PAG. 50 A J A X CLUBNIEUWS en de vrijwel beslissende vierde goal van Ajax werd gescoord. AJAX—K.F.C. LET OP DE KLEINIGHEDEN! Goede schakers hebben de gewoonte eiken zet te noteeren, om dan na het einde der partij gelegenheid te hebben tot een critische nabeschouwing. Het is jammer, dat zooiets bij het voetballen niet mogelijk is. Ware dit wel het geval, dan zou Piet van Deijck in z'n, notities hebben kunnen leeren, dat hij tegen K.F.C. bijna het slachtoffer geworden was van z'n te groote welwillendheid. Het gebeurde n.l. in de eerste spelhelft stand 21 dat dicht bij onze verdedigingslijn de bal ,,Uit" ging. v. Deijck ging bereidwillig den bal halen en gooide deze den wachtenden K.F.C.'er toe. Deze maakte van de situatie een even snel als nuttig gebruik, door onmiddellijk in te gooien, nog vóór v. Deijck weer terug in het veld was. De, zij het dan zéér korte numerieke minderheid, werd ons bijna noodlottig! K.F.C.'s rechtervleugel had vrij spel en een seconde later ketste de bal van onze deklat in het veld terug. Het had de gelijkmaker kunnen zijn, met wellicht merkbaren invloed op het geheele spelbeeld. Bij onze tegenstanders dat bedoelen wij in alge- meenen zin en slaat niet op K.F.C.-zien we zoo nu en dan juist het omgekeerde van wat v. Deijck deed, n.l. bij uitbal of vrijen schop het leder opzettelijk weg trappen of gooien, met de bedoeling den tegenstander zoolang op te houden tot zij zelf weer 'n gunstige positie ingenomen hebben. Dat laatste zouden we stellig niet onzen spelers wil len aanbevelen, doch al te groote tegemoetkomendheid, zooals v. Deijck betrachtte, evenmin. Een tweede wedstrijdmoment mag eveneens wel aan de vergetelheid ontrukt worden. Toen de stand 32 was en de strijd in de beslissende phase kwam, kregen we een vrijen schop te nemen. Onmiddellijk werd deze door Doon genomen; tus- schen het fluitsignaal van den arbiter en het weg trappen van den bal verliep slechts een fractie van 'n seconde. De Koogsche verdediging werd totaal overrompeld We geven toe, dat het een zonderlinge manier is om een beschouwing over een voetbalwedstrijd met twee fragmenten uit geheel verschillende wedstrijd- deelen in te leiden. Als excuus kunnen we aanvoeren, dat de wedstrijd zelf ook een zonderlinge was. Toen na 8 min. van subliem Ajaxspel, waarin tempo en techniek tot groote hoogte kwamen, v. Reenen en Jurriaans in een halve minuut twee goals scoorden, scheen aan een klinkende Ajaxzege geen twijfel meer mogelijk. M'n dochterje, die voetbal nog wel eens als een rekensommetje opvat, rekende uit, dat het 1000 kon worden. Het afwerken van een rekensom is echter aan minder verrassingen onderhevig dan een voetbalwedstrijd, vooral als men taaie tegenstanders tegenover zich heeft als de stoere K.F.C.'ers Wat niemand vermoedde en ook in tegenspraak schijnt te zijn met den einduitslag, 72, gebeurde. Het werd een uiterst spannende partij voetbal, die pas in het laatste kwartier volledig beslist werd. Na de 20 voorsprong bleef het hooge tempo, dat onze menschen ingezet hadden, nog slechts korten tijd gehandhaafd. In die periode bleven een paar fraaie kansen, om den voorsprong op te voeren, onbenut. Dat werkte mis schien wat teleurstellend op onze aanvallers, geleidelijk bekwamen de Koogers van den eersten schrik en kregen meer vat op het Ajax-spel. Wel bleef Ajax den boventoon voeren, vooral dank zij het betere positiespel, doch de Koogsche aanvallen kregen een steeds gevaarlijker karakter en vooral toen Kruiver met een diagonaal schot den achterstand ver kleind had, werd het meer en meer 'n spel met wis selende kansen. Keurig verdedigingswerk aan beide kanten, was de oorzaak, dat de ruststand tot 21 beperkt bleef. De tweede helft was er een met hindernissen. Nauwelijks waren eenige minuten gespeeld en ook in deze korte periode was het spelbeeld gunstig voor ons toen een striemende regen neersloeg en scheids rechter Lissauer tot een onderbreking van den strijd besloot. Een dergelijke onderbreking is in den regel niet in ons voordeel en wgs dat zeker niet in dezen strijd. De Koogsche ploeg was qua techniek en positiespel stellig de minst sterke en moest, om tot hetzelfde resul-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2