BURGERLIJKE STAND» FELIX WILLEM VAN DE REDACTIE. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 67 keeren, had de Zeeburgia-kéeper nog geen kennis gemaakt met het ronde stuk leer. Totdat plots een vlugge aanval van onze voor hoede aan Westrik een kans bood, maar de ongelijke grond speelde hem parten. De bal werd gekeerd, weggewerkt, maar niet ver ge noeg en Dekeling scoorde met een fijn schot (10). Het offensief Van Zeeburgia was gebroken, Westrik scoorde zijn traditioneele goal en Dekeling strafte het slechte werken van den vijandelijken doelman af. 3In enkele minuten was het aspect van den strijd veranderd. In onze achterhoede klopte alles als een bus. Simon de Boer met flinke trappen resoluut opruimend, Dick Been een par tijtje spelend om te smullen, Hermsen safe als de Ned. Bank (voor de ponden-geschiedenis dan), Scharlau en v. d. Fluit werkend als terriers, de spil Beets nog niet voldoende, maar vooruitgaande. Zeeburgia houdt vol, schiet hard op doel, De Boer krijgt den bal tegen het hoofd en Hermsen is kansloos: de bal verandert van richting en 't is 31. Zou dit een ommekeer geven? Onze voorhoede geeft het ant woord. Westrik geeft een lange pass naar Schmidt op den vleugel (meer doen, linksbinnen!) een ren en de voorzet van onzen buiten man vindt alleen Ajacieden voor het doel. U kent Dekeling: 41 Een paar minuten later hetzelfde en Dekeling: 51. Rust. In de tweede helft is het spoedig door een strafschop 6—1. Been is de fabrikant. Dan maakt Dekeling weer twee doelpunten, beide buitenspel. Zoo beslist de scheidsrechter. Een dier doelpunten wil ik beschrijven en de annuleering er van is wel een bevestiging van hetgeen Koomen in het laatste Clubnieuws schreef over de scheids rechters van onze jeugdelftallen. Dekeling krijgt een mooie pass (wat stelt deze middenvoor zich altijd goed op!). Er klinkt geen fluitje, natuurlijk, geen kou aan de lucht. Dekeling ontwijkt den Zeeburgia-achterspeler, het fluitje van den scheidsrechter zwijgt. Terecht. Onze middenvoor schiet, maartegen de lat. Nog geen fluitje! De bal springt het veld in, Dekeling vangt op en scoort. Rrt, klinkt de fluit. Buitenspel oordeelt de onfeilbare. Begrijpt u het? Enfin, Dekeling maakt weer gebruik van een gat in de achter hoede en 't wordt 71. Dan is het de beurt van Zeeburgia en 't einde komt met 73. Egeman had op dit ongelijke veld weinig succes en Distelbrink was een nuttige schakel tusschen middenlinie en voorhoede. Goed gewerkt, jongens! Hulde. En volhouden. K. K. VAN DE VETERANEN. Het is onze „Ouderlingen" op dezen guren Zaterdagmiddag gelukt R.D.S. met niet minder dan 82 te verpletteren. Voor rust weet Jan de Natris met drie prima doelpunten Ajax een veilige voorsprong te verschaffen, jammer voor hem kan hij dit spelletje niet verder voortzetten, daar hij door omstandigheden buiten zijn wil genoodzaakt is nog voor de thee het veld te ver laten. Als de tweede helft begint blijkt ook Kuipers niet meer mee te doen en is deze vervangen door Koomen. Met 10 man gaat het echter ook uitstekend en reeds spoedig weet Van Os den stand tot 40 op te voeren. R.D.S. komt nu even hevig opzetten en ziet kans den achterstand tot 42 te verkeinen (het laatste doelpunt met medewerking van doelman Ziegeler). Verder is Ajax alleen aan bod, v. d. Brink maakt het vijfde, v. Gelderen het zesde, en Koomen het zevende doelpunt (uit een 'fraaien ingooi van De Jong). Nog is het onzen mannen niet genoeg en als Koomen den bal goed opbrengt, trekt hij keurig terug op v. Gelderen, die geen fout maakt en den eindstand op 82 brengt. JAMES. Davos, 30 Oct. '32. Waarde Vrienden, Van uit het land der sneeuw en zonne zend ik U allen mijn hartelijke groeten. Nu de competitie weer is aangebroken, wacht ik iederen Zondagavond met smart op de sportberichten uit Holland. Deze ontvangen wij pas 8 uur 40 min. en wanneer er dan een Ajax-over- winning te voorschijn komt, ben ik overgelukkig. Overigens is het hier heerlijk, de ijle berglucht doet wonderen, al gaat natuurlijk je Heimat boven alles. Ook hier in het sanatorium wordt sport beoefend, ten minste voor de gelukkigen, die daar aan mee mogen doen. 't Is een soort hockey, ze geven 't hier den naam van Crocket. Dan is er een uitgebreide bibliotheek in ver schillende talen. Meerendeel mijner medepatienten zijn Hollanders, ook de doktoren en verpleegsters. Wanneer er zon is (want deze is hier ook niet altijd) lig ik op het terras met mijn naakte body te zonne-baden. Dit is verrukkelijk, je voelt de zon tot in je beenderen. Wel ben ik na het zonnebad afgemat, doch dat is een ge woon verschijnsel. Nu, waarde vrienden, zal ik van Uw kostbaren tijd niet meer in beslag nemen. Ik dank hier tevens, ook namens mijn vrouw, al diegenen, die hebben bijgedragen en wien geen moeite te veel was om mijn herstel te bespoedigen, voornamelijk de heeren Koolhaas, De Jongh, Roodenburg en A. Vunderink. Verder de hartelijke groeten en tot kijk- Uw vriend JOOP RIJNDERS. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon W. F. DUKKER M. A. DUKKER—SCHMIES Met hartelijke gelukwenschen. (Red. Ajax Clubnieuws.) Ons volgend nummer zal Donderdag 1 December verschijnen. Copie liefst zoo vroeg mogelijk, doch uiterlijk Dins dag 29 November vóór 8 uur in te zenden aan het redactieadres: Brederodestraat 75.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 11