PAG. 62 - AJAX CLUBNIEUWS stond alle Oosterpark-aanvallen. Na goed spel scoorde Verseef onze derde en laatste goal. Een prettige wed strijd, waarin door allen hard werd gewerkt en vaak goed voetbal werd gespeeld. Gaat zoo door mijn zonen, en gij zult Onze adspiranten A kwamen op 6 November tegen de Volewijckers in het veld. Gezien de prestaties bij de laatste ontmoeting tegen deze vereeniging op het Mos- veld, waren wij ten aanzien van den uitslag weinig op timistisch. Dat het ten slotte op een 34 nederlaag uit liep viel ons mede. Voor de rust hadden onze jongens het beste van het spel, zoodat zij met een 31 voor sprong de tweede helft ingingen. Deze voorsprong had echter grooter kunnen zijn, daar vele kansen door indi vidueel spel van Fischer en De Weerd verloren gingen en het vermoeit niet zoo. Na de thee was het met ons overwicht gedaan, en wordt Ajax op eigen helft teruggedrongen. Spoedig weten de Volewijckers er 32 van te maken, waarna Radjiman een goede kans krijgt om onzen voorsprong te vergrooten; hij schiet echter in het zijnet. Uit een corner bal weet de centervoor van de Vol. den gelijkmaker te scoren, terwijl eenige minuten voor het einde dezelfde speler het winnende doelpunt voor zijn vereeniging scoort. De volgende wedstrijd werd tegen Z.F.C. adsp. in de Czaar Peterstad gespeeld en ging wederom met een oneven goal voor onze jongens verloren. Zij verloren n.l. met 3—2. Evenals in den vorigen wedstrijd scoorde de tegenpartij in de laatste minuten het winnende doelpunt. Het schijnt, dat jullie het laatste kwartier den moed laten zakken. Dat behoeft toch niet. In het vervolg vasthouden tot het einde. Onze adspiranten B verloren van D.W.S. met 13. De tegenpartij bestond echter uit veel steviger jongens dan onze pukken. Dat zij ondanks dat geruimen tijd stand hielden, strekt hun tot eer. Na een pittigen wedstrijd op 13 November wisten onze pukken hun tegenstanders de Volewijckers, een 31 nederlaag toe te brengen. Nu verder flink aan pakken, hoor! De Veteranen moesten Zaterdag j.l. in de Geuzen hun meerderen erkennen. Met 43 verloren zij. Aan gezien ondergeteekende zellf van de partij was, volgen uit bescheidenheid geen nadere bizonderheden. Vermelding verdient nog dat De Jongh de Geuzen complimenteerde met hun 12^-jarig jubileum, hetgeen met de overhandiging van een mooie bos bloemen „zon der pot" gepaard ging. J. K. Waarde steunpilaar! Herinner je je nog, dat ik op Zondag 6 November zóó heftig m'n hoofd schudde, dat ik bijna van jou en je broer afviel? Je waarschuwde me juist bijtijds, anders was het werkelijk gebeurd. Het is me toch ook wat, om steeds maar weer te moeten zien, dat er voetbalspelers zijn, die de voetbal- regels niet kennen. Wie schiet er nu toch 'n vrijen schop wegens het maken van te veel passen met den bal, tegen den doel man gegeven, zóó maar direct in den goal. Dan is het natuurlijk uitbal en geen doelpunt. Eén was er die wist, hoe je in 'n dergelijk geval han delen moet. Dat was de kleine blonde linksbuiten van onzen ,,B"- adspiranten. Die wilde den bal 'n tikje geven en dan moest 'n ander den bruinen knikker tusschen ons door probeeren te trappen. Er waren er echter zóóveel aan het woord, dat naar hem niet geluisterd werd. Ook weer iets wat verkeerd is. Het was 'n gekakel als in 'n kippenren. Vooral de spil moet leeren z'n kiezen op elkaar te houden- Wat blijkbaar ook niet veel wisten, is, dat ibij 'n vrijen schop iedere tegenstander op 9 M. afstand van den bal moet blijven of buiten het speelveld moet gaan staan. Aan dat laatste is te voldoen, door zich in het doel vlak achter de lijn op te stellen. Ik denk, dat we onze correspondentie maar weer eens moeten hervatten, maar ze hebben me laatst ver weten, dat ik zoo'n houterigen stijl heb. Of je daar nu wat aan doen kunt! Je vriend DEKLAT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6