zzz/zz/zzzzz/zzzzzzzzzzzzz/zzzzzzzzzzzzzzzzzz/zzzzzzzzz/zzzzzzz^ mmmmmmmmmzzzmmmmmzmzmmmmzzmm AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 59 den hun doel op fantastische wijze. Eén ging er zelfs op den grond liggen. Piet v. Reenen liet zich echter niet van z'n stuk brengen en schoot den bal kansloos voor v. d. Zeil en Z'n makkers in de touwen. Ons tweede doelpunt was de vrucht van een ouder- wetschen v- Reenen-omhaal naar den vleugel. Mulders die in de tweede helft veel te weinig te doen kreeg kwam zoo in het bezit van den bal en 'n vrij veld. Henk spurtte naar binnen, v. .Reenen stond reeds klaar om den bal over te nemen, doch Henk deed zoowel letterlijk als figuurlijk ,,of z'n neus bloedde" en schoot den bal tusschen v. d. Zeil en de dichtstbijzijnden paal in het net. Een meer gedétailleerd verslag vindt U verder in dit nummer van onzen collega Koomen. STORMVOGELS—AJAX, Een vijf-nul nederlaag, van de soort als Zondag j.l, door Ajax geleden, aan 'n nabeschouwing te onder werpen, is voor 'n clubbladredacteur een hachelijke onderneming. Hachelijk, omdat men, indien men de waarheid ge trouw wil blijven, allicht den indruk zou kunnen maken, de nederlaag te willen goedpraten. Laten we op den voorgrond stellen, dat Stormvogels de overwinning toekwam en deze de zege op volkomen normale wijze verkregen heeft. Het gekke van het geval is, dat ons elftal niet eens slecht gespeeld heeft en zeker veel beter in vorm was dan een week te voren tegen West Frisia. Het was een wedstrijd, waarin de een alles, de ander niets lukte. Voeg daaraan toe, dat we na 5 minuten spelens. een volkomen verdiende doch onnoodig veroorzaakte penalty tegen ons kregen, o.i. had v. Deyck den lagen bal kunnen stoppen, zonder daarbij z'n handen te ge bruiken, dan is het duidelijk, dat het ons niet wat men noemt „meezat". De groote overwinning danken de IJmuidenaren aan hun aanvalsquintet. Het verschil tusschen de Ajax-voorhoede en die der Stormvogels is, dat de laatste veel feller doorzet. Een half afgeslagen aanval beteekend voor hun niet 'n halve, doch 'n volledige nieuwe kans. De tweede, derde en vierde tegengoal waren allen 'n gevolg van doorzetten, nadat de aanval in de eerste instatie gestopt was. Nu is het nadeel, dat het bij ons niet zoo gaat, in den regel niet zoo groot. De meeste goals komen bij ons van v. Reenen en diens schoten hebben doorgaans geen verdere afwerking noodig. Dat was Zondag echter anders. Piet durfde of kon niet het spel spelen dat we van hem gewend zijn en wat dat voor onze voorhoede be- teekent weten wij allen en hij zelf ook. Laten we wat hij nu te weinig deed te goed houden voor den return-wedstrijd. Daaraan viel het ook te wijten, dat onze voorhoede, die in den regel de kunst van doelpunten maken wel verstaat, een sterk veldoverwicht van circa 35 minuten geheel ongebruikt liet. Wel liep het in deze periode niet mee, doch het blijft een feit, dat de moeilijkste bal, die doelman De Waard te verwerken kreeg, niet uit de voorhoede, doch van den halfback Doon kwam. Toen na dat sterke veldoverwicht, Stormvogels zich aan den greep der Ajax-middenlinie ontworstelde, was zij zoo gelukkig wederom direct succes te hebben. Zoodat de twee periode's van de vijf eerste en de vijf laatste minuten van de eerste helft elk een Storm vogels-doelpunt opleverden en daartegenover de tus- schenliggende 35 minuten, waarin Ajax domineerde, geen tastbaar resultaat brachten. Het moreele effect bleef natuurlijk niet uit. Een elftal, dat in een dergelijken wedstrijd succes heeft, wordt door dat succes tot steeds beter spel ge prikkeld. Zoo waren bijv. in de eerste helft linksback Haak en linkshalf Feijen slechts matig, doch kwamen in de tweede helft in topvorm. Vooral Haak was toen schier niet te passeeren. Ons elftal heeft toen verder gestreden ,,To the bitter end" en ondanks de tegenspoed hard en fair blijven doorwerken en wat kan men onder zulke omstandig heden meer verlangen? Zondebokken zoeken zou onredelijk zijn, zelfs v. Deyck's zwakke spel op de linksbackplaats, kon men hem niet aanrekenen. Hij vervulde een taak, waarvoor hij zich zelf niet geschikt beschouwt, op nadrukkelijk verzoek van de elftallencommissie, die er evenmin als wijzelf een betere oplossing voor wist. Een oplossing in dien zin, dat Strijbosch de links- back- en v. Deyck weer een kanthalfplaats zou innemen, daaraan durfde men in een dergelijken belangrijken wedstrijd niet te beginnen. Wellicht dat de E.C. met de weer opgedane erva ringen voor oogen, Zondag a.s. tot voormelde omzet ting zal overgaan. Wim Anderiesen heeft weer een pracht partij ge speeld en met schier onuitputtelijke energie gestreden tot den laatsten trap. Doon en Strijbosch stonden hem waardig ter zijde,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3