AjAX CLUBNIEUWS W/s PAG. 55 mmmmmmmmmw/wmmmmmmmmmmmy/A AJAX— V. B. W. Op 29 October moesten onze veteranen slag leveren tegen de rood-zwarte Burgerweezen. Liet het weer zich in den beginne nog al droog aanzien, later werden de hemelsluizen dusdanig opengezet, dat de scheidsrechter den wedstrijd eenigen tijd moest onderbreken. Na deze vochtige inleiding dient erkend, dat onze spelers zich in het begin door den grooten roep, welke den weezen voorafgegaan was, hebben laten beïnvloeden. Vrij spoedig wisten de tegenstanders zich een 2O-voor- sprong te verzekeren. Hierna was het echter met hun overwicht gedaan en werd door ons een tegenpunt gescoord. Een schitterend schot van Rinus Brink, dat van den doelpaal terugstuitte, verdient vermelding. Na de thee scoorde V.B.W. spoedig haar derde doelpunt, waarna wij een penalty kregen toegewezen; waarvoor, weet ik niet. Van Os schoot echter tegen den paal, zoodat dit buitenkansje ons ontging. Wel maakten wij nog een doelpunt. Terwijl V.B.W. ten slotte van een misverstand gebruik maakte en haar vierde doelpunt scoorde. Spoedig hierna klonk het eindsignaal en de Burgerweezen hadden verdiend gewonnen. Vermelden wij ten slotte nog even het prima doelverdedigen van Schaffer, die Ziegeler verving. J. K. AJAX 7—W.M.S. 4. Wie had dat kunnen denken, met de rust 00 en de eindstand 71 in ons voordeel. Maar wat hebben wij er voor gewerkt, hè jongens? Voor de rust waren wij goed tegen elkaar opgewassen en ver keerden de doelen beurtelings in gevaar. Karei Meyer was in besten vorm en zwom door zijn doel, dat het een lust was. Tijdens de rust kreeg Pluvius het op zijn zenuwen en besproeide Moeder Aarde rijkelijk, zoodat wij op een sappig veld verder speel den. Onze voorhoede wist den stand weldra op 10 te brengen, doch door een misverstand in onze verdediging maakte de midvoor van W.M.S. gelijk. Er werd nu een schepje opgelegd en thans bleek pas recht wat uithoudingsvermogen vermag. Keurig ging de bal van voet tot voet, er werd niet gepingeld en onze vleugels zorgden door mooie voorzetten voor de noodige scoring-kansen. Succes sievelijk brachten Fontaine, Takes en v. d. Wateringen den stand op 7—1. Gaat zoo door mijn zonen en we worden KampSt. St. Het was een fijne wedstrijd en een prettige tegenpartij, fair en sportief. YRREF. WEDSTRIJDPROGRAMMA'S. Zondag 6 November a.s. K.N.V.B. Ajax IWest-Frisia I. A.V.B. H.F.C. II—Ajax II, R.C.A. 2—Ajax 5. West-Frisia IIAjax III. Ajax 6Animo 2. Oranje Zwart IIAjax IV Ajax 7Olympus 2. Junioren. Adspiranten. Zeeburgia aAjax a. Ajax aVolewijckers a. Ajax b—S.D.W. a. D.W.S. b—Ajax b. DE TAAK VAN EEN CENTERHALF N verband met de nogal uiteenloopende meeningen over de taak van een midhalf, geef ik onderstaande meening weer van een der beste en bekendste centerhalfs uit Enge land, n.l. O'Dowd van Ghelsea. Hij begint met te vertellen, dat een center- half nooit mag vergeten, dat hij in de zuivere beteekenis van het woord een spil is en zich ten alle tijde als zoo danig moet handhaven. Absoluut de belangrijkste taak is, het voortdurend in; de gaten houden van den midvoor der tegenpartij. Deze taak is voor de meesten voldoende. Indien hij echter na dit te doen nog kracht en energie over heeft en dit behoort hij zeker te hebben is er voor hem nog werk plenty, maar vergeet nimmer het bekende „Safety first". Een kant-half heeft in een opzicht ongetwijfeld een voordeel boven een centerhalf. Hij kan zich veel vrijer bewegen tusschen de voorhoede. Er was een tijd, dat een centerhalf dit ook kon doen. Tegenwoordig echter met den veranderden buitenspelregel is het zaak, dat hij constant achter de middenlijn van het veld blijft en zich nimmer te ver verwijdert van den midvoor der tegenpartij. Een goede centerhalf behoeft nooit werk te zoeken! Een voorname taak is zeker het breken van den aan val der tegenpartij. Teneinde in het bezit der bal te komen is een onmiddellijk en krachtig aanvallen noodig. Nooit wijfelen. Indien een speler een bal toegespeeld krijgt, tracht dan altijd eerder bij den bal te zijn dan hij of hinder hem tenminste gebruik te maken van zijn balcontröle. Indien hij echter eerder in het bezit van den bal is, wat natuurlijk ook gebeuren kan, gun hem dan geen tijd om zijn aanval op te zetten. Er zijn ver schillende methoden van aanvallen. Veel hangt echter af van het kaliber van den tegenspelenden midvoor. Bij den een is het beter recht op te blijven en aan te vallen met beide voeten („blokken"), bij den ander daaren tegen is het zich laten vallen op een knie en vervolgens met den zool der schoen den bal spelen de meest succes volle manier om in het bezit van den bal te komen. De laatste methode vooral vereischt echter flinke training, daar het absoluut noodzakelijk is zich onmid dellijk te herstellen en bij den bal te zijn, voordat een ander komt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 7