mmmv/////////m^^ BUITENLANDSCH VOETBALNIEUWS. A (AX CLUB NIEUWS - PAG. 63 De eerste landskampioen valt reeds te noteeren en het treft wel aardig, dat het 'n oude bekende van ons is, n.l. Concordia Zagreb, die het nationale kampioenschap van Jugo Slavië voor 1932 op haar naam heeft gebracht. De (beslissende wedstrijd werd Zondag 6 November in Zagreb gespeeld tegen Hadjuk-Spalato. De nieuwbak ken kampioenen wonnen met 21, nadat de rust met een 01 achterstand was ingegaan. EngelandOostenrijk» Groote gebeurtenissen werpen hun schaduwen voor uit! Allerwege duiken in de buiten- en binnenlandsche pers berichten op over dezen a.s. landen wedstrijd. Vol gens een dezer, zouden de Oostenrijksche spelers niet hun huis uitmogen zonder goedvinding van den „Bundeskapitan" Hugo Meisl. Dit bericht wordt echter in de Weensche pers cate gorisch tegengesproken. Van belang ten opzichte van het groote voetbal evenement EngelandOostenrijk, is de overwinning van Arsenal in Parijs op de Racing Club Paris. Met 5—2 wonnen de Britten en nog overtuigender dan de cijfers was de wijze, waarop deze verkregen werden. Victor Denis, de medewerker van ,,Der Kicker", die herhaaldelijk Oostenrijksche en Engelsche teams aan het werk zag, vergelijkt de beide strijdwijzen en komt tot de volgende conclusie: ,,De taktiek van Arsenal kwam duidelijk tot uiting. Heynes, de spil, nam zonder bedenking tusschen de beide backs plaats en liet het aan James over, spel en spelers tot ontwikkeling te brengen. Wat echter geenszins wil zeggen, dat James aan de aanvallen zelf geen deel nam. Jack de andere binnenspeler trok zich minder terug als men van hem gewoon is. Men zag hem her haaldelijk midden in den aanval. Chapman Arsenal's manager is van oordeel, dat een gesloten oprukken van vijf voorhoedespelers niet noodig is om één doelpunt te maken, daar er toch slechts één bal in het spel is en om die tusschen de palen te zenden, daarvoor is één speler voldoende. Wat bij de aanvalstactiek van Arsenal opvalt, is het streven van iederen speler, den bal zonder tijds- verlies in de richting van het vijandelijke doel te spelen. Arsenal's buitenspelers loopen niet ,,In de hoeken", doch gaan regelrecht op den goal af. Automatisch werden daardoor Bastin en Hulme binnenspelers en hoe deze taktiek insloeg is wel bewezen door het feit, dat Bastin 4 van de 5 goals tegen de Racing Club Paris scoorde. Kort en goed kwam Arsenal's tactiek daarop neer, dat zij alle overbodige fraaiigheden op zij zette en in den minsten tijd het grootst mogelijke effect trachtte te bereiken. Welk een verschil met de Oostenrijksche speelwijze! Deze is sterk geneigd, de bewondering van het pu- CONCORDIA—ZAGREB, de eerste Europeesche Kampioen met AJAX op een plaatje vereeuwigd. Deze foto werd destijds in Zagreb genomen, tijdens onzen tour in Centraal Europa.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7