LANGS DE LIJNEN, A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 53 Hierna was S.D.Z. 'n geslagen elftal. Met regel matige tusschenpoozen volgden eenige fraaie gescoorde doelpunten elkander op en eerst toen de stand 80 was kwamen de S.D.Z.'ters wat op adem en konden hun eenig tegenpunt scoren. Ajax 6 deed weer uitstekend werk door met 52 van Avanti te winnen. 3 gespeeld, 3 gewonnen; 20 goals vóór en 4 tegen. De redactie houdt zich voor verdere leveranties aanbevolen! Ajax 7 bleef eveneens het pad der overwinning ge trouw en klopte W.M.S. 4 met 71. Onze verslaggever Yrref begint al zoo n woordje te fluisteren, dat met K begint. Wees voorzichtig, amice! Roep niet ,,Ho!" voor je over de brug bent! We wilden hiermee onze Kroniek besluiten, doch hadden het vage gevoel, iets vergeten te hebben. Dat „iets'' bleek Blauw-WitAjax te zijn, waarmee wel afdoende bewezen is, dat deze ontmoeting geen „gebeurtenis" geweest is. Het was een aardige oefenwedstrijd, waarin het beste elftal dat was Ajax onbetwistbaar won. Vóór de rust werden de zaken wat al te kalm aangepakt, doch na de hervatting werd het tempo aanmerkelijk ver hoogd en de 01-achterstand in een 41-overwinning omgezet. De belangstelling van !het publiek viel, gezien het mooie doel, waarvoor gespeeld werd, geducht tegen. Was het daardoor, dat het echte AjaxBlauw-Wit- cachet weg bleef? Slechts zoo nu en dan kwam er eens wat leven in de brouwerij, doch een echte RoodwitBlauwwit-strijd was het niet, nóch bij de spelers, nóch bij de supporters. VAN DE REDACTIE. Ons volgend nummer zal verschijnen op Donderdag 17 November. Copie in te zenden aan het redactie adres, Brederodestraat 75, vóór Dinsdag 15 November 8 uur. CORRESPONDENTIE. Pa Olie en v. P.; Uw verslagen moesten helaas wegens plaatsgebrek blijven liggen. Volgenden keer aan U de voorkeur! Jeugdvoetbal. Op 23 October hebben de weergoden zich over de jeugd ontfermd en onder stralend weder kon het pro gramma geheel worden afgewerkt. Beginnen wij bij onze Junioren A. Zij moesten bij A.F.C. op visite en boekten hun derde overwinning. Met 24 bleven zij overwinnaars, echter niet dan na flink aanpakken. Dekeling opende de score na goed doorzetten, waarna A.F.C. een tegenpunt maakte, ech ter onzes inziens uit een geheide buitenspelpositie. Door onze jongens werd het spel te veel op het middenveld geconcentreerd, waardoor A.F.C. vele aanvallen kon onderbreken. In de rust gaven wij den spelers den raad meer op de vleugels te spelen, zoodat zij nadien steeds in de meerderheid kwamen. Onze spil was wat te lang zaam. Hij zal meer dienen te trainen, speciaal sprinten, jong, dat zal je spel ten goede komen. Successievelijk werd de score opgevoerd tot 24, waarna het einde kwam. Wij willen echter niet eindigen zonder gememo reerd te hebben, dat de scheidsrechter niet voor z'n taak berekend was. Off-side bleek voor hem een raad seltje, terwijl ook andere beslissingen aanvechtbaar waren. De manier, waarop hij een schitterend doelpunt van ons ongeldig verklaarde, verdient de vermelding. Onze linksbuiten liep na een goed aangegeven bal hier mede naar de goal en schoot in. De bal werd door den keeper weggestompt voor de voeten van onzen links binnen en deze schoot keurig in; wegens off-side werd dit doelpunt ongeldig verklaard. De A.V.B. dient m. i. goed toe te zien, welke scheidsrechters voor de junioren- afdeeling worden aangewezen. Er wordt meestal beter gevoetbald dan in menige hoogere afdeeling. Bovendien komen uit deze afdeeling veelal spelers met prima capa citeiten, dié door onjuiste arbitrage gedupeerd worden en hun heil zouden kunnen gaan zoeken in minder ge- wenschte practijken. Paedagogisch is hier door boven- genoemden bond dus veel werk te verrichten. De B-junioren boekten eveneens een overwinning. Zij wisten namelijk de D.W.S.-ploeg met 41 te ver slaan. De A-adspiranten vielen jammer genoeg even uit den toon. Met 63 verloren zij van de A.F.C.-adsp. Met de rust hadden zij reeds een achterstand van 51. De voorhoede zag zich dus voor de moeilijke taak geplaatst dezen achterstand in te loopen, hetgeen haar slechts gedeeltelijk lukte. De B-adspiranten trokken naar den Polder en wisten tegen de Spartaan een gelijk spel te bevechten (22). J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5