We&9tbud. AJAX CLUBNIEUWS PAG. -II VAN „HET DERDE". Twee nederlagen tegen W.F.C. II en V.S.V. II. ONDAG 9 October. Het zit „het Derde" den laatsten tijd niet erg mee. Werd verleden week in Wormer- AU veer met 32 verloren, vandaag was het V.S.V. II J2|UA(^ die ons eenzelfde nederlaag toebracht. Tegen W.F.C. II werd uitstekend gespeeld, maar onze jongens hadden pech. Ik kan U, tusschen twee haakjes, hiervan geen verslag geven, aangezien ondergeteekende voor Ajax II moest spelen. En vandaag is het ons ook weer erg tegengeloopen. Ajax verscheen in de volgende opstelling: Middendorp. Belmer, v. Munster. Bakker, Holtzappel, Nieuwenhuyzen. v. Laar, Eichelsheim, Hetebrij, Botschuyver, Reys. Direct na den aftrap wérd er flink aangepakt. Het spel werd «venwel te kort gehouden, waartegen de Velsenaren steeds konden ingrijpen. Toch gelukte het Eichelsheim ons na korten tijd de leiding te geven (10). Even later maakte de rechtsbinnen der tegenpartij met een hoog schot gelijk (11). Zoo ging het spel dan op en neer met Ajax iets in de meerderheid. Verschillende goede schoten werden gelost, waarbij het V.S.V.-doel een paar maal op wonder baarlijke wijze aan een doorboring ontsnapte. Tot vier maal toe trachten paal en lat redding en toen Hetebrij dan eindelijk, terwijl hij den keeper al gepasseerd was, hard inschoot, sprong de bal van den binnenkant der paal in het veld terug. Kort voor rust werd Holtzappel geblesseerd en verliet het veld zonder te waarschuwen. Van deze gelegenheid maakte V.S.V. gebruik om twee goals te scoren, zoodat we in half time met 31 achterstonden. Na de rust zaten de Velsenaren herhaaldelijk voor ons doel, doch de Ajax-verdediging was nu op haar post. Hetebrij gaf dan eens mooi door aan Reys, die den bal onder den vallenden doelman in het net schoot (23). Hard werd er hierna nog door Ajax gewerkt om dan tenminste nog maar gelijk te maken, maar het begeerde puntje bleef uit en zoo nam V.S.V. de beide puntjes mee naar Velsen. Wel zijn we nu intusschen een paar puntjes achtergeraakt, maar kom lui, we zitten niet bij de pakken neer, hoor. Je kunt nooit weten hoe een voetbal rolt en als het ons in de komende wedstrijden een beetje meeloopt, zullen overwinningen niet uitblijven. SUNIT. AJAX VII—HERODIA II 3—0. Zondag 2 October speelden wij met onderstaand elftal, onder begunstiging van storm en regen, onzen eersten competitiewedstrijd. Bonneveld. Kareis, Dade. v. Zutphen, v. Eisden, Dukker. Pieters, v. Wateringen, Bruyntjes, Takes, Fontaine. We verloren den toss en kregen het zoeltje mee, wat Fontaine aanleiding gaf een weddenschap aan te gaan, n.l. binnen 5 minuten Ir0. Het duurde echter ruim een half uur voordat Bruyntjes er in slaagde ons eerste goaltje van dit seizoen te scoren. Verder brachten we het niet, ondanks een groote meerderheid en uitroepen: „laat maar liggen, ik neem hem wel!" hè Chris. Na de rust met wind mee dacht Herodia makkelijk te zullen win nen, doch backs en halflinie, die zich voor rust ingespeeld hadden, retourneerden alles en de schoten welke Bonneveld kreeg, stopte deze keurig. De voorhoede zat intusschen niet stil en Fontaine's harde werken werd beloond met een doelpunt volgens bakker systeem, is 't niet Jan? (20) Herodia begon nu iets harder en de scheidsrechter achtte het beter dat zij het met z'n negenen maar afmaakten. Kort voor het einde greep Takes nog even de spuut, waardoor wij met 30 wonnen. Vermeldenswaard is nog de stotter-film die de H.-midvoor af draaide. Bij eiken aanval een acte van 1 a \Yi woord, met als titel: „as de schscheisrechter ut niet ssiet, dan sssiet ie ut toch nniet." HEKA. A.S.R. II—AJAX VII 2—5. De commissies voor regen en zonneschijn blijken hierboven Zon dags nogal eens ruzie te hebben. Het was tenminste weer bar van daag. Maar enfin, het terrein, één groote kleimassa met kleine riviertjes, werd door den scheidsrechter goedgekeurd en zoo begon nen we dan met een nieuwen keeper en linksbuiten tegen de Stads reinigers. Het begin was al erg leuk, want zonder ook maar even te ratelen werden verscheidene van ons gladweg ondersteboven ge- loopen. De scheidsrechter deelde echter mede, dat op Zondag geen oude vuilnisemmers werden opgehaald, wat de rateljongens schijn baar geheel uit hun gewone doen bracht. Behoorlijk voetbal was op dit terrein, met dezen storm en regen, niet mogelijk en daar de tegenpartij niet veel van voetbaltechniek scheen af te weten, waren wij geregeld in de meerderheid. Na ein deloos gepingel, gelukt het dan eindelijk na een Y2 uur aan Bruyn tjes een gat in de emmers te schieten en met 10 voorsprong moch ten we ons gaan opknappen. In de tweede helft, met wind mee, waren wij geregeld aanvallend en na een waar modderballet brachten we het tot een 52 over winning. Hoe we ons toonbaar gemaakt hebben, in het bijzonder onzen keeper, die geheel doorgeloopen was en wel een verfdoos leek, ja, dat is een raadsel. Nu jongens, 2 overwinningen zijn binnen; wat zijn we van plan? Allemaal trainen en er flink op zitten, misschien... Neen, hierover nog niet! Zondag tegen Muiderberg, dat lijkt mij een zware, doch hopen- lijk zijn Fontaine en Bremer weer van de partij. Maar in elk geval we zijn gewaarschuwd, dus aangepakt jongens. HEKA. S.N.A. III—AJAX VI 2—10. Wanneer je als Ajax-man de kleedkamer binnenstapt, hoor je aan de gezellige drukte, die daar heerscht, al dadelijk, dat je bij het aloude zesde binnengestapt bent. Zoo is het de laatste jaren altijd geweest en zal het nog wel blijven ook. Op een paar nieuwelingen na hebben we nagenoeg het zelfde elftal als het vorig seizoen. Dreesde. Donk, Swart. Tansen, Monnik, Fluit, v. Praag, Reders, De Bruyn, Diepgrond, Parmentier.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 9