verhagen PAG. 54 A J AX CLUBNIEUWS K.F.C. 2—AJAX 3 2—2. ERWIJL Ajax I in de Meer met 72 van K.F.C. I won, behaalde „Het Derde" in de Koog een gelijk spel tegen K.F.C. II. Ajax III had van 't Huil weer op de linksback-plaats en Hetebrij was in de voorhoede vèr- vangen door Louwaard. Om even over half drie trqpte K.F.C. af. Onze ver dediging kreeg direct volop werk en moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Doch de Rood-Witte-voor- hoede zat ook niet stil en eenige goede schoten vlogen rakelings over of naast, terwijl ook de K.F.C.-doelman goed werk verrichtte. Na ongeveer 15 minuten spelen nam de thuisclub de leiding. Uit een voorzet van links kopte de rechtsbinnen keurig en onhoudbaar in. 10. Even hierna maakte Ajax uit een doel worsteling door Louwaard gelijk. 11. Het spel ging hierna geruimen tijd heen en weer waarbij de doelen om beurten in gevaar verkeerden. Nog voor de rust wisten de gastheeren de leiding te hernemen, toen zij van een missen in de Ajax-achterhoede profiteerden: 21. Tijdens de thee werd afgesproken, dat de zaken eens flink aan gepakt zouden worden en zoo zette Rood-Wit de tweede helft dan ook in met een tempo, dat K.F.C. niet kon volgen. Met een beetje meer geluk bij het schieten zouden doelpunten zeker niet uitgebleven zijn. Wel maakte van Laar voor ons gelijk, doch dit doelpunt werd door den scheidsrechter geannuleerd wegens buitenspel, hoewel er van buitenspel op dat moment geen sprake kon zijn. Vijf minuten voor het einde kreeg „Botje" het leder van rechts toegespeeld en met een schuiver passeerde hij den Kooger-doelman. 22. Aan beide kanten werd nog hard gewerkt om het winnende puntje, doch noch gasten noch gastheeren slaagden er in dit te scoren, zoodat het einde kwam met een verdeeling der punten. AJAX 3—T.O.G. 2. Eindelijk dan onze eerste overwinning: met 62 werd T.O.G. 2 op ons veld geklopt. Over ons veld gesproken, 't was verschrikke lijk: plassen en modder, modder en plassen. Maar T.O.G. wilde spelen en de scheidsrechter, óch, die voelde er ook wel wat voor, dus spelen. Maar goed voetbal was natuurlijk onmogelijk. Mooie lange trappen langs den grond naar de vleugels bereikten hun doel of te snel of heelemaal niet. Kortom 't was een modderpartij, die het Derde nog lang zal heugen. Ajax had invallers voor Nieuwen- huyzen en van 't Huil, waarvoor resp. Brave en Paternotte speelden. Om even over twee uur „dreef Louwaard af". Toch speelde T.O.G. voor de rust beter dan Ajax. Onze verdediging kreeg dan ook han den vol werk, doch wist voorloopig stand te houden. Na ongeveer 20 min. spelen, nam T.O.G. de leiding. Kort voor half time echter zette „Botje" een voorzet van v. Laar keurig in, In de rust besloot de scheidsrechter den wedstrijd te staken. Daarna „voelde" hij er echter wel weer wat voor om door te spelen. De spelers waren nu toch smerig, dus dan maar spelen. In de tweéde helft kreeg Ajax al spoedig een penalty tegen, die in een doelpunt werd omgezet (1—2), maar al spoedig had Botje op keurige wijze den gelijkmaker gescoord (22). Nu kwam het Derde pas los. Prachtige doelpunten van v. Laar brachten den stand op 4—2, waarna weer even werd gestaakt voor een stortbui. Direct na de hervatting gleed een schot van Eichelsheim onder den T.O.G.- doelman door, waarna v. Laar er tenslotte met een geweldigen kogel 6—2 van maakte, waarmede het einde kwam. A.s. Zondag naar Enkhuizen, lui. Tanden op elkaar, hoor! SUNIT. VAN DE VETERANEN. Zaterdag 22 October hebben onze „halfwas-bejaardën" met den oneven goal van Africana gewonnen. Wie gedacht mocht hebben, dat dit elftal uit kleurlingen of erger nog uit menscheneters zou bestaan, heeft het wel erg mis gehad. De Africaners waren minstens zoo blank als onze spelers en van event, woestijnbeenen was geen sprake, daar zij zich buitengewoon goed aan het gladde veld wisten aan te passen. Door het harde werken van Koomen en het goede schieten van Brink komt Ajax reeds spoedig met 20 voor te staan. Beide par tijen scoren hierna nog eenmaal en dan is het rusten. Na de thee valt Africana fanatiek aan en weet, dank zij een paar goede doel punten zelfs met één goal voor te komen. (34). Dan weet Kemp de Boer op fantastische wijze een voorzet van Schaffer in het doel te werken, waarmede de stand wederom gelijk is. Als er nog een paar minuten te spelen is, en iedereen reeds op een gelijk spél rekent, loopt Bakker stug op een bal door, en zonder dat hij het geloof ik zelf weet, gelukt het hem de winnende, goal in het n?t der Africaners te jagen. (54). Een leuk partijtje met een prettige uitslag, alleen moet Bieshaar bedenken, dat hij in het veld staat als voetballer en niet als veldpredikant. Ieder doet zijn best en vooral voor onze befaamde Zaterdagmiddag-combinatie moet genoegen hoofdzaak zijn. Als veteranen-journalist, of zooals men mij ook reeds noemt, als „oudheidkundige", heb ik de oude garde Zondag in Haarlem tegen de gelijknamige club zien spelen. Vóór het begin maakte Reynolds even de leeftijdsbalans op en reeds dachten wij een nieuw record te kunnen noteeren, toen Cor Vlieger als laatste man het moyenne een geduchte knauw gaf. Ver der dan 401. jaar konden we het nu niet brengen, een totaal, wat nog behoorlijk is, als men nagaat hoeveel adspiranten hieruit te maken zijn. Ajax pakt direct goed aan en vooral het goede spel van Lucas (meer bekend als „Kippie") en de Natris valt op. Laatstgenoemde weet dan ook tweemaal keurig te doelpunten. Nadat Elzenga hard tegen de lat heeft geschoten, mag hij een corner nemen, welke de Haarlem-keeper in eigen doel werkt. (30). Onze achterhoede, de Boer, Couton en Pelser, heeft weinig moeite met de weinige Haar lem aanvallen en Ajax blijft dan ook stukken sterker. Verder dan een 4e doelpunt, op buitengewoon fraaie wijze door de Natris in gekopt, weten onze mannen het echter voor rust niet te brengen. Na rust heeft Lucas ook eindelijk succes met zijn schoten en hij weet de stand tot 60 op te voeren. Onze spelers vinden het dan welletjes, en den Haarlem-middenvoor weet den eindstand tot 6-2 te verkleinen. 's Middags heb ik het eerste zien spelen. Jammer dat het zoo regende; anders had het tenminste nog mooi weer geweest. Nu was alles somber, tot 's avonds in Amsterdam toe, waar ik de Cetem, zonder de gebruikelijke aanbeveling, moest koopen. Zelfs stond hier nog foutief in, dat de veteranen verloren hadden. Bah, wat was het een weer weer, het was zonde voor je goed goed. „Nog tweemaal tegen Stormvogels", alléén hierdoor heb ik mijn goede humeur weten te bewaren. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6