PAG. 66 - A J A X CLUBNIEUWS voorkomen. De linksbuiten der gasten ging zijn boekje nog al eens te buiten, waartegen de scheidsrechter absoluut onvoldoende op trad. Een weifelen bij een van ons werd noodlottig. De toege- speelden bal zette de midvoor in een doelpunt om. Hard werkte Ajax nog om gelijk te maken, maar het bleef bij 21 voor Alc. Victrix. 't Is jammer, jongens, dat het ons zoo tegenloopt. We zijn nu bijna aan de helft van de competitie en we hebben nog niet veel puntjes binnen. Maar laten we hopen, dat de tweede helft beter fcal worden. Zondag a.s. V.V.A. II. Die kan gewonnen worden we zullen ons best doen. All right. SUNIT. VAN HET „VIJFDE". R.C.A. IIAJAX V 1—1, Op een boerenkoolveld, de naam voetbalterrein niet waardig, is R.C.A. II er in geslaagd een gelijk spel te bevechten. Het veld was het beste te vergelijken met een stuk ongeploegd bouwland, zoodat goed voetbal onmogelijk was. Ziedaar de verkla ring van ons gelijke spel. Nu was misschien nog wel een beter resultaat mogelijk geweest, als onze voorhoede maar niet zoo peute rig kort gespeeld had. Vooral Joop Diepgrond niet zoo pingelen, boy, open spel is het beste. Over het verloop van den strijd kan ik kort zijn. Onze jon gens zijn 3/4 gedeelte van den wedstrijd in de meerderheid geweest, doch konden, door het verdedigende spel van R.C.A. maar één doelpunt maken, dit doelpunt werd gemaakt door J. Diepgrond na goed doorzetten van Bartelsman. Nog voor de rust echter wist R.C.A gelijk te maken. Na de rust het zelfde beeld, een strijd van Ajax-voorhoede tegen de R.C.A.- verdediging bestaande uit 6 a 7 spelers, maar in den stand komt geen verandering meer, KRABBELAAR. AJAX V—W.M.S. II 0—1. In een vlot gesipeelden wedstrijd is W.M.S. er in geslaagd ons de eerste nederlaag toe te brengen. Er werd forsch, doch volkomen fair gespeeld. Als de scheidsrechter beginnen fluit, trapt Ajax af met den sterken wind in den rug, Onze jongens zitten direct voor het vijandelijk doel, doch de verdediging van W.M.S. blijkt goed in vorm te zijn, zoodat doelpunten uit blijven, W.M.S, raakt nu beter ingespeeld en onderneemt eenige tegenaanvallen, welke niets opleveren. De strijd gaat nu gelijk op en als ieder verwacht, dat de eerste helft zal eindigen, zoo als ze begonnen is, weet de rechtsbuiten van W.M.S. de bal hoog voor te zetten, de wind drijft de bal van doel af, voor de voeten van de linksbuiten, deze aarzelt niet en met een hard schot weet hij zijn clulb de leiding ite geven, 01 Onze voor hoede onderneemt nog eenige aanvallen doch de rust breekt aan met onveranderden stand, Tijdens de rust merkte de heer Delsen terecht op, dat W.M.S, qua elftal veel beter was als wij, doch we besloten er alles op te zetten. Dit gebeurde ook want er volgden eenige felle aanvallen op het W.M.S.-doel, doch ettelijke kansen wer den verknoeid zoodat doelpunten uitbleven. Ook W M.S. wist geen doelpunten meer te maken zoodat het einde kwam met een 10 nederlaag, hoewel een gelijk spel alleszins verdiend geweest zou zijn. KRABBELAAR. A JAX VI—O.V.V.O. III 3—3. In dezen wedstrijd hebben we onnoodig een punt verspeeld, door het missen van ettelijke kansen, al moet ik daar dadelijk aan toevoegen, dat de diverse foutieve -scheidsrechterlijke be slissingen ons o.a. 2 goede doelpunten kostte, terwijl wij van onzen kant zorgden, dat O.V.V.O, heel goedkoop aan twee van haar doelpunten kwam. Voor rust trapte Kemper eenmaal in eigen doel, terwijl na rust Dreesde zoo ongelukkig was den bal in eigen doel te stompen. Dergelijke omstandigheden werken natuurlijk deprimeerend, maar gelukkig was dit maar even merkbaar en hebben we, na korten tijd met 32 achter gestaan te hebben, ten slotte toch nog een gelijk spel gefor ceerd, zoodat we nog steeds ongeslagen de leiding behou den Maarlaten we voor alle zekerheid toch maar af spreken een beetje flinker aan te pakken. OPTIMIST. AJAX 7—OLYMPUS 2 4—1. De langzamerhand traditioneele regen was ditmaal weggebleven en onder voor voetbal goede weersomstandigheden hebben wij onze vierde overwinning in de wacht gesleept, Deze overwinning is echter voor een groot deel te danken aan het keurige werk van onze achterhoede, Henk en Hartog hebben best gespeeld en Dade was, ondanks een blessure, een struikelblok voor de snelle voorhoede van Olympus. Wat de voorhoede betreft, deze hield voor de rust het spel te peuterig, hetwelk juist een kolfje naar de hand was van de trap- vaste achterhoede der tegenpartij. Na de rust liet zij dit systeem varen en werd er afwisselend- long- en shortpassing gespeeld en lieten de doelpunten ook niet op zich wachten. De middenlinie was zoowel verdedigend, als aanvallend op haar post. Voor de rust waren de partijen goed aan elkaar gewaagd en behielden de resp. verdedigingen afwisselend de overhand. De sen satie van deze periode was een buitengewone redding van Henk, het was geweldig hoor! Na de thee (plus letterbanket van Fontaine) pakte Ajax direct flink aan en door 2 goede doelpunten van Fontaine (die wordt langzamerhand onze goalgetter) hadden wij spoedig een 20 voor sprong, waaraan Takes met een goed schot een derde goal toe voegde. Olympus blijkt het nog niet op te geven en na een doel- worsteling slaagd de linksbuiten er in een verdiend tegenpunt te maken. Onze achterhoede, goed bijgestaan door de middenlinie, weerstaat verder den druk en wanneer Bruyntjes no. 4 in de touwen jaagt, is spoedig het einde daar van een in uitstekende verstandhouding gespeelden wedstrijd. Rest mij nog te vermelden, dat onze supporters zich braaf weer den. YRREF. Dat lijkt ons 'n gezellige boel bij het zevende; we komen spoedig eens op visite. Red. Aj. Cl. JUNIOREN: ZEEBURGIA A—AJAX A 3—7. Zouden deze Junioren, onze Spes Patriae, na eerst Spartaan, Volewijckers en A.F.C. geklopt te hebben, ook zegevierend uit den strijd tegen Zeeburgia te voorschijn komen? Niet gaarne zou ik deze vraag in de eerste 10 minuten van de ontmoeting toestemmend beantwoord hebben. Wat zaten de Zeeburgers er op? En wat had ons achtertrio het druk. Maar ook: wat werkte het goed. Het klopte achter; maar was die hevige druk te weerstaan? Terwijl Hermsen zeker 10 maal de handen had moeten gebruiken om den bal te mmmmmmmmmm/mmmmmmmmmmmmm

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 10