PAG. 52 - AJAX CLUBNIEUWS Iseger en Verwaal vonden we van dit quintet de besten. Het blijft echter een vraag, wat deze „licht gewicht "-voorhoede zal presteeren tegen 'n pootige op den man spelende verdediging. Tegen hun eigen defen sie zou het hun stellig niet zoo gemakkelijk gelukt zijn hun spel te ontplooien! Wat dat betreft, waren ze er beter aan toe dan onze aanvallers, die, zoodra ze den bal hadden, fel op hun huid gezeten werden. De penalty, die Haarlem veroorzaakte, was vrij over bodig. Op een moment, dat geen directe scoringskans voor ons aanwezig was, werd v. Reenen, zonder dat hij in het bezit van den bal was, radicaal onderste boven geloopen. En dat na een week van propaganda voor veilig verkeer! Behalve dan 't gemis aan „fighting spirit'' vielen er geen bepaalde oorzaken voor onze nederlaag aan te wijzen. Ons team faalde als zoodanig. Slechts enkele spelers waren in vorm. Dat waren Hoeboer die geen der vijf tegenpunten had kunnen voorkomen en Diepenbeek. Ook Wim Anderiesen's prestatie mocht er wezen. De weinige steun, die hij genoot in aanmerking ge nomen, heeft onze spil gedaan wat er gedaan kon worden. Ajax II behaalde een 31 overwinning in haar uit wedstrijd tegen Zeeburgia II. Onze reserves konden niet den supervorm, dien zij tegen Haarlem II ontwikkeld hadden, benaderen, doch dit moet, zooals we vernamen, grootendeels aan het zeer slechte veld geweten worden, dat zich voor het specifieke Ajax-spel, absoluut niet leende. De rust ging in met een 01 achterstand. Na de hervatting maakte Wijngaarden gelijk en gaf ons daarna de leiding. Vogel bracht tenslotte met een derde goal de over winning in veilige haven. Ajax III heeft 'n fraaie prestatie geleverd door in haar uiterst zware af deeling uit twee wedstrijden drie punten te bemachtigen. In de Koog behaalden onze jongens een zeer ver diend gelijk spel tegen K.F.C. II en Zondag j.l. werd T.O.G. II met 62 geklopt. Na een 01 achterstand maakte Botschuyver in de eerste wedstrijdhelft voor ons gelijk. Na de hervatting kwamen onze jongens opnieuw achter te staan door een penalty, die de tegenpartij goed benutte. Botschuyver maakte opnieuw gelijk, waarna Eichels- heim en v. d. Laar den stand tot 62 opvoerden. Ajax V zagen we Zondag 23 October in actie tegen S.D.Z. II. Ons „Vijfde" maakte 'n goeden indruk. Keeper Schol deed z'n werk naar behooren, stopte zelfs 'n penalty. Diepgrond Sr. en Brouwer vormden een solide back linie, die geen onnoodige risico's nam en het principe „weg is weg" huldigde. De middenlinie vonden we het sterkste deel van het elftal. v. Keulen speelde een tactische spilpartij en werd geflankeerd door twee kanthalves van sterk uiteen- loopende spelopvatting. Neubauer is 'n ware terrier. Z'n vasthoudendheid ondersteund door z'n stevige body maakt hem tot 'n lastig te passeeren tegenstander. Geheel anders was de stijl van rechtshalf Knaack, wiens techniek ongetwijfeld op hooger peil staat, doch de voordeelen daarvan dikwijls teniet doet door het te mooi te willen doen. Tempo, boy! En niet onnoodig samenspelen met den spil! De voorhoede kon ons vóór de rust geen voldoening schenken Bartelsman miste de onontbeerlijke „Dash" en het binnentrio kwam te langzaam in actie. In de tweede helft vlotte het veel beter en kwam vooral Haentjes Dekker goed op dreef. Posthuma speelde in beide wedstrijdhelften uitste kend. Die begreep ten volle de waarde van tempovoor deel en wachtte zoowel met voorzetten als met schieten geen moment te lang. Aanvankelijk zat er meer spanning in den strijd dan den 91 uitslag doet vermoeden. S.D.Z. begon met eenige overrompelend snelle aan vallen, welke echter niet meer resultaat opleverden dan eenige corners en... 'n penalty, welke laatste ons 'n arbitrale dwaling toescheen. Schol stopte den strafschop keurig. Z'n collega aan den anderen kant kon hem dit kunst stukje niet nadoen. Toen de scheidsrechter ten tweede male ongemoti veerd naar de witte plek wees, voltrok'v. Keulen rustig het vonnis. 10. Kort voor de rust vergrootte Diepgrond onzen voor sprong tot 20. De tweede helft werd door onze jongens overwel digend ingezet. Bartelsman verlakte de S.D.Z.-verdediging met 'n keurige schijnbeweging, doch z'n goed aangegeven voorzet werd door Dekker naast geschoten. Even later herstelde deze z'n fout door met 'n pracht- koqel no. drie in de touwen te jaqen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4