn te doorzichtig, zoo dat zij voor onze verdediging niet veel moeilijkheden opleveren, terwijl keeper Hoeboer zeer betrouwbaar blijkt. De Ajax aanvallen zijn gevaarlijker, doch het schieten is slecht. Als keeper van der Zei bij een der aanvallen is uitgeloopen en den bal buiten het straf schopgebied nog in de handen heeft, geeft de scheidsrechter hiervoor handsbal. Piet van Reenen plaatst zich achter den bal en een prachtig schot onder de bovenlat geeft ons de leiding 10. West- Frisia is hierna de kluts kwijt, doch er wordt niet van geprofiteerd. Een aan West-Frisia toegestane vrije schop op den rand van het strafschopgebied wordt door Anderiessen weggewerkt. Eenige aan vallen op beide doelen worden door de keepers weggewerkt. Hierna is het rusten. In de tweede helft zakt het spelpeil meer een meer. Een keurig schot van Jelles ketst van de bovenlat in het veld. Een keurige pass van Anderiessen naar Mulders, deze zwenkt naar binnen en zet voor, doch van Reenen kopt juist naast. De meeste aanvallen zijn echter voor Ajax, doch van der Zei is op zijn post en weet menig schot te keeren. Als van Reenen in de laatste minuten den bal toegespeeld krijgt, plaatst hij naar Mulders, die op de goal toeloopt en met een hard schot den West-Frisia doelman het na kijken geeft. 20. Met dezen stand komt het einde van dezen on- bevredigenden wedstrijd. Bij West-Frisia vonden wij keeper van der Zei en den back Oerlemans de besten, terwijl bij ons Hoeboer en Anderiessen den boventoon voerden. Diepenbeek was niet zoo goed als wij van hem gewend zijn, terwijl de voorhoede, behoudens Mulders, slap speelde. Blomvliet speelt te onbesuisd, waardoor goede kansen verloren gaan, terwijl Doon daarentegen te mooi wil doen, waardoor Diepen beek meer te doen krijgt dan noodiq is. J. K. WEST-FRISIA II—AJAX III 5—2. Zondagmorgen 6 November vertrok ons Derde naar Enkhuizen, cm daar West-Frisia 2 partij te geven. De reis, het diner en het verblijf in de West-Frisia-stad waren reuze, zulks in tegen- ste ling met den wedstrijd, dien we met 52 verloren. Maar laat ik beginnen met het begin en U het verloop van de geheele trip vertellen. Om 11.29 vertrok, zooals reeds gezegd, een gezelschap van 20 personen, onder leiding van Wim v. Gelderen, met den boemel express naar Enkhuizen, dat we om 13.22 na onderweg 17 stations te hebben aangedaan bereikten. Na een korte wandeling, gingen we eerst nog wat gebruiken in de „Oranjepoort', waar 's avonds ook gegeten werd. Om en nabij half drie werd het terrein bereikt, vlug verkleeden en toen het veld in. Ajax trapte af. Al spoedig zat de thuisclub voor ons doel en werd de Rood-Witte verdediging aan den tand gevoeld. Wel deed onze voorhoede verschillende tegenaanvallen, doch daar ging toch lang zooveel kracht niet van uit als van die der Rood-Gelen, waarin o.a. Zymni was opge nomen. Toen na ongeveer 15 minuten spelen onze doel verdediger een bal verkeerd beoordeelde, nam West-Frisia de leiding. Deze voorsprong werd even later door Zymni op keurige wijze met een onhoudbaar schot vergroot. Ajax kon maar niet in vorm komen en de thuisclub behield dan ook het beste van het spel. Toch wist Hans Reijs, die een uitstekende partij speelde, uit een goed door Louwaard genomen vrijen schop den achterstand te verkleinen (21). Hierna was het rusten. Na de thee voerde West-Frisia den voorsprong op tot 41, waarna wij door Eichelsheim tegen scoorden. Hierna werkte Ajax nog hard, om zoo mogelijk nog een gelijk spel te behalen, doch toen de rechtsbinnen der tegenpartij de vijfde goal scoorde, was het afgeloopen en toen scheidsrechter Ten Brink het einde aankondigde, had West-Frisia een verdiende 52 overwinning behaald. WEDEROM EEN NEDERLAAG. Ach, ach, het is om moedeloos te worden, keer op keer wordt er verloren. Steeds weer met van die akelige cijfers als 32, 21, en dan te weten dat we absoluut beter kunnen. Maar het lukt niet. Goede aanvallen werden ook tegen Alc. Victrix 2 weder opgezet, doch voor het doel was het mis, terwijl bovendien de scheids rechter twee „uit"-ballen gaf, die heelemaal niet uit waren en Stam zeker in de gelegenheid gesteld hadden, voor ons te scoren. Alc. Victrix II speelde een goede partij, vooral rechtsback, rechtsbuiten en center voor waren uitstekend op dreef.. Ongetwijfeld zal de bezetting van de rechtshalfplaats door Cor de Vlieger voor onze lezers en lezeressen een verrassing zijn. Cor speelde echter ondanks zijn ,,hoogen" leeftijd een uitstekende partij. Bravo, Cor! Om kwart over twee trapte Alcmaria af. Om beurten verkeerden beide doelen in gevaar, doch doelpunten bleven voorlcopig uit. Na ongeveer 20 minuten spelen namen de bezoekers de leiding, door een mooi genomen corner in een doelpunt om te zetten. Ajax was echter geenszins ontmoedigd en het duurde dan ook niet lang of Louwaard maakte met een prachtig schot gelijk: 11. Met dezen stand brak ook de rust aan. Na de thee speelden we tegen den straffen wind in. Alc. zat voortdurend voor ons doel en met groote moeite wist de Rood-Witte verdediging doelpunten te

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 9