y////////////////////////z/mw/^^^ PAG. 60 - A J A X CLUBNIEUWS alleen doet l.g. het dikwijls te kalm aan. In de achterhoede speelde Diepenbeek weer uit stekend, terwijl in de voorhoede Schubert en Jurriaans de beste prestatie leverden. Cor had pech, in de eerste helft ving hij drie maal een voorzet van Mulders op en knalde één maal rake lings over, eens in het zijnet en de derde maal tegen de lat. De geheele wedstrijd deed ons denken aan den be slissingswedstrijd FeijenoordZ.F.C., dien het vorig seizoen in het stadion gespeeld werd. Ook toen won de eene partij met 50 en toch kon men zich niet aan den indruk onttrekken, dat het heel anders had kunnen loopen. Stormvogels heeft, dat dient erkend, goed gespeeld en uitstekend gebruik van de kansen gemaakt. Het elftal speelde een vlot snel open spel, zonder dat dit in „kick and rush" ontaardde. Linksbuiten De Waard is 'n aanwinst van beteekenis voor de IJmuider-ploeg. Ajax II won in Haarlem met 53 van H.F.C. II. Het begin stemde niet hoopvol, toen de wedstrijd 15 minuten oud was, stonden onze reserves met 02 achter. Onze menschen lieten zich echter niet uit het veld slaan en nog vóór de rust was de 02 achterstand in een 32 voorsprong veranderd. Na de hervatting scoorde Ajax spoedig opnieuw, waarna H.F.C. de spanning er weer in bracht door haar derde tegengoal te scoren. Een kwartier voor het einde vond onze voorhoede ten vijfde male den weg naar het doel en daarmee was de strijd beslist. Onze vleugelspelers v. Wijngaarden en Stam blon ken uit in dezen goed en prettig gespeelden wedstrijd. Zondag j.l. verloren onze menschen met 34 tegen Z.F.C. II in Zaandam. Geen slecht resultaat al bleven de puntjes in Zaan dam. Ajax III heeft weer twee nederlagen moeten boeken en begint zoo langzamerhand 'n gemis aan zelfver trouwen te krijgen. Een ernstige kwaal, waar onze jongens zich over heen moeten zetten. In Enkhuizen bleek West Frisia II te sterk voor ons team en won met 52. Zondag j.l. gingen de puntjes eveneens verloren. Alcmaria Victrix won met 21. Bij ons waren de binnenspelers zwak en maakte Holtzappel de fout te veel op te dringen, waardoor de middenvoor der Alk- maarders te veel vrij spel kreeg. Ajax IV wordt in ieder geval niet ongeslagen kam pioen, ze verloren van Volewijckers II met 23. Of ze zelfs wel kampioen zullen worden, is 'n vraag, waarop alleen een bevestigend antwoord gegeven kan worden als ze niet zooals Zondag j.l. de tegenpartij onderschatten. In de eerste helft hadden onze jongens het beste van het spel en scoorden twee mooie goals. In de tweede helft zakte ons elftal, zooals men dat noemt, ineen en een onnoodige 23 nederlaag werd er het gevolg van. Een week tevoren werd met 20 gewonnen van Oranje Zwart II. Ajax V heeft eveneens haar eerste nederlaag te slik ken gekregen, doch daar was weinig aan te doen. W.M.S. II was een evenwaardige, correct en goed spelende tegenpartij, die er in slaagde de eenige goal van den wedstrijd te maken en daarmee te winnen. Ook den voorgaanden Zondag mochten onze vijfde- elftallers niet het zoet der overwinning smaken. R.C.A. II bevocht een gelijk spel en deelde met Ajax V de punten. Ajax VI is ons eenige elftal dat nog ongeslagen is. Op 6 November zijn we eens een kijkje gaan nemen bij de leiders van de Reserve le Klasse afd. E., of om het voor U duidelijker te zeggen, ons zesde elftal. Animo li fungeerde in de dubbele rol van tegenstander en slacht offer. Wel was de overwinning dezen keer van meer be scheiden omvang dan in de voorgaande matches, n.l. 20, doch „qua spel" waren onze jongens veel sterker en het Animo-doel ontkwam eenige malen op fantas tische wijze aan 'n doorboring. Parmentier en Reeders scoorden reeds in de eerste helft onze beide goals. Na de rust kwamen diverse spelers van ons „Eerste" den wedstrijd met hun aanwezigheid opluisteren en we gelooven, dat het aanvalsquintet van ons zesde zoo danig onder den indruk kwam van het hooge bezoek, dat zij in de tweede helft niet meer in hun spel konden komen! Het eerste half uur was stellig het beste deel van den strijd. Onze verdediging deed solied werk; vooral Kemper als links-back en Monnik als spil vielen op. Van onze voorhoede trad de rechtervleugel v- Praag- Reeders op den voorgrond. De voorzetten van eerstge noemde waren uitstekend. De Bruyn bedierf veel van z'n spel door zeer dikwijls buitenspel te loopen. De linkervleugel overtroefde den rechter- in bal- contröle, doch was wat snelheid van afwerken aangaat de mindere.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4