LANGS DE LONEN. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 61 Zondag j.l. het was immers 13 Nov. kon ook Ajax VI het niet tot een overwinning brengen. 33 tegen O.V.V.O. III was het resultaat. Ajax VII heeft zich keurig gehouden, wat geen won der is, want zooals we in 't verslag lazen, krijgen tijdens de rust de spelers 'n extra versterking in den vorm van banketletters. De resultaten bleven dan ook niet uit, ze waren nog fitter dan Fit en sloegen Fit's derde elftal met 63 Van Olympia II werd met 41 gewonnen. ONZE JEUGD. Zondag 6 November zijn we weer eens terugge keerd tot onze oude liefde en 's morgens een kijkje gaan nemen bij onze jeugdelftallen. Het was er weer ouderwetsch daar op de Kruislaan- velden, waar om 10 uur onze A- en B-adspiranten den Strijd aanbonden met de overeenkomstige elftallen van Volewijckers en D-W.S. Heele series vaders en moeders waren aanwezig om hun zonen in de zware matches moreelen steun te bieden. Het eenige, wat niet ouderwetsch was, dat waren de uitslagen. Onze beide elftallen verloren en vooral de nederlaag van onze A.-adsp. leek ons onnoodig. Met de rust hadden onze jongens n.b. een 31 voor sprong! Deze voorsprong had stellg grooter kun nen zijn, indien er doeltreffender gespeeld was. Zoo was bijv. Fischer te veel op individueel spel ingesteld. Na de rust kwamen de Volewijckers opzetten en toen het de groen-witten 'n beetje meeliep, bleek de 31- voorsprong onvoldoende. Kort voor het einde wisten de Volewijckers de kans te doen keeren en vertrokken met een 43 overwinning weer naar den overkant van het IJ. Ook de 13 nederlaag, die onze B-adsp. leden tegen D.W.S. was misschien niet noodig geweest. We schrijven „misschien", omdat hier twee vrijwel gelijkwaardige elftallen elkaar bekampten, die beurte lings in de gelegenheid kwamen, zich in veiligheid te stellen, hetgeen de Blauw-Zwarten tenslotte deden- Onze pukken namen de leiding door Aukema, die vanaf de lijn naar binnenloopend, den bal onder den vallenden keeper doorschoot. Tevoren had onze middenvoor twee goede kansen om zeep gebracht. Na de rust waren de bordjes ver hangen. De jeugdige bezoekers passeerden doelverdediger Brockmann driemaal en namen de puntjes mee naar den polder. Aardig speelde in onze voorhoede de linkervleugel. Vooral de jongste Groenewoud-éditie mocht er wezen. Beetz in de halflinie en Berrier in de verdediging weer den zich eveneens verdienstelijk. Dat Wim Schoevaart's voetbaltoekomst op de backplaats ligt, meenen we te moeten betwijfelen. Momenteel is hij daar nog te vrees achtig voor. En vrees is voor 'n voorhoede-speler al 'n nadeel, doch voor 'n back ontoelaatbaar. Vraag het maar eens aan Pa, Wim! JEUGDVOETBAL. Op 6 November brachten de A-Junioren een bezoek aan Zeeburgia en wisten door goed spel een klinkende overwinning te behalen. K. K. geeft hierover onder de rubriek wedstrijdverslagen een uitgebreid verslag. Afgeloopen Zondag ontvingen zij de Blauw-Wit- junioren en moesten in deze jongelui met 31 hun meer deren erkennen. Desondanks heeft de achterhoede zeer goed gewerkt. Het bleek thans in de voorhoede niet in orde. Hadden jullie verleden week al je kruit verschoten? Volgenden keer beter hoor! De Junioren B ontvingen S.D.W. op bezoek en wisten een gelijk spel 33 te bevechten. In het begin ging de wedstrijd gelijk op. Bij een van onze aanvallen weet Beckerman met een schot in den uitersten hoek ons de leiding te geven. Hierna komt S.D.W. opzetten en eenige gevaarlijke situaties ontstaan voor ons doel, waaruit de centervoor weet te scoren 11. Er wordt goed gevoet bald vooral Kemmer en v. Laar stuwen goed de voor hoede. Geerlings weet dan na goed doorzetten te doel punten. Onze jongens zijn dan steeds in de meerderheid. Een ons toegekende strafschop voor hands ilevert niets op. Na de rust weet Verseef er spoedig 31 van te maken. Geerlings krijgt dan eenige kansen, doch door te veel individueel spel gaan deze verloren. S.D.W. weet nog tweemaal te scoren, zoodat een gelijk spel het resul taat is van dezen aardigen wedstrijd. De week daarop gingen zij bij Oosterpark op bezoek en boekten een 30 overwinning. Het veld was zeer hobbelig, waardoor nogal eens misgetrapt werd. Sauveur was de fabrikant van ons eerste doelpunt, terwijl Verseef na de rust uit een penalty hieraan een tweede toevoegde. De achterhoede, bestaande uit Prokorny en Post, weer-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5