mmmmmmmmmmmmmmmm, DERTIEN NOVEMBER, PAG. 68 - AJAX CLUBNIEUWS De beruchte „nacht van den dertienden November" moet voor ons Ajacieden nog niet zoo erg zijn, als dien „dag van den dertienden November 1932". Van het eerste tot en met het vijfde elftal kreeg klop. Maar vooral die nederlaag daar in IJmuiden zal ons nog lang heugen, 50, we hadden beter niet op kunnen komen. Aan het station was de stemming anders zoo goed, „Nou tabéh, dan ik groet je mijn schoon Amsterdam; de extra-trein staat al voor het perron, laat ons moedig zijn, straks vertrekt de trein, 't was maar prettig, dat niemand den uitslag nog kon." Ja, dat was zeker maar prettig, nu konden we ten minste nog lachen, nog een paar uurtjes heerlijk opti mist zijn. Niemand was bang voor den uitslag, en het was opmerkelijk, hoeveel tante's en andere nuttige familie-leden dien nacht gedroomd hadden, dat Ajax wel zou winnen. „Als je aankomt in IJmuiden, en de trein die houdt daar stil, en de wind snijdt om je ooren, ak'lig koud, en ak'lig kil, Als je slechts IJmuidenaren loopen ziet langs plein en straat, ga je eindelijk bedenken, wat je straks te wachten staat." In IJmuiden begon het dan ook al meteen minder goed, Koolhaas kreeg ruzie, niet zoo een doodgewone woordenwisseling met een doodgewoon mensch, neen, de anders zoo goedmoedige Koolhaas kreeg het maar het liefst met twee veldwachters aan den stok; je moet maar durven, gelukkig liep alles met een sisser af, maar wij op de tribune waren onrustig geworden. Toen kwamen de elftallen op het veld, en wij juichten, vier minuten later juichten wij niet, maar de Storm vogels aanhang; tot vlak voor rust hadden wij nog hoop, onze jongens waren sterker, maar Stormvogels scoorde nogmaals, en dat telde. Na de thee, die wij als kijkers natuurlijk niet kregen, wisten de Vogels nog driemaal te doelpunten. Jammer voor Hoeboer, die ondanks zijn verwondingen zoo moedig stand hield; jammer voor de andere spelers, die tot het einde ploeter den, om een beter resultaat te verkrijgen. Jammer, drie dubbel jammer, voor al wat rood-wit is, en wat zich zooveel van dezen wedstrijd had voorgesteld. Hulde echter voor de Stormvogels, die nu een betere kans dan ooit maken voor het kampioenschap. Verslagen zijn wij den trein weer gaan opzoeken, dwars door opgetogen IJmuidenaren heen, nergens waren Amsterdammers, en toch moeten er honderden meegekomen zijn. Ajacieden, meer dan ooit moet de clubgeest ons nu schragen, de eendracht heeft ons hecht en sterk ge maakt, maar het door onze voorgangers gewonnen ter rein mogen wij niet prijs geven, iedere Ajacied moet nu paraat zijn. Gelukkig waren er nog een paar leden, die genegen waren in Amsterdam het leed te vergeten, en zoodoende had den dag voor dit kleine ploegje menschen nog een prettig avondje tot besluit. JAMES. Geachte Ajaxfamilie, Gij allen zult zeker overtuigd zijn, dat ons eerste elf tal vooral in de aanstaande uitwedstrijden ook Uw steun van noode heeft. Toont, dat gij met ons Ajax medeleeft en dat gij Uwe vereeniging aan de spits wilt houden van het Nederlandsche voetbal. Bestuur en elftalcom missie zitten ook zeker niet bij de pakken neer, maar werken krachtdadig samen om een zoo sterk mogelijk elftal op te stellen. Zij zullen het dus zeer op prijs stellen, wanneer ook gij uw moreelen steun zult willen ver- leenen om deze competitie tot een goed einde te brengen. Wij willen ons er voor spannen om voor de wed strijden in Dordrecht, Enkhuizen en Rotterdam weer een tour per touringcar te organiseeren, waarvan de kosten voor deelname zijn gesteld op 7.p. p. voor genoemde 3 ritten. Hierbij zijn inbegrepen de onkosten voor den chauffeur, zooals fooi, eventueel diner en verdere. Alleen bij voldoende deelname kan dit plan natuurlijk doorgang vinden; dus Ajacieden, meldt U onverwijld aan bij eerst-ondergeteekende, die U gaarne alle ge- wenschte inlichtingen zal geven. Aanvragen, welke later dan 21 November echter binnen komen, worden beslist terzijde gelegd, daar ibegin December al D.F.C.Ajax gespeeld wordt. U weet, aan gezelligheid heeft het ons het vorige seizoen niet ontbroken, dus gaat U met ons mede en moedigt onze jongens aan. Met vriendelijke clubgroeten, J. G. CLUWEN, 2e Jacob v. Campenstr. 120h. (Z.). J. H. F. v. OVEREEM, Paramaribostraat 721 (W.). P. S. Op ons kantoor zijn wij beslist niet telefonisch te bereiken, houdt U daar s.v.p. rekening mede.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 12